| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Lepiej sprzedać, niż darować

Aktualizacja: 19.01.2007

Przekazanie mieszkania najbliższej rodzinie w formie darowizny spowoduje, że obdarowany sprzedając je, zapłaci podatek. Lepiej więc sprzedać mieszkanie, a krewnemu podarować pieniądze. »

Większa ochrona dla kontrolerów

Aktualizacja: 19.01.2007

Poselski projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym ma umożliwić kontroli skarbowej tajną rejestrację samochodów używanych do tropienia przestępców. »

Cztery dni na wybór opodatkowania

Aktualizacja: 19.01.2007

Przedsiębiorcy mogą raz w roku zmienić sposób opodatkowania. Aby rozliczyć się korzystniej, trzeba złożyć oświadczenie w urzędzie. W tym roku jest więcej czasu, bo termin mija w poniedziałek. »

Odsetki z bankowych lokat zasilają budżet

Aktualizacja: 19.01.2007

W ciągu jedenastu miesięcy ubiegłego roku wpływy z podatku od lokat bankowych wyniosły tyle, ile w ciągu całego 2005 roku. Zdaniem Ministerstwa Finansów podatek od zysków kapitałowych ma niewielki wpływ na proces inwestycyjny. »

Termin składania deklaracji

Aktualizacja: 19.01.2007

25 stycznia mija termin składania deklaracji VAT-7,VAT-8,VAT-12, AKC-3. Do tego dnia należy również rozliczyć podatek od towarów i usług przez podmioty zarejestrowane jako czynni podatnicy VAT oraz podatników niezarejestrowanych przez dokonujących wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. »

Opodatkowanie używanych samochodów sprowadzanych z zagranicy

Aktualizacja: 19.01.2007

Zła wiadomość. Nie wszyscy dostaną zwrot akcyzy za auta sprowadzone z zagranicy. Takie wnioski wynikają z wczorajszego orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, które stanie się dla fiskusa wymówką do weryfikacji zadeklarowanych do opodatkowania wartości aut. »

Niepełnosprawni nie muszą płacić podatku za psa

Aktualizacja: 19.01.2007

Górna granica stawki podatku od posiadania psa wynosi od 1 stycznia 53,69 zł. »

Handlu częściami samochodowymi nie można już rozliczać ryczałtem

Aktualizacja: 19.01.2007

Od 1 stycznia podatnicy handlujący częściami i akcesoriami samochodowymi mogą opłacać podatek tylko według skali podatkowej lub liniowej stawki PIT. »

Fiskus kontra hutnicy

Aktualizacja: 18.01.2007

Błędne koło: 5 tys. pracowników ISD Huty Częstochowa nadal nie wie, czy Urząd Skarbowy upomni się o podatek od ich bonusu prywatyzacyjnego. A termin rozliczenia jest coraz bliżej. »

Podatnik musi mieć dokumentację

Aktualizacja: 18.01.2007

Aby zastosować zerową stawkę VAT, nie wystarczą rachunki uproszczone. Potrzebna jest dokumentacja potwierdzająca wykonanie czynności. »

55 groszy zwrotu za litr oleju napędowego

Aktualizacja: 18.01.2007

Rada Ministrów określiła kwotę zwrotu akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego. Zwrot przysługuje producentom rolnym. »

Firmy nie potrafią ujmować kosztów w sprawozdaniach

Aktualizacja: 18.01.2007

Firmy nieprawidłowo interpretują definicję sprzedaży. Konsekwencją jest błędne ujęcie przychodów ze sprzedaży dotyczących określonych okresów sprawozdawczych. »

Wybór uproszczonej formy opodatkowania

Aktualizacja: 18.01.2007

Ustawodawca rozszerzył listę warunków, które muszą spełniać podatnicy opodatkowani kartą podatkową. Od 2007 roku prowadzenie działalności za granicą oznacza utratę prawa do karty. »

Inspektor działa prawie jak policjant

Aktualizacja: 18.01.2007

Inspektorzy kontroli skarbowej zdobędą uprawnienia zbliżone do Policji. Będą legitymować podatników, zatrzymywać kierowane przez nich pojazdy, a nawet przeszukiwać bagaż. »

Opodatkowanie używanych samochodów sprowadzanych z zagranicy

Aktualizacja: 18.01.2007

Europejski Trybunał Sprawiedliwości wyda dzisiaj wyrok dotyczący polskiej akcyzy na zagraniczne auta. Gdy akcyza będzie naruszać prawo UE, będzie można odzyskać podatek. Na decyzję trybunału czeka dwa miliony podatników. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »