| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Odliczymy wszystkie składki

Aktualizacja: 08.11.2007

Polacy zarabiający w państwach Unii będą mogli odliczyć w Polsce składki na ubezpieczenia zapłacone za granicą. Dotyczy to osób, które mają miejsce zamieszkania w Polsce, za granicą zapłaciły składki i nie mogły ich tam odliczyć. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawodawca ma rok na dostosowanie przepisów podatkowych do treści wyroku. »

Chlebowski: nowela ustawy o podatku PIT jedną z pierwszych ustaw w nowym Sejmie

Aktualizacja: 08.11.2007

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział w środę, że jednym z pierwszych projektów ustaw przygotowanych przez Platformę Obywatelską w nowym Sejmie będzie nowela ustawy o podatku PIT, realizująca środowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. »

Państwo może wynajmować teren osobie prywatnej

Aktualizacja: 08.11.2007

Stosunek prawny, w ramach którego osobie przyznane zostaje prawo do zajmowania i korzystania z dobra publicznego przez określony czas i za wynagrodzeniem, stanowi wynajem nieruchomości zgodnie z dyrektywą VAT. »

Obowiązuje kurs średni

Aktualizacja: 08.11.2007

W momencie powstania należności należy dokonać ewidencji transakcji według średniego kursu NBP na ten dzień. »

Nowy wzór deklaracji

Aktualizacja: 08.11.2007

Podatników podatku od środków transportowych od 1 stycznia 2008 r. obowiązywać będą nowe deklaracje wykazujące stan posiadanych środków transportowych. »

TK: przepisy ws. odliczenia składek od podatków niezgodne z konstytucją

Aktualizacja: 07.11.2007

Przepisy ustawy o podatku PIT, które uniemożliwiają osobom pracującym za granicą odliczanie składek na ubezpieczenie zdrowotne od płaconego w Polsce podatku, są niezgodne z konstytucją - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. »

Minister pomoże skorzystać z ulgi

Aktualizacja: 07.11.2007

Przy zbyciu nieruchomości dla potwierdzenia prawa do ulgi meldunkowej trzeba wystąpić o interpretację podatkową. Korzystne rozstrzygnięcie wydała już szczecińska izba skarbowa - ważny jest dzień zameldowania, a nie nabycia. Zdaniem ekspertów, od interpretacji negatywnych warto się odwoływać, nawet do sądu administracyjnego. »

Dozwolona 19-proc. stawka liniowa

Aktualizacja: 07.11.2007

Przychody osób fizycznych w spółce osobowej uznawane będą za przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej. »

Zwrot części akcyzy producentom rolnym

Aktualizacja: 07.11.2007

Rada Ministrów przyjęła wczoraj, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, rozporządzenie w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2008 r. »

Ministerstwo naprawia błędy ustawodawcy

Aktualizacja: 07.11.2007

Wskutek niedociągnięć legislacyjnych organizacje pożytku publicznego muszą przekazywać fiskusowi numery swoich rachunków bankowych. W zeznaniach rocznych zabrakło bowiem rubryki na takie dane. »

Urząd musi wydać interpretację mimo późniejszego postępowania

Aktualizacja: 07.11.2007

Wszczęcie postępowania kontrolnego wobec spółki po czterech miesiącach od złożenia przez nią wniosku o interpretację nie może być podstawą do odmowy wydania interpretacji. »

Podatki mogą być zniesione

Aktualizacja: 06.11.2007

Podatek od odsetek z lokat bankowych i podatek od dochodów giełdowych mogą być zniesione lub obniżone. Ostateczna decyzja uzależniona jest od tego, jaki wpływ będą miały te zmiany na sytuację budżetu. Niewykluczone, że korzystne dla podatników znowelizowane przepisy zaczną obowiązywać już w 2008 roku. »

Ułatwienia przy odprawach celnych

Aktualizacja: 06.11.2007

Służba celna będzie regulować kontrolę na granicach w związku z wprowadzeniem we Wspólnocie instytucji upoważnionego przedsiębiorcy. »

PO zlikwiduje abonament radiowo-telewizyjny?

Aktualizacja: 06.11.2007

Zniknie abonament radiowo-telewizyjny? Likwidację tego de facto podatku zapowiedziała Platforma Obywatelska już podczas kampanii wyborczej. Z pomysłu się nie wycofuje - pisze "Dziennik". »

Producenci energii mogą wnioskować o zwrot akcyzy

Aktualizacja: 06.11.2007

Producenci energii elektrycznej, którzy nienależnie zapłacili akcyzę, mogą wnioskować o stwierdzenie nadpłaty podatku. To efekt niezgodności polskich przepisów z prawem UE. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK