| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Fiskus ma trzy lata na odzyskanie podatku

Aktualizacja: 01.06.2007

Zobowiązanie podatkowe wynikające z decyzji o odpowiedzialności osoby trzeciej przedawnia się dopiero po upływie trzech lat liczonych od końca roku, w którym decyzję doręczono. »

VAT płacą udzielający porad prawnych

Aktualizacja: 01.06.2007

Aby można było mówić o doradztwie podatkowym, czynność musi być wykonana w imieniu i na rzecz podatnika. Tylko wtedy jest opodatkowana VAT. »

Handel w internecie jest opodatkowany

Aktualizacja: 01.06.2007

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą za pośrednictwem internetu mają takie same obowiązki podatkowe, jak przedsiębiorcy prowadzący firmy w sposób tradycyjny. »

Specjalne strefy ekonomiczne

Aktualizacja: 01.06.2007

Wspieranie przedsiębiorczości w specjalnych strefach ekonomicznych, m.in. przez przyznawanie ulg podatkowych dla firm, okazało się atrakcyjne. »

Fiskus każe płacić VAT od sprzedaży używanych aut

Aktualizacja: 01.06.2007

Urzędnicy żądają VAT od sprzedaży towarów, jeśli podatnik nie używa ich osobiście. Innego zdania jest WSA, który pozwala na zastosowanie zwolnienia z podatku. Problem z interpretacją przepisów pozwoli rozwiązać wprowadzenie definicji używania. »

Można starać się o ulgi

Aktualizacja: 01.06.2007

Od dziś obowiązują nowe zasady udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na szkolenia. »

Zwrot kosztów musi wynikać z ustawy

Aktualizacja: 31.05.2007

Przepisy dające prawo do ulg i zwolnień należy stosować ściśle, zwłaszcza że podstawową zasadą PIT jest powszechność opodatkowania. »

Wykonanie programu podlega VAT

Aktualizacja: 31.05.2007

Wykonanie na zamówienie oprogramowania i dostarczenie go kontrahentowi ma charakter usługi i podlega VAT. »

Podatek, ale nie zemsta na wsi

Aktualizacja: 31.05.2007

System fiskalny dla wsi zmienić trzeba, i to jak najszybciej. Ale ten podatkowy plon trzeba zbierać precyzyjnie, a nie kosić wszystkich po równo. »

Zakład pracy musi pobrać zaliczki

Aktualizacja: 31.05.2007

Jeśli pracodawca umarza pracownikowi pożyczkę, wartość umorzenia stanowi przychód ze stosunku pracy, od którego zakład pracy musi pobrać zaliczkę na podatek. »

Dochody zagraniczne do wykazania w Polsce

Aktualizacja: 31.05.2007

Podatnicy uzyskujący dochody z pracy najemnej wykonywanej za granicą w większości przypadków muszą rozliczyć je także w Polsce - przypomina Ministerstwo Finansów. »

Zwolnienie dopiero po pięciu latach

Aktualizacja: 31.05.2007

Nabywca gospodarstwa rolnego może skorzystać ze zwolnienia w podatku od spadków i darowizn. Wystarczy, że będzie prowadził je przez co najmniej pięć lat. »

Wyłącznie płatnik ponosi odpowiedzialność za pobieranie i odprowadzanie podatku

Aktualizacja: 31.05.2007

Do orzeczenia o odpowiedzialności płatnika niepotrzebny jest udział podatnika. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy płatnik nie twierdzi, że to podatnik ponosi winę za niepobranie podatku. »

Bez problemów z przeliczaniem transakcji walutowych

Aktualizacja: 31.05.2007

Gdy przy zapłacie należności lub zobowiązań w walutach obcych zastosowanie faktycznego kursu nie będzie możliwe, firmy zastosują średni kurs NBP z dnia poprzedzającego zapłatę. »

Wysokie grzywny dla nieuczciwych podatników

Aktualizacja: 30.05.2007

Wyłudzenie zwrotu części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych grozi karą grzywny, a nawet karą pozbawienia wolności. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »