| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Kontrowersyjna propozycja przekształcenia ZUS

Aktualizacja: 10.07.2007

Likwidację zakładów budżetowych, gospodarstw pomocniczych, funduszy celowych i przekształcenie ZUS w jednostkę budżetową zakłada projekt ustawy, którym zajmie się Sejm. »

Zmiany w księdze podatkowej

Aktualizacja: 10.07.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmiany rozporządzenia w sprawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U. nr 152, poz. 1475 z późn. zm.). »

Lokale o mniejszym metrażu ze stawką 7 proc.

Aktualizacja: 10.07.2007

Po 1 stycznia 2008 r. definicja budownictwa społecznego obejmie nowe mieszkania o powierzchni do 120 mkw. i domy do 220 mkw. Dzięki temu będą objęte 7-proc. VAT. »

Ceny za usługi spadają a wymagania rosną

Aktualizacja: 10.07.2007

Duża konkurencja na rynku przyczynia się do obniżenia opłat za świadczone usługi księgowe. Dla wielu klientów jedynym kryterium przy wyborze biura rachunkowego jest cena, tymczasem brakuje specjalistów. Nie chcąc stracić klientów, biura rachunkowe wykonują usługi, które nie należą do ich obowiązków. »

Sporna sankcja za wadliwe rozliczenie

Aktualizacja: 10.07.2007

Regulacje ustawy o VAT dotyczące sankcji budzą kontrowersje co do ich zgodności z prawem UE. Przepisy unijne nie przewidują dodatkowego zobowiązania podatkowego. »

Zwrot dotacji potwierdza faktura

Aktualizacja: 09.07.2007

Zwrot dotacji, która zwiększyła wcześniej obrót podatnika, musi być udokumentowany wystawieniem wewnętrznej faktury VAT. »

Nowe formularze dla zarabiających w Grecji

Aktualizacja: 09.07.2007

Stosowanie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Grecją a Polską będzie prostsze. Resort finansów we współpracy z greckim opracował odpowiednie formularze. »

Definicja budownictwa społecznego

Aktualizacja: 09.07.2007

Na posiedzeniu plenarnym Sejmu odbędzie się jutro (10 lipca) pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o VAT zakładającej wprowadzenie definicji budownictwa społecznego. »

Powstanie skarbowy zasób kadrowy

Aktualizacja: 09.07.2007

Nie będzie konkursów na stanowiska dyrektora izby skarbowej i naczelnika urzędu skarbowego. Kandydatów będzie powoływał minister finansów. »

Będzie niższy VAT od darowizn żywności

Aktualizacja: 09.07.2007

Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić szczegółową dokumentację potwierdzającą przekazanie żywności na rzecz organizacji pożytku publicznego, będą mogli uwzględnić spadek jej wartości. »

Wzrośnie ulga na dzieci

Aktualizacja: 09.07.2007

Posłowie chcą wprowadzić nowe preferencje podatkowe dla rodzin. Określenie ilorazu rodzinnego byłoby korzystne jedynie dla osób najbogatszych. Większe szanse na realizację ma propozycja podwyższenia kwoty ulgi na dzieci. »

Faktura musi potwierdzać realne transakcje

Aktualizacja: 06.07.2007

Faktura stanowiąca podstawę do realizacji uprawnienia do odliczenia podatku naliczonego musi dokumentować faktycznie wykonaną usługę czy sprzedaż. »

Zwrot podatku można odliczyć

Aktualizacja: 06.07.2007

Przedsiębiorca, który zwrócił rolnikowi ryczałtowemu VAT za zakupione od niego produkty i usługi rolnicze, może kwotę tego zwrotu doliczyć do swojego podatku naliczonego. »

Bez wojewódzkich kolegiów skarbowych

Aktualizacja: 06.07.2007

Sejm uchwalił wczoraj ustawę o zniesieniu wojewódzkich kolegiów skarbowych (WKS). »

Kary dla rolników nawet 10-krotnie wyższe

Aktualizacja: 06.07.2007

Rolnicy mogą spodziewać się nawet 10-krotnie wyższych kar pieniężnych za przekroczenie limitu dopuszczalnej produkcji biopaliw ciekłych na własny użytek. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Marta Jeleń

Radca prawny LL.M.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »