| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Liczy się data sporządzenia sprawozdania finansowego

Aktualizacja: 21.03.2007

Nowelizacja ustawy o CIT, która obowiązuje od początku 2007 roku, uzależnia moment rozliczania kosztów od daty sporządzenia sprawozdania finansowego. »

Zwrot VAT tylko dla zarejestrowanych podatników

Aktualizacja: 19.03.2007

Podatnik zachowuje prawo do odzyskania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, jeśli w okresie, w którym powstała nadwyżka, był zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. »

Nie będzie zwolnień w budżetówce

Aktualizacja: 19.03.2007

Zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze zostaną wkrótce zlikwidowane. W ich miejsce powstaną nowe jednostki funkcjonujące jak przedsiębiorstwa. Nowe rozwiązania dotyczą sektora rządowego i samorządowego. »

Zwrot dla fiskusa i podatnika

Aktualizacja: 19.03.2007

Zwrotu kosztów postępowania przed Naczelnym Sądem Administracyjnym może domagać się nie tylko podatnik. Uprawnienie takie posiada też organ podatkowy. »

Zyski kapitałowe mogą być nieopodatkowane

Aktualizacja: 19.03.2007

Ministerstwo Finansów uważa, że w ciągu 2-3 lat można zlikwidować podatek od zysków kapitałowych. Według wstępnych szacunków wpływy z tego tytułu w ubiegłym roku wyniosły 2,5 mld zł. »

Podatnicy zrobieni w trąbę

Aktualizacja: 19.03.2007

Kilka lat temu rządzący zawarli z podatnikami coś na kształt niepisanej umowy - będziemy likwidować ulgi, w zamian za to dostaniecie niższe podatki. Ulg nie ma, zamiast niższych podatków są coraz to nowe obietnice obniżek... w przyszłości. »

Nie można dyskryminować zagranicznych dywidend

Aktualizacja: 19.03.2007

Jeśli od zagranicznych dywidend trzeba zapłacić wyższy podatek niż od wypłacanych przez spółkę z siedzibą w kraju, można mówić o dyskryminacji. Tej zaś zabraniają przepisy wspólnotowe. »

Zapłata dopiero po otrzymaniu decyzji

Aktualizacja: 19.03.2007

Podatnicy, którzy nie otrzymali decyzji o wymiarze podatku od nieruchomości, na razie nie muszą go płacić. Nie wolno jednak czekać na wezwanie do zapłaty za użytkowanie wieczyste. Termin mija 31 marca. »

Będą precyzyjne wymagania dla prowadzących księgi

Aktualizacja: 16.03.2007

W Ministerstwie Finansów trwają prace nad nowelizacją ustawy o rachunkowości. Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych będzie bardzo wyraźnie oddzielone od doradztwa podatkowego. Resort planuje, że wejście w życie nowych regulacji nastąpi już na początku przyszłego roku. »

Jednorazowa sprzedaż z VAT

Aktualizacja: 16.03.2007

W niektórych przypadkach nawet jednorazowa bądź dokonywana w odstępach czasu sprzedaż działek budowlanych może być uznana za działalność gospodarczą - ostrzega minister finansów. »

Poselskie projekty ws. akcyzy na biopaliwa skierowane do komisji

Aktualizacja: 16.03.2007

Sejm skierował do dalszych prac w komisji finansów dwa projekty dotyczące zwiększenia ulg w akcyzie na biopaliwa, zgłoszone przez Samoobronę i PSL. Posłowie chcą przywrócenia stawek obowiązujących w ubiegłym roku. »

Amortyzację środka trwałego trzeba rozłożyć w czasie

Aktualizacja: 16.03.2007

Odpisów amortyzacyjnych dokonuje się poprzez systematyczne i planowe rozłożenie wartości początkowej środka trwałego na ustalony okres amortyzacji. »

Użytkowanie wieczyste bez podatku

Aktualizacja: 16.03.2007

Oddanie gruntów w użytkowanie wieczyste stanowi dostawę towarów w rozumieniu ustawy o VAT. Ustanowione przed 1 maja 2004 r. użytkowanie wieczyste nie podlega opodatkowaniu VAT. »

Gilowska chce znieść podatek Belki

Aktualizacja: 16.03.2007

- W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat możliwa jest likwidacja tzw. podatku Belki - powiedziała wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska. »

Podatek od towarów i usług można skorygować tylko po uzyskaniu duplikatu faktury

Aktualizacja: 16.03.2007

Duplikat faktury nie pozbawia podatnika prawa do rozliczenia podatku. W takiej sytuacji powinien on skorygować VAT. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »