| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Różne terminy rozliczeń

Aktualizacja: 11.06.2007

W wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów obowiązek podatkowy powstaje piętnastego dnia miesiąca następującego po tym, w którym dokonano dostawy. Od tej zasady są wyjątki. »

Podatnicy mają duże zapasy znaków skarbowych

Aktualizacja: 11.06.2007

Na jakim etapie prac znajduje się ustawa nowelizująca ustawę o znakach skarbowych, która pozwoli na wykorzystanie zapasów tych znaków przez podatników? »

Także konkubent może korzystać z preferencji

Aktualizacja: 11.06.2007

Konkubenci, jako osoby pozostające faktycznie we wspólnym pożyciu małżeńskim, mogą skorzystać ze zwolnienia podatkowego przy darowiźnie praw do rachunku oszczędnościowo-kredytowego. »

Od października kolejni podatnicy zainstalują kasy

Aktualizacja: 11.06.2007

Ministerstwo Finansów opracowało nowe rozporządzenie dotyczące kas rejestrujących. Obowiązujące dotychczas zwolnienia ze stosowania kas rejestrujących zostaną przedłużone po 1 lipca 2007 r. Jednak od 1 października 2007 r. m.in. właściciele centrów fitness, siłowni i saun będą musieli zainstalować kasy. »

Szansa na szybszy zwrot różnicy podatku

Aktualizacja: 11.06.2007

Posłowie chcą skrócić termin zwrotu VAT z obecnych 60 do 50 dni. Zgodnie z projektem rządowym podatnicy musieliby czekać na zwrot aż 70 dni. »

Odpowiedzialność za sprawozdanie finansowe poniesie również rada nadzorcza

Aktualizacja: 08.06.2007

Nie tylko kierownik jednostki, ale też rada nadzorcza odpowiedzialna będzie za nadzór nad sporządzeniem sprawozdania finansowego. »

Będą kasy fiskalne w gabinetach lekarskich

Aktualizacja: 08.06.2007

Lekarze będą musieli w swoich gabinetach zainstalować kasy fiskalne. Ministerstwo Finansów pracuje nad odpowiednimi przepisami wprowadzającymi taki obowiązek. »

Od oprogramowania trzeba zapłacić podatek

Aktualizacja: 08.06.2007

Bank powinien pobrać od zagranicznego kontrahenta i zapłacić 20 proc. zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu praw autorskich do programu komputerowego. »

Mija termin zapłaty podatku

Aktualizacja: 08.06.2007

Adres siedziby to nie miejsce prowadzenia działalności

Aktualizacja: 06.06.2007

Podatnicy powinni odróżniać doręczenie decyzji organu podatkowego na adres siedziby spółki od doręczenia na adres prowadzenia działalności gospodarczej. »

Zabezpieczenia można dokonać jeszcze przed wydaniem decyzji przez urząd

Aktualizacja: 06.06.2007

Organ podatkowy może dokonać zabezpieczenia przed powstaniem zobowiązania podatkowego, jeżeli zachodzi uzasadniona obawa, że nie zostanie ono wykonane. »

Trzeba dokładnie ustalić wielkość firmy

Aktualizacja: 06.06.2007

Aparat skarbowy jest szkolony w zakresie udzielania pomocy publicznej. Dotyczy to m.in. zwolnień podatkowych dla firm działających w specjalnych strefach ekonomicznych. »

Co drugi podatnik cierpi na PIT-bóle

Aktualizacja: 06.06.2007

Prawie połowa podatników miała w tym roku problemy z wypełnianiem rocznego zeznania podatkowego - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. »

Mija termin zapłaty

Aktualizacja: 06.06.2007

Do piątku podatek muszą zapłacić spółki, które wypłaciły dywidendy osobom prawnym. »

Faktura nie musi zawierać podpisu i pieczątki

Aktualizacja: 06.06.2007

Urzędnicy nie chcą przyjmować faktur VAT bez podpisu podatnika. Przepisy nie przewidują obowiązku podpisywania i pieczętowania. Na upartych urzędników jest sposób: podatnik może złożyć skargę. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Macuga

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »