| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Cztery izby celne do specjalnych zadań

Cztery izby celne do specjalnych zadań

Minister finansów upoważnił dyrektorów izb celnych w: Gdyni, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu do prowadzenia niektórych spraw związanych z wydawaniem pozwoleń.


Minister finansów w rozporządzeniu może wyznaczyć dyrektora lub dyrektorów izb celnych właściwych do prowadzenia określonych spraw. Resort finansów przygotował więc projekt rozporządzenia, w którym upoważnił dyrektorów izb celnych w: Gdyni, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu do prowadzenia niektórych spraw celnych, np. do wydawania pozwoleń na utworzenie regularnej linii żeglugowej i do prowadzenia procedury konsultacyjnej, do wydawania pozwoleń na stosowanie procedur uproszczonych właściwych do przewozu towarów drogą morską we wspólnotowej procedurze tranzytu, do wydawania pozwoleń na stosowanie procedur uproszczonych w transporcie lotniczym, do prowadzenia procedury konsultacyjnej wymaganej w przypadku wydawania pojedynczych pozwoleń na korzystanie z gospodarczych procedur celnych.

W projekcie rozporządzenia minister dodatkowo wyznaczył dyrektora Izby Celnej w Szczecinie, dyrektora Izby Celnej w Warszawie i dyrektora Izby Celnej we Wrocławiu jako właściwych do wydawania świadectwa upoważniony przedsiębiorca - uproszczenia celne, świadectwa upoważniony przedsiębiorca - bezpieczeństwo i ochrona i świadectwa upoważniony przedsiębiorca - uproszczenia celne/bezpieczeństwo.

 

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK