| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Jedzenie w restauracjach będzie droższe

Aktualizacja: 11.07.2007

Wstępując do UE wynegocjowaliśmy niższą stawkę VAT w gastronomii do końca tego roku. Jeśli nie uda nam się tego przedłużyć, od stycznia jedzenie w restauracjach zdrożeje nawet o 15 proc.- pisze "Metro". »

Od kary umownej klient musi zapłacić podatek

Aktualizacja: 11.07.2007

Deweloperzy zrywają umowy tuż przed oddaniem mieszkania. Podatnicy czekają miesiącami na wypłatę należnych kar umownych. Otrzymane rekompensaty klient dolicza do dochodów i płaci podatek. »

Można uwzględnić faktury sprzed rejestracji

Aktualizacja: 11.07.2007

Część organów podatkowych uważa, że podatnik może odliczyć podatek naliczony z faktur otrzymanych przed rejestracją dla celów VAT. Odmiennego zdania są jednak niektóre WSA. »

Liczy się miesiąc przyjęcia środka trwałego do używania

Aktualizacja: 10.07.2007

Odpisów amortyzacyjnych dla celów rachunkowych dokonuje się od miesiąca, w którym środek trwały został przyjęty do używania. »

Kontrowersyjna propozycja przekształcenia ZUS

Aktualizacja: 10.07.2007

Likwidację zakładów budżetowych, gospodarstw pomocniczych, funduszy celowych i przekształcenie ZUS w jednostkę budżetową zakłada projekt ustawy, którym zajmie się Sejm. »

Zmiany w księdze podatkowej

Aktualizacja: 10.07.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmiany rozporządzenia w sprawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U. nr 152, poz. 1475 z późn. zm.). »

Lokale o mniejszym metrażu ze stawką 7 proc.

Aktualizacja: 10.07.2007

Po 1 stycznia 2008 r. definicja budownictwa społecznego obejmie nowe mieszkania o powierzchni do 120 mkw. i domy do 220 mkw. Dzięki temu będą objęte 7-proc. VAT. »

Ceny za usługi spadają a wymagania rosną

Aktualizacja: 10.07.2007

Duża konkurencja na rynku przyczynia się do obniżenia opłat za świadczone usługi księgowe. Dla wielu klientów jedynym kryterium przy wyborze biura rachunkowego jest cena, tymczasem brakuje specjalistów. Nie chcąc stracić klientów, biura rachunkowe wykonują usługi, które nie należą do ich obowiązków. »

Sporna sankcja za wadliwe rozliczenie

Aktualizacja: 10.07.2007

Regulacje ustawy o VAT dotyczące sankcji budzą kontrowersje co do ich zgodności z prawem UE. Przepisy unijne nie przewidują dodatkowego zobowiązania podatkowego. »

Zwrot dotacji potwierdza faktura

Aktualizacja: 09.07.2007

Zwrot dotacji, która zwiększyła wcześniej obrót podatnika, musi być udokumentowany wystawieniem wewnętrznej faktury VAT. »

Nowe formularze dla zarabiających w Grecji

Aktualizacja: 09.07.2007

Stosowanie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Grecją a Polską będzie prostsze. Resort finansów we współpracy z greckim opracował odpowiednie formularze. »

Definicja budownictwa społecznego

Aktualizacja: 09.07.2007

Na posiedzeniu plenarnym Sejmu odbędzie się jutro (10 lipca) pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o VAT zakładającej wprowadzenie definicji budownictwa społecznego. »

Powstanie skarbowy zasób kadrowy

Aktualizacja: 09.07.2007

Nie będzie konkursów na stanowiska dyrektora izby skarbowej i naczelnika urzędu skarbowego. Kandydatów będzie powoływał minister finansów. »

Będzie niższy VAT od darowizn żywności

Aktualizacja: 09.07.2007

Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić szczegółową dokumentację potwierdzającą przekazanie żywności na rzecz organizacji pożytku publicznego, będą mogli uwzględnić spadek jej wartości. »

Wzrośnie ulga na dzieci

Aktualizacja: 09.07.2007

Posłowie chcą wprowadzić nowe preferencje podatkowe dla rodzin. Określenie ilorazu rodzinnego byłoby korzystne jedynie dla osób najbogatszych. Większe szanse na realizację ma propozycja podwyższenia kwoty ulgi na dzieci. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK