| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Trzeba uwzględnić prowizje i koszty

Aktualizacja: 27.06.2007

Ustalając podstawę opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów trzeba uwzględnić m.in. koszty opakowania czy transportu pobierane przez dostawcę. »

Podatek oblicza się od wypłaconej raty

Aktualizacja: 27.06.2007

W przypadku zachowku wypłacanego w ratach podstawę opodatkowania stanowi wypłacona część należności przysługującej uprawnionemu. »

Służba celna wdroży od 1 lipca nowy System Kontroli Eksportu

Aktualizacja: 27.06.2007

Służba celna wdroży od 1 lipca 2007 r. nowy, informatyczny System Kontroli Eksportu (ECS) - poinformowała na poniedziałkowym spotkaniu z eksporterami zastępca szefa Służby Celnej Agnieszka Szymankiewicz. »

Wycofując środki z IKE, musimy się rozliczyć

Aktualizacja: 27.06.2007

Oszczędzanie na indywidualnym koncie emerytalnym jest zwolnione z podatku. Jednak podatnik, który wycofa środki przed ustawowymi terminami, musi rozliczyć się z fiskusem. »

Pomoc na nowe inwestycje, udział w targach i wystawach

Aktualizacja: 27.06.2007

Pomoc publiczna na rozwój małych i średnich firm w postaci ulg w spłacie zobowiązań podatkowych ma dotyczyć nowych inwestycji, usług doradczych oraz udziału w targach i wystawach. »

Zakłady budżetowe i fundusze celowe do likwidacji

Aktualizacja: 27.06.2007

Na wczorajszym posiedzeniu rząd przyjął projekt ustawy o finansach publicznych oraz ustawy, która wprowadzi nowe przepisy. Reforma ma na celu konsolidację sektora finansów publicznych. »

Będzie 7-proc. VAT na mieszkania

Aktualizacja: 27.06.2007

Rząd przyjął we wtorek (26 czerwca) projekt tzw. definicji budownictwa społecznego, która ma zapobiec podwyżce VAT na mieszkania i domy od 2008 r. Zgodził się też na przedłużenie na czas nieokreślony mającej wygasnąć w przyszłym roku ustawy o tzw. zwrocie VAT »

Pomoc dla kombatantów nie jest opodatkowana

Aktualizacja: 27.06.2007

Doraźna lub okresowa pomoc dla kombatantów oraz pozostałych po nich członków rodzin wypłacana ze środków Państwowego Funduszu Kombatantów jest zwolniona od PIT. »

Łatwiej będzie ewidencjonować prawa majątkowe

Aktualizacja: 27.06.2007

Prawa majątkowe wynikające ze świadectw pochodzenia energii wytworzonej w odnawialnym źródle powinny być kwalifikowane i zaliczane przez przedsiębiorstwa energetyczne do towarów. »

Nowe interpretacje mogą być niezgodne z konstytucją

Aktualizacja: 27.06.2007

Od 1 lipca interpretacje podatkowe będzie wydawał minister finansów. Podatnik niezadowolony z urzędowej odpowiedzi będzie mógł złożyć skargę do sądu. Taka procedura może być uznana za niekonstytucyjną, gdyż nie przewiduje dwuinstancyjności. »

Inwestorzy łatwiej ocenią działalność firm

Aktualizacja: 27.06.2007

Od 1 stycznia 2009 r. inwestorzy będą otrzymywać bardziej dokładne informacje na temat poszczególnych rodzajów działalności prowadzonych przez spółki. »

Brak przepisów utrudnia rozliczenia podatkowe

Aktualizacja: 26.06.2007

Nadal nie wiadomo, czy podatnik powinien zapłacić VAT od sprzedaży gruntu, gdy przed 1 maja 2004 r. została zawarta umowa i zapłacona cała kwota, a grunt wydano już pod rządami nowej ustawy. »

Interpretacja ochroną na przyszłość

Aktualizacja: 26.06.2007

Interpretacje podatkowe wydawane od 1 lipca 2007 r. będą chronić przed obowiązkiem zapłaty podatku tylko w stosunku do przyszłych stanów faktycznych. Przy zdarzeniach istniejących takiej ochrony już nie będzie. »

Po przekształceniu nie ma przychodu

Aktualizacja: 26.06.2007

Organy podatkowe twierdzą, że po przekształceniu spółki kapitałowej w osobową niepodzielone zyski spółki powinny być opodatkowane. Innego zdania są jednak eksperci podatkowi. »

Fiskus sprawdzi zyski zagranicznych zakładów

Aktualizacja: 26.06.2007

Organy podatkowe mogą sprawdzać, czy dochody zagranicznych zakładów położonych w Polsce zostały określone zgodnie z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Andrzejewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »