| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Więcej osób zapłaci VAT

Aktualizacja: 07.05.2007

Zmiany w ustawie o VAT spowodują, że podatkiem tym zostaną objęte nowe grupy zawodowe – ostrzegają eksperci. »

Fiskus zarabia miliony na dobroczynności

Aktualizacja: 04.05.2007

Od SMS-ów przekazywanych na cele dobroczynne i charytatywne fiskus zabiera 22 proc. VAT. Podatek trzeba płacić, bo MF nie chce zmienić przepisów, zasłaniając się prawem unijnym. Wyjaśnienia resortu finansów nie przekonują ani podatników, ani ekspertów podatkowych. »

Opodatkowanie środków z OFE i programów emerytalnych

Aktualizacja: 04.05.2007

Składki wpłacane przez członków otwartych funduszy emerytalnych są zwolnione z opodatkowania. Natomiast składki opłacane w ramach pracowniczego programu emerytalnego doliczane są do przychodów pracownika i podlegają opodatkowaniu. »

Bliski koniec wojny o standardy księgowe

Aktualizacja: 04.05.2007

Z rachunkowością jest jak z ideologią. Gdy na Zachodzie instytucje regulacyjne walczyły o to, żeby zapisy księgowe odzwierciedlały rzeczywistość gospodarczą, radzieccy audytorzy dostawali wytyczne, jakie stawki amortyzacji mają stosować wobec poszczególnych rodzajów śrubek. »

Podatku nie ma tylko od umów zawartych w 2006 roku

Aktualizacja: 04.05.2007

Pożyczki udziałowców na rzecz spółki kapitałowej udzielone w 2006 roku są zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych, nawet jeśli wypłata pieniędzy ma miejsce w 2007 roku. »

Reforma skarbowości

Aktualizacja: 04.05.2007

Ministerstwo Finansów poinformowało, że projekt ustawy zakładającej połączenie administracji skarbowej i celnej trafi w drugiej połowie maja do uzgodnień międzyresortowych. »

Egzamin dla księgowych

Aktualizacja: 02.05.2007

Do 21 maja do Ministerstwa Finansów muszą złożyć odpowiednie dokumenty osoby, które chcą przystąpić do najbliższego egzaminu na certyfikat księgowego. »

Rozliczenie transakcji nie ma wpływu na VAT

Aktualizacja: 02.05.2007

Zapłata ceny stanowi obrót, nawet gdy następuje w innej formie niż pieniężna. Podatnik powinien zatem zapłacić należny VAT. »

Biura rachunkowe nie stracą uprawnień

Aktualizacja: 02.05.2007

Osoby usługowo prowadzące księgi nadal będą mogły wypełniać PIT-y i inne deklaracje podatkowe. Zmiany w ustawie o rachunkowości nie odbierają im tych uprawnień. »

Będzie mniej urzędów celnych

Aktualizacja: 02.05.2007

Resort finansów zaproponował zmiany w zakresie działania niektórych urzędów celnych. Zlikwidowany zostanie m.in. II Oddział Celny w Warszawie. »

PO proponuje 15-procentową stawkę PIT z ulgą prorodzinną

Aktualizacja: 30.04.2007

Wprowadzenie liniowego, 15-procentowego podatku dochodowego od osób fizycznych z ulgą prorodzinną proponuje Platforma Obywatelska. »

Opodatkowanie zwrotów za remont

Aktualizacja: 30.04.2007

Zwrot ze spółdzielni wydatków poniesionych na remont i modernizację mieszkania podlega opodatkowaniu niezależnie od tego, czy przeprowadzając remont i modernizację dana osoba skorzystała z ulgi remontowej czy też nie. »

Wiele przepisów nadal oczekuje na dostosowanie

Aktualizacja: 30.04.2007

Mimo trzech lat obecności w UE część polskich przepisów nadal jest sprzeczna ze wspólnotowymi. Podatnicy uczą się jednak powoli wykorzystywać przepisy unijne i orzecznictwo ETS w sporach z fiskusem. »

Ostatni dzień z PIT: grzywna za spóźnienie

Aktualizacja: 30.04.2007

Jeszcze tylko dziś podatnicy mogą złożyć zeznanie podatkowe za 2006 rok. Termin mija o północy. »

Można odpisać zagraniczny podatek

Aktualizacja: 30.04.2007

Dyżur podatkowy pełnili eksperci z zespołu doradztwa w zakresie PIT MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, kierowanego przez Jacka Bajsona, doradcę podatkowego. Najwięcej pytań dotyczyło rozliczenia dochodów uzyskanych za granicą. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

TomTom

Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie rozwiązań nawigacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK