| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Szkolenia BHP są kosztem

Aktualizacja: 20.07.2007

Wydatki pracodawcy na szkolenie BHP pracowników są jego kosztem uzyskania przychodów. Będzie tak również wtedy, gdy szkolenie prowadzi podmiot nieuprawniony. »

Spółka może wystawić fakturę

Aktualizacja: 20.07.2007

Spółka komandytowa, mimo że nie jest podatnikiem podatków dochodowych, może być podatnikiem VAT. Może zatem sprzedawać towary i usługi. Może też wystawiać faktury VAT. »

Koniec monopolu programu Płatnik

Aktualizacja: 20.07.2007

Powstaną programy konkurencyjne do Płatnika. ZUS udostępni dane techniczne konieczne do ich napisania. Na praktyczne korzyści z liberalizacji trzeba będzie trochę poczekać. »

Menedżer nie skorzysta z podatku liniowego

Aktualizacja: 20.07.2007

Menedżer nadal nie będzie mógł korzystać z podatku liniowego. Przepis traktujący przychody z tytułu umów menedżerskich jak pochodzące z działalności wykonywanej osobiście, nie narusza konstytucji. »

Księgowi pilnie potrzebni

Aktualizacja: 20.07.2007

Wykwalifikowani księgowi zaliczani są obecnie do jednej z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych. Centra outsourcingowe starają się znaleźć specjalistów nie tylko na rynkach lokalnych, ale również na terenie całej Polski. Wielu księgowych, korzystając ze sprzyjającej sytuacji, próbuje dyktować warunki zatrudnienia, w tym wysokość płac. »

Autonomia finansowa może zostać naruszona

Aktualizacja: 20.07.2007

Rządowy projekt ustawy o finansach publicznych narusza autonomię budżetową Sądu Najwyższego oraz konstytucję - twierdzi pierwszy prezes Sądu Najwyższego Lech Gardocki. »

Przychód powstanie po zapłacie kary

Aktualizacja: 19.07.2007

Kara umowna otrzymana przez wierzyciela w razie niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania stanowi przychód podlegający opodatkowaniu. »

Wykonanie usługi decyduje o zasadach opodatkowania

Aktualizacja: 19.07.2007

Nie zawsze przemieszczenia towarów między różnymi krajami Unii mogą być uznane za wewnątrzwspólnotową dostawę lub nabycie towarów. »

Księgowi mają swój kodeks

Aktualizacja: 19.07.2007

Mimo że powstał kodeks etyki w rachunkowości, nie można wyegzekwować jego przestrzegania. Winny jest brak odpowiednich przepisów. »

Konkursy na stanowiska zostaną zlikwidowane

Aktualizacja: 19.07.2007

Postępowanie kwalifikacyjne do skarbowego zasobu kadrowego będą przechodzili dyrektorzy i wicedyrektorzy izb skarbowych oraz naczelnicy urzędów skarbowych. »

Trybunał Konstytucyjny o kontraktach menedżerskich

Aktualizacja: 19.07.2007

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy dziś wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) dotyczący tzw. kontraktów menedżerskich. Sprawę kontraktów reguluje ustawa o podatku PIT. W ocenie RPO, przepisy te wymagają doprecyzowania. »

Coraz gorsze przepisy muszą interpretować sądy

Aktualizacja: 19.07.2007

Jakość zmienianych przepisów w ustawach podatkowych pogarsza się z roku na rok. To efekt pośpiechu i braku kontroli nad zmianami dokonywanymi przez posłów w Sejmie. Błędy parlamentarzystów muszą naprawiać sądy administracyjne i Trybunał Konstytucyjny. »

Polska akcyza na prąd trafi przed ETS

Aktualizacja: 19.07.2007

Komisja Europejska zdecydowała o pozwaniu polskiej akcyzy na prąd przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Jeśli przegramy tę sprawę, polski rząd zapłaci wysokie kary. »

Francja naprawia podatki

Aktualizacja: 18.07.2007

Francuski parlament przegłosował we wtorek potężne obniżki podatków - sztandarową reformę gospodarczą zapowiadaną przez prezydenta Sarkozy'ego »

Spadkobierca musi się rozliczyć

Aktualizacja: 18.07.2007

Zobowiązanie podatkowe wygasa generalnie przez zapłatę podatku, przedawnienie lub umorzenie zaległości. Śmierć podatnika nie mieści się w tym katalogu. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kawałko

Prawnik.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »