| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Opodatkowanie zwrotów za remont

Aktualizacja: 30.04.2007

Zwrot ze spółdzielni wydatków poniesionych na remont i modernizację mieszkania podlega opodatkowaniu niezależnie od tego, czy przeprowadzając remont i modernizację dana osoba skorzystała z ulgi remontowej czy też nie. »

Wiele przepisów nadal oczekuje na dostosowanie

Aktualizacja: 30.04.2007

Mimo trzech lat obecności w UE część polskich przepisów nadal jest sprzeczna ze wspólnotowymi. Podatnicy uczą się jednak powoli wykorzystywać przepisy unijne i orzecznictwo ETS w sporach z fiskusem. »

Ostatni dzień z PIT: grzywna za spóźnienie

Aktualizacja: 30.04.2007

Jeszcze tylko dziś podatnicy mogą złożyć zeznanie podatkowe za 2006 rok. Termin mija o północy. »

Można odpisać zagraniczny podatek

Aktualizacja: 30.04.2007

Dyżur podatkowy pełnili eksperci z zespołu doradztwa w zakresie PIT MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, kierowanego przez Jacka Bajsona, doradcę podatkowego. Najwięcej pytań dotyczyło rozliczenia dochodów uzyskanych za granicą. »

Egzamin dla księgowych

Aktualizacja: 30.04.2007

W dniach 4, 5 i 6 czerwca odbędzie się egzamin na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. »

Różne adresy, ale rozliczenie wspólne

Aktualizacja: 30.04.2007

W czasie dyżuru telefonicznego poświęconego rozliczeniom PIT, który pełnił Michał Grzybowski, a także Karol Raźniewski, doradcy podatkowi z firmy Ernst & Young, czytelnicy pytali m.in. o wspólne rozliczenia małżonków. »

Liczy się kurs z dnia wypłaty

Aktualizacja: 27.04.2007

Podatnicy, którzy w 2006 roku pracowali za granicą i muszą rozliczyć się w Polsce, powinni zarobki przeliczyć na złote według odpowiednich kursów walut. »

Koszty będą identyfikowane

Aktualizacja: 27.04.2007

Zmiany w Międzynarodowym Standardzie Rachunkowości wymuszą wdrożenia procedur, dzięki którym koszty podlegające kapitalizacji będą identyfikowane. »

Książek dla konkretnych osób nie można rozliczyć

Aktualizacja: 27.04.2007

Podręczników przekazywanych konkretnym nauczycielom nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydawnictwa. »

Wyższe limity dla osób dojeżdżających do pracy

Aktualizacja: 27.04.2007

Dyżur poświęcony rozliczeniom PIT pełniła Barbara Pyzel, doradca podatkowy z BDO Numerica. Czytelnicy Gazety Prawnej pytali przede wszystkim o koszty uzyskania dochodów i korzystania z ulg. »

Ograniczenia tylko w wyjątkowych sytuacjach

Aktualizacja: 27.04.2007

Państwa członkowskie generalnie nie powinny wprowadzać nowych ograniczeń w odliczeniu VAT. Mogą to robić tylko w wyjątkowych sytuacjach. »

Księgowym będzie łatwiej prowadzić ewidencję

Aktualizacja: 27.04.2007

Opublikowano projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości. Wprowadza on precyzyjne przepisy dotyczące ewidencjonowania inwestycji. Publikowanych będzie więcej informacji o transakcjach spółek. »

Akcyzę może odzyskać właściciel pojazdu

Aktualizacja: 27.04.2007

O zwrot akcyzy od samochodów sprowadzonych do Polski będą mogli starać się ich właściciele. Gdy podatnik, który auto sprowadził, sprzeda je, o zwrot będzie ubiegał się nowy właściciel. »

Egzamin z języka angielskiego dla specjalistów od finansów i rachunkowości

Aktualizacja: 26.04.2007

Na rynku polskim dotychczas nie było egzaminu specjalistycznego dla finansistów i księgowych. Obecnie Cambridge ESOL (departament Uniwersytetu Cambridge, który należy do największego w Europie konsorcjum egzaminacyjnego) oraz ACCA (Association of Chartered Certified Accountants (międzynarodowa organizacja zawodowa zrzeszająca specjalistów w zakresie rachunkowości i finansów) wspólnie opracowały egzamin z języka angielskiego dla finansistów - ICFE (International Certificate in Financial English). »

Zwrot pieniędzy tylko na wniosek

Aktualizacja: 26.04.2007

Opłata skarbowa podlega zwrotowi, jeżeli mimo jej zapłacenia nie dokonano czynności urzędowej albo nie wydano wnioskowanego zaświadczenia lub zezwolenia. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Kozłowska

Dydaktyk medialny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »