| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Prowadzenie ksiąg będzie prostsze

Aktualizacja: 14.09.2007

Najmniejsze firmy mogą liczyć na uproszczenia w księgowości i sprawozdawczości. Zmiany takie zapowiada Komisja Europejska. »

Budżet: w 2008 roku nauczyciele nie dostaną podwyżek...

Aktualizacja: 14.09.2007

Projekt ustawy budżetowej na 2008 rok, przygotowany przez minister finansów Zytę Gilowską, nie przewiduje podwyżek dla nauczycieli. Kwota bazowa, od której zależy wysokość ich wynagrodzenia, będzie niższa od tegorocznej o 48 zł. W efekcie nauczyciele, jako jedyni pracownicy sfery budżetowej, nie otrzymają 2,3-proc. podwyżek. »

Podatek tonażowy niezgodny z prawem Unii

Aktualizacja: 14.09.2007

Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie w sprawie przepisów dotyczących polskiego podatku tonażowego w transporcie morskim. Nasze regulacje różnią się od unijnych i mogą naruszać prawo wspólnotowe. »

Kwota ulgi na dzieci wciąż niepewna

Aktualizacja: 14.09.2007

Możliwe, że 7-proc. stawka VAT po 31 grudnia 2007 r. obejmie tylko niektóre remonty, a ulga rodzinna wyniesie nie 1145,08 zł, lecz 572,54 zł na każde dziecko. »

Tylko egzamin pozwoli prowadzić księgi rachunkowe

Aktualizacja: 13.09.2007

Od 2010 roku certyfikat będzie wydawany po zdaniu egzaminu. Obecnie do uzyskania uprawnień wystarczy praktyka i wykształcenie. »

W urzędach skarbowych zabrakło formularzy

Aktualizacja: 13.09.2007

W urzędach skarbowych brakuje druków formularzy podatkowych, między innymi PIT-4R, PIT-11, PIT-23. »

Związkowcy skarbówki popierają reformę

Aktualizacja: 13.09.2007

Związki zawodowe skarbówki popierają pomysł utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Ich zdaniem reforma jest konieczna, a jej kształt korzystny dla pracowników. »

Senatorowie proponują obniżenie ulgi na dzieci

Aktualizacja: 13.09.2007

Podwyżka ulgi podatkowej na dzieci uchwalona przez Sejm powinna zostać obniżona - postanowiła wczoraj senacka Komisja Gospodarki Narodowej. »

Dzieci psują budżet

Aktualizacja: 12.09.2007

Dzieci są Polsce potrzebne - uważa Prawo i Sprawiedliwość. Ale nie za wszelką cenę. I chce okroić w Senacie wysoką ulgę na dzieci uchwaloną przed tygodniem przez Sejm - donosi "Gazeta Wyborcza". »

Prywatne rozmowy są przychodem

Aktualizacja: 12.09.2007

Gdy telefon służbowy używany jest do celów prywatnych, a pracodawca pokrywa koszt takich rozmów i nie żąda zwrotu poniesionych wydatków, powstanie przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu. »

Księgowi pilnie poszukiwani

Aktualizacja: 12.09.2007

Napływ nowych inwestycji zagranicznych do Polski powoduje wzrost zapotrzebowania firm na outsourcing księgowy. Właśnie tę formę obsługi księgowej preferują zachodni inwestorzy. »

Ulgi w spłacie zobowiązań dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 12.09.2007

Rada Ministrów przyjęła wczoraj rozporządzenie określające warunki udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na restrukturyzację. »

Trzeba wybrać biegłego

Aktualizacja: 12.09.2007

Firmy mają coraz mniej czasu na wybór biegłego rewidenta, który zbada sprawozdanie finansowe. Inwentaryzację można rozpocząć już z końcem września. »

Kłopotliwe specjalne strefy ekonomiczne

Aktualizacja: 12.09.2007

Zwolnienia podatkowe, główny atut stref ekonomicznych, to największy problem dla inwestorów - donosi "Puls Biznesu". Z raportu firmy doradczej KPMG, wynika że niemal 60 proc. inwestorów w strefach ma problemy z przeszkodami prawnymi i niejasnymi przepisami podatkowymi. Najwięcej trudności przysparza im interpretacja przepisów podatkowych dotyczących zwolnień. »

Jakie są konsekwencje wprowadzenia tzw. podatku Religi

Aktualizacja: 11.09.2007

Od 1 października br. zakłady ubezpieczeń będą miały obowiązek przekazywania do centrali NFZ opłaty ryczałtowej, stanowiącej część pobranej przez nie składki obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Dla kierowców i przedsiębiorców będzie to oznaczało, niestety, wzrost ceny polis OC komunikacyjnego. Wzrost ten może sięgnąć kilkunastu procent. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK