| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Opłata za wykorzystane pełnomocnictwa

Aktualizacja: 17.07.2007

Resort finansów odpiera zarzuty, że nowe zasady zapłaty opłaty skarbowej powodują problemy. Uważa, że obowiązek jej zapłaty został ograniczony do niezbędnych przypadków. »

Obowiązuje kilometrówka

Aktualizacja: 17.07.2007

Wydatki z tytułu użytkowania przez osobę fizyczną prowadzącą firmę niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych auta są odliczane do wysokości limitu ustalonego m.in. na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu. »

Nałożenie sankcji VAT było możliwe

Aktualizacja: 17.07.2007

Na mocy obecnych, jak i poprzednich przepisów o VAT, istnieje możliwość nałożenia na podatnika dodatkowego zobowiązania podatkowego. »

Małe urzędy skarbowe zostaną zlikwidowane

Aktualizacja: 17.07.2007

Jeśli przy tworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej potrzebne będą redukcje, likwidacji ulegną niektóre urzędy skarbowe, zwłaszcza małe - zapowiedział wiceminister finansów Marian Banaś. »

Fiskus karze za brak kas

Aktualizacja: 17.07.2007

W czasie wakacji podatnicy chętnie prowadzą działalność sezonową. Część takich przedsiębiorców nie wywiązuje się z obowiązków podatkowych. Urzędy kontroli skarbowej rozpoczęły kontrole sezonowych handlowców. »

Kandydata obowiązuje zakaz konkurencji

Aktualizacja: 17.07.2007

Kandydaci na doradców podatkowych po zdaniu egzaminu muszą odbyć dwuletnią praktykę. Wytyczne w sprawie praktyk przedstawiła Krajowa Rada Doradców Podatkowych. »

SLD wycofał projekt obniżenia VAT do 19 proc.

Aktualizacja: 16.07.2007

SLD wycofał z Sejmu projekt ustawy zakładający obniżkę podatku VAT z 22 proc. do 19 proc. »

Kandydatom łatwiej będzie zdać egzamin

Aktualizacja: 16.07.2007

Egzamin może być zaliczony, nawet jeżeli w jednym zadaniu kandydat na biegłego nie osiągnie wymaganego minimum punktów. »

Stacja przekaźnikowa powinna być opodatkowana

Aktualizacja: 16.07.2007

Definicja budowli w podatku od nieruchomości jest niezbyt fortunna. Jeżeli jednak organy podatkowe powołały biegłego, który potwierdził, że dany obiekt jest budowlą, to trudno zarzucać im dowolność. »

Powrót znaków skarbowych

Aktualizacja: 16.07.2007

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o opłacie skarbowej. Oznacza to powrót znaczków skarbowych zlikwidowanych z dniem 1 stycznia 2007 r. »

Podatnik musi udowodnić, że nie ponosi winy

Aktualizacja: 16.07.2007

Aby przywrócić termin do uzupełnienia braków formalnych wniosku, podatnik musi udowodnić, że niedotrzymanie terminu było od niego niezależne. »

Będzie nowa ewidencja podatku odroczonego

Aktualizacja: 16.07.2007

Wartością podatkową aktywów w księgach będzie kwota, która stanowiłaby koszt uzyskania przychodu w razie ich sprzedaży na dzień bilansowy. »

Dodatkowe zobowiązanie przyczyną sporów podatników z fiskusem

Aktualizacja: 13.07.2007

Dodatkowe zobowiązanie przewidziane w przepisach o VAT jest przyczyną sporów podatników z fiskusem. Wątpliwości mają też sądy administracyjne. »

Prowadzący działalność nie odzyskają podatku

Aktualizacja: 13.07.2007

W przypadku sprzedaży inwestycji mieszkaniowej nie jest realizowany cel ustawy, jakim jest pomoc w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych. Nie przysługuje zatem zwrot różnicy VAT. »

W 2008 roku budżet z jasnymi zadaniami

Aktualizacja: 13.07.2007

W budżecie państwa na 2008 rok znajdą się elementy budżetu zadaniowego. W uzasadnieniu zostaną określone zadania i koszty ich realizacji dla ministerstw na lata 2008-2009. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK