| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zmieniają się zasady dokonywania zgłoszeń celnych

Aktualizacja: 03.08.2007

Od 4 sierpnia zgłoszenia celne będą musiały spełniać nowe warunki. Jeśli nie będą odpowiadały wymogom formalnym, organ celny może odmówić ich przyjęcia. »

Potrzebna jest zgoda na ukaranie mandatem

Aktualizacja: 02.08.2007

Nawet 1872 zł może wynosić grzywna za wykroczenie skarbowe nałożona mandatem. Sprawca musi jednak zgodzić się na jego przyjęcie. »

Współwłaściciele odpowiadają solidarnie za zapłatę

Aktualizacja: 02.08.2007

Wójt gminy może żądać zapłaty podatku od wszystkich lub tylko od niektórych współwłaścicieli. Inne zasady obowiązują, gdy nieruchomość należy do osoby fizycznej i firmy. »

O zwolnieniu z PIT nie decyduje waluta

Aktualizacja: 02.08.2007

Wynagrodzenia osób realizujących programy unijne są zwolnione z PIT, jeśli pochodzą ze środków z funduszy UE. Nieważne jest, w jakiej walucie są wypłacane. »

Nowe pytania poznamy dopiero we wrześniu

Aktualizacja: 02.08.2007

Posiedzenie Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego dotyczące uchwalenia nowych pytań egzaminacyjnych odbędzie się 5 września. »

Jest szansa na odzyskanie zapłaconej sankcji

Aktualizacja: 02.08.2007

Europejski Trybunał Sprawiedliwości po raz kolejny zajmie się polską sankcją VAT. Jeśli uzna, że jest ona niedozwolona, podatnicy będą mogli starać się o odzyskanie nienależnie zapłaconych kwot. »

Podatnicy wpiszą odsetki w nowym formularzu

Aktualizacja: 02.08.2007

Od dziś obowiązuje nowy wzór formularza PIT-2K. Wypełniają go ci podatnicy, którzy na zasadzie praw nabytych zamierzają korzystać z ulgi odsetkowej. »

O wpisaniu do księgi decyduje moment powstania należności

Aktualizacja: 01.08.2007

Należności powinno się ujmować w księgach w momencie przeniesienia na kontrahenta ryzyka i korzyści związanych ze sprzedawanym towarem. »

Umowa nie zwalnia z zapłaty

Aktualizacja: 01.08.2007

Członkowie zarządu spółki nie mogą uwolnić się od odpowiedzialności za jej zaległości podatkowe w drodze umowy cywilnoprawnej. »

Ulga na krew jest rozliczana w zeznaniu rocznym

Aktualizacja: 01.08.2007

Fiskus przypomina o możliwości odliczenia w zeznaniu rocznym ekwiwalentów za krew przez honorowych dawców. Ulga to iloczyn ekwiwalentu za 1 litr oddanej krwi oraz kwoty 130 zł. »

Tanie papierosy mogą zniknąć z rynku

Aktualizacja: 01.08.2007

Zaproponowany przez resort finansów model akcyzy ze stałą stawką procentową wyeliminuje z rynku tańsze papierosy. To z kolei spowoduje wzrost przemytu. »

Błąd prawodawcy umożliwi odliczanie ulgi bez limitu

Aktualizacja: 01.08.2007

Ustawodawca wprowadził obowiązek dokumentowania darowizn kościelnych do ustawy o podatku dochodowym. Tymczasem zmiany należało dokonać w poszczególnych ustawach kościelnych, a nie w ustawie o PIT. Podatnicy mogą zakwestionować przyjęte rozwiązania i zażądać od urzędów skarbowych zwrotu nadpłat z odsetkami. »

Urzędnicy nie pobiorą już dwóch opłat

Aktualizacja: 01.08.2007

Obowiązek pobrania opłaty skarbowej nie dotyczy sytuacji, gdy w związku z dokonywaniem w kraju czynności urzędowej lub wydawaniem zaświadczenia w Polsce wykonywane są czynności objęte opłatą konsularną. »

Zwolnienia podatkowe w strefach ekonomicznych przyciągają firmy

Aktualizacja: 31.07.2007

Przedsiębiorcy działający w specjalnych strefach ekonomicznych mogą korzystać ze zwolnień podatkowych. Tylko w 2006 roku zlokalizowano w nich inwestycje o wartości ponad 35,4 mld zł. »

Każdy może mieć dostęp do naszych PIT-ów!

Aktualizacja: 31.07.2007

Nie trzeba być pracownikiem fiskusa, aby mieć dostęp do danych o zarobkach podatników. Wystarczy dostać się na staż lub praktyki do urzędu skarbowego - ujawnia "Rzeczpospolita". »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Szlachcic

Analityk Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK