| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > 60 urzędów skarbowych przyjaznych firmom

60 urzędów skarbowych przyjaznych firmom

60 urzędów skarbowych biznesmeni wyróżnili w piątej edycji konkursu na urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy.


Organizatorami konkursu na urząd przyjazny przedsiębiorcy są Business Centre Club i Ministerstwo Finansów. W 2003 r., w pierwszej edycji konkursu, wyróżniono 52 urzędy, w 2004 r. - 56, w 2005 r. - 63, a w 2006 r. - 69. Teraz - 60. Niektóre już po raz kolejny.

Przedsiębiorcy z BCC tłumaczą, że konkurs jest po to, żeby było normalnie, żeby strony - urząd skarbowy i podatnik - szanowały się wzajemnie. Atmosfera panująca między urzędnikiem i przedsiębiorcą ma być przyjazna. Co nie znaczy, że urzędnik ma zaniedbywać swoje obowiązki. - Pomagajcie przedsiębiorcy poznawać prawo, korygujcie błędy, nie drenujcie firm, pozwalajcie oszczędzić czas sprawnością usługi, którą świadczycie, nie postrzegajcie przedsiębiorcy jako potencjalnego przestępcy - od lat apelują przedsiębiorcy. Oceniają, że obsługa podatników z roku na rok się poprawia. W całej Polsce.

- Fiskus jest coraz bardziej przyjazny przedsiębiorcom, choć są jeszcze placówki i ludzie, którzy chcą za wszelką cenę pognębić firmę - uważa prezes BCC Marek Goliszewski.

Jak co roku urzędy skarbowe oceniane były na podstawie punktów przyznanych przez przedsiębiorców w ankiecie konkursowej. Ocenie podlegały jakość obsługi podatników przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje urzędników.

Wyróżnione urzędy otrzymały tytuł "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy - 2007", którego będą mogły używać przez rok. Do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

- Nie jesteśmy już dzisiaj tacy, że chcemy karać. Chcemy pomagać, właściwie załatwiać sprawy podatników. Wiemy, że to my jesteśmy dla przedsiębiorców, a nie oni dla nas - w imieniu laureatów dziękowała za wyróżnienie Maria Pierzchała-Bandolet, naczelnik II Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie. - Mamy ciężkie czasy, bo coraz trudniej zatrzymać w urzędach dobrych pracowników. Różne firmy oferują im znacznie lepsze wynagrodzenia. Mamy jednak nadzieję, że uda się zatrzymać w skarbowości najlepszych. I że wkrótce wszystkie urzędy skarbowe będą przyjazne przedsiębiorcom - dodała.

Urzędów skarbowych jest w Polsce około 400.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Hewalex Leszek Skiba

Firma Hewalex jest polskim producentem kolektorów słonecznych o największym udziale w rynku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK