| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Podwyżka podatku może obniżyć wpływy budżetu

Aktualizacja: 05.06.2007

Wzrost obciążeń fiskalnych budzi krytykę środowiska. Projekt nowelizacji zawiera rozwiązania niezgodne z prawem unijnym. Wprowadzenie dopłat może doprowadzić do upadłości część podmiotów. »

Rozliczenia kwartalne dla małych podatników

Aktualizacja: 05.06.2007

Dla podatników rozliczających się kwartalnie przeznaczona jest deklaracja VAT-7K. Za obecny kwartał, obejmujący kwiecień, maj i czerwiec, deklarację tę trzeba złożyć do 25 lipca. »

Podatnik podatnikowi nierówny

Aktualizacja: 04.06.2007

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych odmiennie traktują możliwość zaliczenia do kosztów wydatków na nabycie przez podatników udziałów (akcji) w likwidowanych osobach prawnych. Przepisy te są niezgodne z konstytucją i wymagają zmiany. »

Podatek należny można zmniejszyć

Aktualizacja: 04.06.2007

Odliczenie podatku naliczonego przy imporcie usług następuje w miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy w podatku należnym z tytułu tych usług. »

Diety związkowców zwolnione z opodatkowania

Aktualizacja: 04.06.2007

Wiele organów podatkowych uznaje, że diety wypłacane działaczom związkowym są zwolnione z PIT do wysokości ustawowego limitu. Wydawane są też jednak interpretacje niekorzystne dla związkowców. »

Potrzebna profesjonalna kontrola i audyt

Aktualizacja: 04.06.2007

Polska do 2013 roku może otrzymać z UE 67 mld euro. Prawidłowość wydatkowania tych środków mają zapewnić profesjonalne służby kontroli wewnętrznej i audytu. »

Bezterminowy zwrot VAT

Aktualizacja: 04.06.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało definicję budownictwa społecznego, na którą czekali podatnicy. Zostanie wprowadzony nowy limit zwolnienia z VAT, który ma wynosić 50 tys. zł zamiast obecnych 10 tys. euro. Zwrot części wydatków przeznaczonych na budownictwo mieszkaniowe będzie obowiązywał bezterminowo. »

Stawka minimalna zostanie obniżona

Aktualizacja: 04.06.2007

146,33 zł za 1 tys. sztuk, zamiast dotychczasowych 150 zł ma wynieść minimalna stawka akcyzy na papierosy. »

Surowe sankcje za brak kasy fiskalnej

Aktualizacja: 04.06.2007

Posłowie zmienili rodzaj sankcji, jaką podatnik będzie musiał ponieść za naruszenie obowiązku stosowania kasy fiskalnej. »

Tylko jedną inwestycję można odliczyć

Aktualizacja: 01.06.2007

Podatnicy w dalszym ciągu mają liczne wątpliwości związane z odliczaniem ulgi odsetkowej. Resort finansów opublikował w tej sprawie już prawie 380 wyjaśnień. »

Więcej pieniędzy dla potrzebujących

Aktualizacja: 01.06.2007

W organach podatkowych trwa akcja podsumowywania zeznań podatkowych za 2006 rok. »

Fiskus ma trzy lata na odzyskanie podatku

Aktualizacja: 01.06.2007

Zobowiązanie podatkowe wynikające z decyzji o odpowiedzialności osoby trzeciej przedawnia się dopiero po upływie trzech lat liczonych od końca roku, w którym decyzję doręczono. »

VAT płacą udzielający porad prawnych

Aktualizacja: 01.06.2007

Aby można było mówić o doradztwie podatkowym, czynność musi być wykonana w imieniu i na rzecz podatnika. Tylko wtedy jest opodatkowana VAT. »

Handel w internecie jest opodatkowany

Aktualizacja: 01.06.2007

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą za pośrednictwem internetu mają takie same obowiązki podatkowe, jak przedsiębiorcy prowadzący firmy w sposób tradycyjny. »

Specjalne strefy ekonomiczne

Aktualizacja: 01.06.2007

Wspieranie przedsiębiorczości w specjalnych strefach ekonomicznych, m.in. przez przyznawanie ulg podatkowych dla firm, okazało się atrakcyjne. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Świerc

specjalistka w zakresie gospodarki finansowej i rachunkowości podmiotów leczniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »