| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Podatnik musi mieć udział w procedurze zwrotu akcyzy

Aktualizacja: 20.03.2007

Podstawą zwrotu akcyzy od sprowadzonego z zagranicy używanego auta będzie wartość rynkowa. Do jej ustalenia potrzebne będą m.in. wiek, przebieg, marka pojazdu. »

Na remonty obowiązuje 7-proc. stawka

Aktualizacja: 20.03.2007

Roboty budowlane związane z remontem i zmianą sposobu użytkowania budynku szkoły na dom mieszkalny są objęte 7-proc. stawką VAT. »

Liczy się data sporządzenia sprawozdania finansowego

Aktualizacja: 21.03.2007

Nowelizacja ustawy o CIT, która obowiązuje od początku 2007 roku, uzależnia moment rozliczania kosztów od daty sporządzenia sprawozdania finansowego. »

Zwrot VAT tylko dla zarejestrowanych podatników

Aktualizacja: 19.03.2007

Podatnik zachowuje prawo do odzyskania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, jeśli w okresie, w którym powstała nadwyżka, był zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. »

Nie będzie zwolnień w budżetówce

Aktualizacja: 19.03.2007

Zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze zostaną wkrótce zlikwidowane. W ich miejsce powstaną nowe jednostki funkcjonujące jak przedsiębiorstwa. Nowe rozwiązania dotyczą sektora rządowego i samorządowego. »

Zwrot dla fiskusa i podatnika

Aktualizacja: 19.03.2007

Zwrotu kosztów postępowania przed Naczelnym Sądem Administracyjnym może domagać się nie tylko podatnik. Uprawnienie takie posiada też organ podatkowy. »

Zyski kapitałowe mogą być nieopodatkowane

Aktualizacja: 19.03.2007

Ministerstwo Finansów uważa, że w ciągu 2-3 lat można zlikwidować podatek od zysków kapitałowych. Według wstępnych szacunków wpływy z tego tytułu w ubiegłym roku wyniosły 2,5 mld zł. »

Podatnicy zrobieni w trąbę

Aktualizacja: 19.03.2007

Kilka lat temu rządzący zawarli z podatnikami coś na kształt niepisanej umowy - będziemy likwidować ulgi, w zamian za to dostaniecie niższe podatki. Ulg nie ma, zamiast niższych podatków są coraz to nowe obietnice obniżek... w przyszłości. »

Nie można dyskryminować zagranicznych dywidend

Aktualizacja: 19.03.2007

Jeśli od zagranicznych dywidend trzeba zapłacić wyższy podatek niż od wypłacanych przez spółkę z siedzibą w kraju, można mówić o dyskryminacji. Tej zaś zabraniają przepisy wspólnotowe. »

Zapłata dopiero po otrzymaniu decyzji

Aktualizacja: 19.03.2007

Podatnicy, którzy nie otrzymali decyzji o wymiarze podatku od nieruchomości, na razie nie muszą go płacić. Nie wolno jednak czekać na wezwanie do zapłaty za użytkowanie wieczyste. Termin mija 31 marca. »

Będą precyzyjne wymagania dla prowadzących księgi

Aktualizacja: 16.03.2007

W Ministerstwie Finansów trwają prace nad nowelizacją ustawy o rachunkowości. Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych będzie bardzo wyraźnie oddzielone od doradztwa podatkowego. Resort planuje, że wejście w życie nowych regulacji nastąpi już na początku przyszłego roku. »

Jednorazowa sprzedaż z VAT

Aktualizacja: 16.03.2007

W niektórych przypadkach nawet jednorazowa bądź dokonywana w odstępach czasu sprzedaż działek budowlanych może być uznana za działalność gospodarczą - ostrzega minister finansów. »

Poselskie projekty ws. akcyzy na biopaliwa skierowane do komisji

Aktualizacja: 16.03.2007

Sejm skierował do dalszych prac w komisji finansów dwa projekty dotyczące zwiększenia ulg w akcyzie na biopaliwa, zgłoszone przez Samoobronę i PSL. Posłowie chcą przywrócenia stawek obowiązujących w ubiegłym roku. »

Amortyzację środka trwałego trzeba rozłożyć w czasie

Aktualizacja: 16.03.2007

Odpisów amortyzacyjnych dokonuje się poprzez systematyczne i planowe rozłożenie wartości początkowej środka trwałego na ustalony okres amortyzacji. »

Użytkowanie wieczyste bez podatku

Aktualizacja: 16.03.2007

Oddanie gruntów w użytkowanie wieczyste stanowi dostawę towarów w rozumieniu ustawy o VAT. Ustanowione przed 1 maja 2004 r. użytkowanie wieczyste nie podlega opodatkowaniu VAT. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

ratalnie.com

Ratalnie.com to marka należąca do Lloyd Financial. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na łatwo dostępne pożyczki gotówkowe opierające się na polskim kapitale.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »