| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Znane są normy szacunkowe na 2008 rok

Znane są normy szacunkowe na 2008 rok

Ministerstwo Finansów opracowało projekt rozporządzenia określającego normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej na 2008 rok. Normy wzrastają o kilka groszy.


ZMIANA PRAWA

Dochód z działów specjalnych produkcji rolnej, jeżeli podatnik nie prowadzi ksiąg wykazujących przychody, ustala się przy zastosowaniu norm szacunkowych dochodu z określonej powierzchni upraw lub jednostki produkcji zwierzęcej.

Obecnie obowiązuje w tym zakresie rozporządzenie ministra finansów z dnia 22 września 2006 r. w sprawie norm szacunkowych dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej (Dz.U. nr 181, poz. 1329), określające normy szacunkowe dochodu, których okres obowiązywania ograniczony został do roku podatkowego 2007.

Minister finansów w porozumieniu z ministrem rolnictwa, poczynając od roku podatkowego 2002, ogłasza w drodze rozporządzenia normy szacunkowe zmieniając je corocznie w stopniu odpowiadającym wskaźnikowi wzrostu cen towarowej produkcji rolniczej, ogłaszanemu przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Monitorze Polskim. Prezes GUS komunikatem z 25 maja 2007 r. w sprawie wskaźnika cen towarowej produkcji rolniczej w 2006 roku (MP nr 34, poz. 400) ogłosił, że wskaźnik cen towarowej produkcji rolniczej w 2006 roku w stosunku do 2005 roku wyniósł 102,6 proc. Dlatego MF, uwzględniając ogłoszony wskaźnik GUS, opracował projekt rozporządzenia w sprawie wysokości norm szacunkowych dochodu na 2008 rok. Generalnie każda z norm rośnie o kilka groszy (przykłady w ramce).

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.
Przykładowe normy szacunkowe określone dla 2007 oraz 2008 roku

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Zentel

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK