| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zwrot zapłaty możliwy w gotówce lub na rachunek bankowy

Aktualizacja: 26.10.2007

NOWE PRAWO Jutro wchodzą w życie korzystne dla podatników zmiany przepisów dotyczących opłaty skarbowej. Nowością jest możliwość przedstawienia uwierzytelnionej kopii dowodu zapłaty. »

Będzie standard dotyczący rezerw

Aktualizacja: 26.10.2007

Nowy krajowy standard rachunkowości wyjaśnia relacje między rozliczeniami międzyokresowymi biernymi kosztów, rezerwami na zobowiązania a zobowiązaniami warunkowymi. »

Z ulgi rodzinnej nie skorzysta 700 tys. podatników

Aktualizacja: 26.10.2007

Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP) zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) z wnioskiem o skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego (TK) nowelizacji ustawy o PIT, dotyczącej ulgi prorodzinnej - poinformował ZRP w czwartkowym komunikacie. »

System podatkowy wymaga podstaw

Aktualizacja: 26.10.2007

Polskie prawo podatkowe potrzebuje ram podstawowych. Obecnie opiera się na szczegółowych regulacjach i wyjątkach, które tylko komplikują cały system. »

Sporne odliczenia przy zakupie udziałów

Aktualizacja: 26.10.2007

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie w sprawie obowiązujących w Hiszpanii udogodnień podatkowych związanych z nabyciem udziałów zagranicznych spółek. »

Coraz więcej deklaracji w formie elektronicznej

Aktualizacja: 25.10.2007

Od 1 stycznia 2008 r. podatnicy będą mogli przesyłać 39 rodzajów deklaracji podatkowych drogą elektroniczną, a od 1 kwietnia również PIT-36, PIT-36L i PIT-37. »

Potrzebne nowe ewidencjonowanie wydatków na wiedzę

Aktualizacja: 25.10.2007

Wydatki na zwiększenie poziomu wiedzy w firmie są traktowane jako koszty. Wpływają niekorzystnie na wynik finansowy, mimo że firma osiąga z tego tytułu korzyści. »

Nadpłacony podatek do odzyskania

Aktualizacja: 25.10.2007

Wzór Lisaka dla aut z kratką jest niezgodny z prawem unijnym. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwrot nadpłaconego VAT. Odzyskany podatek stanie się jednocześnie przychodem w podatku dochodowym. »

Ministerstwo Finansów prosi o numery rachunków organizacje pożytku publicznego

Aktualizacja: 25.10.2007

Do 20 listopada organizacje pożytku publicznego, które chcą otrzymać 1 proc. naszego podatku, powinny zawiadomić naczelników urzędów skarbowych o numerze rachunku bankowego, na który mają być przekazywane wpłaty. »

Zaskarżony zwrot VAT

Aktualizacja: 25.10.2007

Europejski Trybunał Sprawiedliwości rozpatrzy wniosek o zgodność z przepisami unijnymi wydłużenia terminu zwrotu VAT dla podatników VAT UE. »

Ważny meldunek, a nie zakup mieszkania

Aktualizacja: 24.10.2007

Fiskus zaczął wydawać korzystne dla podatników rozstrzygnięcia dotyczące nowej ulgi meldunkowej. Do tej pory Ministerstwo Finansów stało na stanowisku, że meldunek należy liczyć od momentu nabycia nieruchomości. Tymczasem Izba Skarbowa w Szczecinie uznała, że ważny jest faktyczny dzień zameldowania, a nie kupno domu. »

Ogłoszono stawki na 2008 rok

Aktualizacja: 24.10.2007

W Monitorze Polskim opublikowane zostało obwieszczenie ministra finansów w sprawie stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w 2008 roku (M.P. nr 76, poz. 813). »

Zmienią się księgowe zasady łączenia przedsiębiorstw

Aktualizacja: 24.10.2007

Koszty związane z zakupem przedsiębiorstwa nie będą pomniejszać tzw. wartości firmy przejmowanych spółek. Zostaną wykazane w rachunku wyników. »

Można stosować zerowy podatek

Aktualizacja: 24.10.2007

Ustanowienie odrębnej własności lokalu i przeniesienie na rzecz członka spółdzielni własności lokalu mieszkalnego podlega opodatkowaniu stawką VAT wynoszącą 0 proc. »

Nie wolno wydawać pieniędzy po terminie umowy

Aktualizacja: 24.10.2007

Wydatki dokonane po terminie obowiązywania umowy o dotację naruszają dyscyplinę finansów publicznych. Nie można jednak uznać winy oskarżonego, jeśli warunki, w jakich działał, nie pozwoliły na inne zachowanie. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria BSJP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK