| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Dopłat bezpośrednich nie uda się opodatkować

Aktualizacja: 11.07.2007

Płatności powinny być przekazywane przez władze krajowe beneficjentom w pełnej wysokości. Oznacza to, że opodatkowanie dopłat dla rolników nie będzie możliwe. »

Bedzie niższa stawka VAT na mieszkania i domy

Aktualizacja: 11.07.2007

Od 2008 r. preferencyjna 7-proc. stawka VAT ma objąć mieszkania do 120 m kw. i domy jednorodzinne do 220 m kw. - zakłada projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) oraz o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. »

Ulga dla producentów biokomponentów

Aktualizacja: 11.07.2007

Senacka Komisja Gospodarki Narodowej rozpatrzyła wczoraj nowelizację ustawy o CIT, która wprowadza do systemu podatku dochodowego nową 19-proc. ulgę dla producentów biokomponentów. »

Firmy zapłacą mniej za publikację danych

Aktualizacja: 11.07.2007

Firmy, które zdecydują się przesyłać sprawozdania finansowe do Monitora Polskiego B drogą elektroniczną, będą mogły liczyć na niższe opłaty za ich publikację. »

Jedzenie w restauracjach będzie droższe

Aktualizacja: 11.07.2007

Wstępując do UE wynegocjowaliśmy niższą stawkę VAT w gastronomii do końca tego roku. Jeśli nie uda nam się tego przedłużyć, od stycznia jedzenie w restauracjach zdrożeje nawet o 15 proc.- pisze "Metro". »

Od kary umownej klient musi zapłacić podatek

Aktualizacja: 11.07.2007

Deweloperzy zrywają umowy tuż przed oddaniem mieszkania. Podatnicy czekają miesiącami na wypłatę należnych kar umownych. Otrzymane rekompensaty klient dolicza do dochodów i płaci podatek. »

Można uwzględnić faktury sprzed rejestracji

Aktualizacja: 11.07.2007

Część organów podatkowych uważa, że podatnik może odliczyć podatek naliczony z faktur otrzymanych przed rejestracją dla celów VAT. Odmiennego zdania są jednak niektóre WSA. »

Liczy się miesiąc przyjęcia środka trwałego do używania

Aktualizacja: 10.07.2007

Odpisów amortyzacyjnych dla celów rachunkowych dokonuje się od miesiąca, w którym środek trwały został przyjęty do używania. »

Kontrowersyjna propozycja przekształcenia ZUS

Aktualizacja: 10.07.2007

Likwidację zakładów budżetowych, gospodarstw pomocniczych, funduszy celowych i przekształcenie ZUS w jednostkę budżetową zakłada projekt ustawy, którym zajmie się Sejm. »

Zmiany w księdze podatkowej

Aktualizacja: 10.07.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmiany rozporządzenia w sprawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U. nr 152, poz. 1475 z późn. zm.). »

Lokale o mniejszym metrażu ze stawką 7 proc.

Aktualizacja: 10.07.2007

Po 1 stycznia 2008 r. definicja budownictwa społecznego obejmie nowe mieszkania o powierzchni do 120 mkw. i domy do 220 mkw. Dzięki temu będą objęte 7-proc. VAT. »

Ceny za usługi spadają a wymagania rosną

Aktualizacja: 10.07.2007

Duża konkurencja na rynku przyczynia się do obniżenia opłat za świadczone usługi księgowe. Dla wielu klientów jedynym kryterium przy wyborze biura rachunkowego jest cena, tymczasem brakuje specjalistów. Nie chcąc stracić klientów, biura rachunkowe wykonują usługi, które nie należą do ich obowiązków. »

Sporna sankcja za wadliwe rozliczenie

Aktualizacja: 10.07.2007

Regulacje ustawy o VAT dotyczące sankcji budzą kontrowersje co do ich zgodności z prawem UE. Przepisy unijne nie przewidują dodatkowego zobowiązania podatkowego. »

Zwrot dotacji potwierdza faktura

Aktualizacja: 09.07.2007

Zwrot dotacji, która zwiększyła wcześniej obrót podatnika, musi być udokumentowany wystawieniem wewnętrznej faktury VAT. »

Nowe formularze dla zarabiających w Grecji

Aktualizacja: 09.07.2007

Stosowanie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Grecją a Polską będzie prostsze. Resort finansów we współpracy z greckim opracował odpowiednie formularze. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK