| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Konieczne są nowe procedury

Aktualizacja: 17.04.2007

Zmiany w Międzynarodowym Standardzie Rachunkowości nr 23 wymuszą wdrożenia procedur, dzięki którym koszty podlegające kapitalizacji będą identyfikowane. »

KPP: podarujmy 2 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego

Aktualizacja: 17.04.2007

Konfederacja Pracodawców Polskich apeluje do parlamentarzystów o podjęcie odpowiedniej inicjatywy ustawodawczej tak, aby podatnicy mogli przekazywać nie jeden, ale dwa proc. podatku na rzecz wybranych przez nich organizacji pożytku publicznego. »

Ustalono wzór upoważnienia do kontroli

Aktualizacja: 17.04.2007

Nowy wzór imiennego upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej opracowało Ministerstwo Finansów. Zmiany związane są z ostatnią nowelizacją Ordynacji podatkowej. »

Postępowania nie trzeba zawieszać

Aktualizacja: 17.04.2007

Umieszczenie wierzytelności na liście w postępowaniu upadłościowym nie stanowi zagadnienia wstępnego. Nie jest więc przesłanką zawieszenia postępowania podatkowego. »

Od światłowodu trzeba płacić podatek

Aktualizacja: 17.04.2007

Sprawą opodatkowania światłowodów umieszczanych w kanałach telekomunikacyjnych zajmie się Komitet Stały ds. Informatyzacji i Łączności. »

Fiskus chce poznać wydatki osobiste podatników

Aktualizacja: 17.04.2007

Podczas kontroli nieujawnionych źródeł dochodów podatnicy muszą wypełniać specjalne ankiety. Trzeba w nich podawać m.in. szczegółowe wydatki, jakie poniesiono na konsumpcję i dobra trwałego użytku. Zdaniem ekspertów, ankiety opracowane przez fiskusa są nieuczciwe, a ich zgodność z prawem - wątpliwa. »

Zadania dla audytorów zostaną ujednolicone

Aktualizacja: 17.04.2007

Audytorzy wewnętrzni otrzymają szczegółowe wytyczne i wskazówki do realizacji zlecanych im zadań - zapowiada resort finansów. »

Nie będzie zmian w opodatkowaniu

Aktualizacja: 17.04.2007

Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac zmierzających do zmiany zasad opodatkowania dochodów kapitałowych. »

Oświadczenie musi być prawdziwe

Aktualizacja: 16.04.2007

Termin do zawiadomienia doradców podatkowych o konieczności złożenia oświadczeń lustracyjnych już upłynął. Teraz doradcy mają miesiąc na odpowiedź. »

Dywidendę spółka wpisuje do księgi

Aktualizacja: 16.04.2007

Spółki wypłacające dywidendę wpisują do ewidencji księgowej jej wartość oraz dane potwierdzające fakt pobrania i odprowadzenia podatku dochodowego. »

Zamiast wpłat dla klubu stypendia dla zawodników

Aktualizacja: 16.04.2007

Samorządy mają problem ze wsparciem sportu kwalifikowanego. Uchwały gmin o dofinansowaniu klubów kwestionują regionalne izby obrachunkowe. Ministerstwo deklaruje, że problem zostanie rozwiązany w nowej ustawie. »

65 proc. firm audytorskich może zniknąć z rynku

Aktualizacja: 16.04.2007

Jednoosobowe firmy audytorskie mogą nie sprostać zmianom wynikającym z 43 Dyrektywy UE. Na rynku mogą przetrwać tylko podmioty, które połączą się w większe grupy. Projekt nowej ustawy o biegłych rewidentach resort finansów przedstawi pod koniec kwietnia. »

Urzędników jest coraz mniej, ale pracują skuteczniej

Aktualizacja: 16.04.2007

W 2006 roku urzędy kontroli skarbowej ujawniły o 13 proc. więcej zaległości podatkowych niż w 2005 roku, mimo że zatrudnienie w nich spadło – wynika ze sprawozdania z kontroli skarbowej. »

Banki mogą liczyć na większą pomoc

Aktualizacja: 16.04.2007

Banki spółdzielcze mogą uzyskać pomoc de minimis w ramach ulgi podatkowej. Jej wartość nie może przekroczyć 200 tys. euro. Dotychczas limit ten wynosił 100 tys. euro. »

Termin zapłaty podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 16.04.2007

Dziś mija termin odprowadzenia podatku od nieruchomości przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej (termin ustawowy przypada 15 kwietnia, tj. w niedzielę). »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kratki.pl Marek Bal

Ekspert w dziedzinie wkładów kominkowych powietrznych, z płaszczem wodnym, pieców wolnostojących, biokominków, kratek kominkowych, obudów oraz elementów potrzebnych do montażu kominków.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK