| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Szybsze odprawy mienia na granicy

Aktualizacja: 02.11.2007

Rzeczy przywożone spoza UE w ramach urządzania dodatkowego miejsca zamieszkania będą szybciej odprawiane na granicach. »

Trzeba zacząć od porządków w akcyzie

Aktualizacja: 31.10.2007

Nowy parlament w pierwszej kolejności powinien zmienić opodatkowanie akcyzą energii elektrycznej. Następnym krokiem powinna być likwidacja 30-proc. sankcji w podatku od towarów i usług. Trzecim priorytetem jest uchwalenie ustawy o zwrocie akcyzy od używanych aut sprowadzonych z zagranicy. »

Jednorazowa pomoc nie będzie opodatkowana

Aktualizacja: 31.10.2007

Osoby fizyczne, które otrzymają jednorazową pomoc materialną finansowaną z budżetu państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, nie będą musiały zapłacić PIT. »

Lepiej zawrzeć umowę pisemną

Aktualizacja: 31.10.2007

Warunkiem odliczenia przez podatnika zryczałtowanego zwrotu podatku zawartego w fakturze VAT RR jest zapłata na rachunek rolnika ryczałtowego w ciągu 14 dni, chyba że zawarto umowę określającą dłuższy termin płatności. »

Tusk: płaski podatek i likwidacja abonamentu

Aktualizacja: 31.10.2007

Zaproponowaliśmy uproszczony podatek z kwotą wolną od podatku dla każdego członka rodziny. Jest to bardziej prospołeczna, bardziej przyjazna wersja podatku liniowego. I tu się prawdopodobnie spotkamy z PSL-em - mówi Donald Tusk w wywiadzie dla dziennika "Polska". »

Organizacje poza spisem nie otrzymają darowizny

Aktualizacja: 31.10.2007

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłasza wykaz organizacji pożytku publicznego w Monitorze Polskim na dzień 30 listopada roku podatkowego. Czy to oznacza, że takie organizacje do 30 listopada powinny postarać się o wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym? »

Z ulgi skorzysta rodzic mieszkający z dziećmi

Aktualizacja: 31.10.2007

Z ulgi podatkowej na dzieci nie może skorzystać rodzic, który na mocy wyroku rozwodowego nie sprawuje opieki nad dziećmi. »

Będą nowe druki CIT

Aktualizacja: 30.10.2007

Podatnicy CIT prowadzący w Polsce zakłady zagraniczne i zatrudniający osoby na terenie różnych samorządów będą musieli składać informacje na formularzach CIT-ST i CIT-ST/A. »

Usługi z księgowymi bez uprawnień

Aktualizacja: 30.10.2007

Do biura rachunkowego trzeba będzie zatrudniać osoby z uprawnieniami księgowymi. Pomagać im będą osoby, które ich nie mają. »

Urzędnicy pomogą przy audytach zleconych

Aktualizacja: 30.10.2007

Audytor wewnętrzny w czasie przeprowadzania audytu zleconego będzie musiał współpracować z pracownikami urzędu obsługującego ministra finansów. »

Ryczałt nie pozbawia prawa do skorzystania z ulgi na dzieci

Aktualizacja: 30.10.2007

Rozliczanie podatku na zasadach uproszczonych nie wyklucza możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. »

Zagraniczne składki kontra polskie podatki

Aktualizacja: 30.10.2007

Trybunał Konstytucyjny badał w poniedziałek, czy zgodne z konstytucją są przepisy uniemożliwiające Polakom pracującym za granicą odliczenie w naszym kraju zapłaconych tam składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. »

Spółdzielcy zapłacą VAT

Aktualizacja: 29.10.2007

Podatnicy przekształcający prawo lokatorskie na własnościowe będą musieli zapłacić od 2008 roku dodatkowo VAT. Kwota podatku zależy od wartości rynkowej mieszkania i zwaloryzowanego wkładu mieszkaniowego. Za zmianę formy własności lokatorzy będą musieli zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. »

Za spis z natury odpowiada kierownik

Aktualizacja: 29.10.2007

Kierownik jednostki nie ma możliwości przerzucenia odpowiedzialności za spis z natury na inne osoby lub organy spółki. »

Kasa fiskalna nie zawsze potrzebna

Aktualizacja: 29.10.2007

Podatnicy dokonujący sprzedaży dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych powinni stosować kasy rejestrujące. Interpretacja tej regulacji wzbudza jednak kontrowersje. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK