| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Związkowcy w MF nie chcą reformy skarbówki

Aktualizacja: 12.03.2007

Osiem central związkowych chce stworzyć front oporu przeciw reformie administracji skarbowej i lustracji zatrudnienia »

Urząd nie zwraca opłaty, nawet gdy nie wydaje decyzji

Aktualizacja: 12.03.2007

Jeżeli urząd nie wyda decyzji, lecz podejmie czynności proceduralne, to nie zwraca opłaty skarbowej. Tymczasem czynności proceduralne nie są zdarzeniem podlegającym opłacie skarbowej. Odmawiając zwrotu pieniędzy, urzędnicy kosztem podatników chcą zabezpieczyć interesy fiskusa. »

Związki kontra propozycje resortu

Aktualizacja: 12.03.2007

Krajowa Administracja Skarbowa, która ma powstać z początkiem 2008 roku z połączenia służb skarbowych i celnych w kształcie zaproponowanym przez resort finansów, jest nie do przyjęcia - uważają dzisiejsi urzędnicy. Najpierw trzeba zebrać środki na tę reformę, a potem przeprowadzić ją etapowo i spokojnie. »

Twórcy i artyści mają prawo do 50-proc. kosztów

Aktualizacja: 12.03.2007

Niektórzy podatnicy, rozliczając się z ubiegłorocznych dochodów, mogą uwzględnić wyższe koszty uzyskania przychodów. »

Budynek to nie tylko środek trwały

Aktualizacja: 12.03.2007

Wykorzystywany w działalności firmy i na wynajem budynek ewidencjonuje się częściowo jako środek trwały, a częściowo jako inwestycję. »

Fiskus interaktywny, ale tylko trochę

Aktualizacja: 12.03.2007

Na internetowej stronie resortu od pewnego czasu można znaleźć tzw. interaktywne formularze podatkowe. Niestety, nie ma wśród nich PIT-ów. »

Podkomisja o zmianach w VAT

Aktualizacja: 12.03.2007

Jutro posłowie i eksperci zasiadający w sejmowej podkomisji zajmującej się nowelizacją ustawy o VAT omówią kolejne zmiany zawarte w rządowym projekcie. »

Jednorazowe odpisy mogą być korzystne dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 12.03.2007

Od początku roku podatnicy mają prawo do tzw. jednorazowej amortyzacji. Pozwala ona na zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów całości odpisów amortyzacyjnych już w roku ich nabycia. »

Będzie decydował wpis do rejestru

Aktualizacja: 12.03.2007

Znajdujący się w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o VAT zakłada wprowadzenie zmian dotyczących stosowania w imporcie towarów procedury uproszczonej. »

Rozpoczął się nabór wydających interpretacje

Aktualizacja: 12.03.2007

Od 1 lipca interpretacje podatkowe ma wydawać minister finansów. W praktyce będzie to robić Krajowa Informacja Podatkowa. Rozpoczął się już nabór urzędników, którzy zajmą się interpretacjami. »

Marcowe pobory mogą być niższe

Aktualizacja: 09.03.2007

Niektóre osoby, które rozliczyły się z dochodów za 2006 rok za pośrednictwem pracodawcy, mogą otrzymać za marzec nieco niższe pobory niż zwykle. »

Nie każde stypendium wpisujemy w PIT

Aktualizacja: 09.03.2007

Podatnicy nie wpisują w PIT stypendiów, które zwolnione są z podatku dochodowego. Niektóre stypendia są jednak limitowane. W PIT trzeba wpisać jedynie nadwyżkę. »

Swobodniej w prawie dewizowym

Aktualizacja: 09.03.2007

Sejm przyjął ustawę zmieniającą prawo dewizowe i kodeks karny skarbowy. Posłowie odrzucili przepis przejściowy wprowadzony przez Senat, zgodnie z którym do spraw wszczętych przed dniem wejścia w życie nowelizacji i niezakończonych decyzją ostateczną zastosowanie miały mieć nowe przepisy. »

Sprzedaż działki nie zawsze jest opodatkowana VAT

Aktualizacja: 09.03.2007

Jeśli podatnik posiada dwie działki i sprzedaje je z przyczyn losowych, nie można mówić o częstotliwości wykonywania danej czynności. Nie może więc być mowy o zapłacie VAT. »

Tajne rejestracje wywiadu skarbowego

Aktualizacja: 09.03.2007

Sejm rozpatrzył poprawki Senatu do nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Ustawa obejmuje kontrolę skarbową trybem tajnej rejestracji samochodów używanych do celów operacyjno-rozpoznawczych. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ekspert z zakresu HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »