| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zakończenie budowy warunkiem odliczenia

Aktualizacja: 08.10.2007

Podatnicy, którzy wzięli kredyty na zakup mieszkania przed końcem 2006 roku, mogą odliczyć zapłacone odsetki, ale dopiero gdy inwestycja będzie zakończona. »

Przedstawicielem podatkowym nie zostanie firma, która popełniła błąd w rozliczeniach

Aktualizacja: 08.10.2007

Korekta deklaracji wynikająca z błędnego obliczenia podatku oznacza nieprawidłowe zadeklarowanie podatku. To zaś oznacza, że firma nie może być przedstawicielem podatkowym. »

Będzie wyższa ulga na dzieci

Aktualizacja: 08.10.2007

Nowe prawo Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która wprowadza podwyżkę ulgi na dzieci. »

Spółka musi obliczyć CIT od obligacji

Aktualizacja: 08.10.2007

Bank zarządzający obligacjami, w które inwestują przedsiębiorcy, może wypłacić pieniądze albo kupić nowe papiery wartościowe. Przedsiębiorca zaś powinien wyliczyć CIT, i to nawet wtedy, gdy nie otrzymuje od razu pieniędzy. »

Liczy się tylko limit zwrotu podatku

Aktualizacja: 08.10.2007

Podatnika ubiegającego się o zwrot części VAT na materiały budowlane nie obowiązują limity dotyczące powierzchni użytkowej domu ustalone w definicji budownictwa społecznego. »

Fiskus chce zarabiać na kontraktach menedżerskich

Aktualizacja: 08.10.2007

• Organy podatkowe żądają VAT od udostępnianego menedżerom sprzętu biurowego• Eksperci podatkowi twierdzą, że opodatkowanie VAT biurek i laptopów jest niedopuszczalne• Spółka, której fiskus kazał zapłacić podatek, wygrała spór przed sądem administracyjnym »

Zyta Gilowska: koniec obniżania podatków

Aktualizacja: 05.10.2007

"Koniec z rozdawnictwem" - zapowiada w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" minister finansów Zyta Gilowska. Wicepremier Gilowska mówi między innymi, że dopiero w 2009 roku będzie można zastanowić się nad dalszymi obniżkami podatków. »

Kredyt podatkowy może być ryzykowny

Aktualizacja: 05.10.2007

Podatnicy PIT i CIT mogą korzystać z kredytu podatkowego. Łatwo jednak stracić prawo do tej preferencji a skutki są dotkliwe. Podatnik ma często kilka dni na zapłatę zaległych zaliczek. »

Więcej danych w sprawozdaniach

Aktualizacja: 05.10.2007

Fundusze emerytalne w sprawozdaniu finansowym będą prezentować informacje o różnicach kursowych w wyodrębnionych pozycjach - proponuje resort finansów. »

Doradcy mają ograniczone prawa

Aktualizacja: 05.10.2007

Doradcy nie mogą występować w sprawach celnych i ubezpieczeń społecznych. Nie mają również prawa udzielać dalszego pełnomocnictwa, czyli substytucji. Samorząd doradców domaga się zniesienia istniejących ograniczeń w sądzie. »

Prezydent podpisał ustawę o PIT wprowadzającą ulgę na dzieci

Aktualizacja: 08.10.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał znowelizowaną we wrześniu ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), która wprowadza 1.145 zł ulgi na dzieci rocznie - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. »

Adwokat z urzędu podlega VAT

Aktualizacja: 05.10.2007

Czynności adwokata podejmowane w ramach pomocy prawnej z urzędu nie są wyłączone z VAT. Fakt zmiany w przepisach wykonawczych o należnościach za czynności adwokata nie miał wpływu na ocenę tego, że jest on podatnikiem VAT. »

Fiskus pytać nie musi, ale może

Aktualizacja: 05.10.2007

Organy podatkowe państw członkowskich mogą występować do zagranicznych organów podatkowych o udzielenie informacji na temat podatnika. Nie muszą jednak tego robić. »

Trzeba złożyć zapotrzebowanie

Aktualizacja: 05.10.2007

Do 30 października należy złożyć w Ministerstwie Finansów wstępne zapotrzebowanie na banderole podatkowe i legalizacyjne na 2008 rok. »

Przekroczenie terminu to utrata prawa do ulgi

Aktualizacja: 04.10.2007

Aby skorzystać z ulgi w podatku od spadków i darowizn, należy w ciągu miesiąca od nabycia rzeczy lub praw zgłosić ten fakt w urzędzie skarbowym. Podatnicy nie dotrzymują terminu, tracąc prawo do ulgi. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Agata Bajek

Starszy Specjalista ds. Projektów HR - Grupa Tempo S.C.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK