| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Podatki w przedwyborczych obietnicach

Aktualizacja: 01.10.2007

Kampania wyborcza rozkręciła się na dobre. Przy tej okazji o podatkach mówi się niewiele, a o podatku liniowym bodaj wcale. Być może ktoś się dziwi. Jeśli tak, to niesłusznie. W tej kampanii na podatki nie ma czasu. »

Niższy limit dla prowadzenia ksiąg

Aktualizacja: 01.10.2007

Jeżeli przychód w 2007 roku przekroczy 3 022 000 zł, to od przyszłego roku przedsiębiorca będzie musiał prowadzić księgi rachunkowe. »

Kasy fiskalne dla nowych grup podatników

Aktualizacja: 01.10.2007

Dziś kolejna grupa podatników traci zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przez kasy fiskalne. Będą je musieli instalować - choć nie od razu - m.in. właściciele klubów fitness i solariów. »

Przez budżetowe prezenty grozi nam podwyżka podatków

Aktualizacja: 01.10.2007

O 13,3 mld zł - do kwoty ponad 87 mld zł - wzrosną w 2008 roku wydatki socjalne budżetu. Najwięcej pieniędzy przeznacza się na emerytury i renty, bo politycy boją się niepopularnych, ale koniecznych reform. Wzrost transferów socjalnych w czasie koniunktury grozi obniżeniem świadczeń i podnoszeniem składek w przyszłości. »

Fiskus tropi ukryte dochody

Aktualizacja: 01.10.2007

Fiskus sprawdza nabywców nieruchomości oraz osoby pracujące za granicą. Planując kosztowny zakup, warto zadbać o udokumentowanie dochodów. Od dochodów z nieujawnionych źródeł podatek wynosi 75 procent. »

Doradcy będą mogli wykonywać swój zawód

Aktualizacja: 01.10.2007

Brak nowelizacji ustawy do 5 grudnia nie ograniczy uprawnień doradców podatkowych - twierdzi Krajowa Rada Doradców Podatkowych. »

Fiskus może opodatkować dochód z przestępstwa

Aktualizacja: 28.09.2007

Podatnik uzyskujący korzyści z działalności przestępczej nie może liczyć na bezkarność, mimo braku podstaw do opodatkowania takich dochodów. »

Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy komornik sądowy jest płatnikiem

Aktualizacja: 28.09.2007

Komornicy sądowi od sprzedaży towarów w ramach egzekucji z ruchomości płacą VAT. Nie ma jednak pewności, czy podatek powinni płacić w przypadku egzekucji z nieruchomości. Sprawą zajmie się Trybunał Konstytucyjny. »

Opiekun nie odliczy ulgi

Aktualizacja: 28.09.2007

Prawo do odliczenia ulgi rodzinnej przysługuje tylko podatnikom wychowującym własne lub przysposobione dzieci. Możliwości tej nie mają opiekunowie. »

Urzędnik może podpisać decyzję podatkową

Aktualizacja: 28.09.2007

Przeszkodą do podpisania przez pracownika organu podatkowego decyzji w postępowaniu podatkowym nie może być fakt, że był świadkiem w procesie karnym. »

Preferencje dla spółek do 2010 roku

Aktualizacja: 28.09.2007

Spółki, które wystąpiły z wnioskiem o objęcie ich preferencjami podatkowymi przed zakwestionowaniem ich przez Komisję Europejską, powinny z nich skorzystać. »

Nowy standard dla małych i średnich firm jest za trudny

Aktualizacja: 27.09.2007

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą nie poradzić sobie ze stosowaniem nowego standardu. Stąd pomysł, by sprawdzić, czy nowe regulacje można wykorzystać w praktyce. »

Niejasna metoda pomiaru domu grozi utratą niższej stawki VAT

Aktualizacja: 27.09.2007

Brak w przepisach podatkowych jednej metody ustalania powierzchni użytkowej domu lub mieszkania może utrudnić stosowanie niższej, 7-proc. stawki VAT w budownictwie mieszkaniowym po 31 grudnia 2007 r. »

Liczy się moment podpisania aktu notarialnego

Aktualizacja: 27.09.2007

Podatnicy, którzy przez 12 miesięcy przed sprzedażą nieruchomości będą w niej zameldowani, nie zapłacą PIT od transakcji zbycia. Ulga ma zastosowanie do nieruchomości nabytych po 1 stycznia 2007 r. »

Pytania na egzamin we wrześniu

Aktualizacja: 27.09.2007

Nowe pytania egzaminacyjne dla kandydatów na doradców podatkowych zostaną opublikowane do końca tego tygodnia. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK