| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Pisma podatkowe wysłane do pełnomocnika uważa się za doręczone prawidłowo

Aktualizacja: 23.01.2007

Pełnomocnik, który podaje adres podatnika jako właściwy do korespondencji, nie może twierdzić, że nie otrzymał pism, a doręczenia były nieskuteczne. »

Jak w 2007 r. ustalać różnice kursowe - obowiązki zgłoszeniowe do 31 stycznia

Aktualizacja: 22.01.2007

Od 1 stycznia 2007 r. podatnicy mogą stosować nowe regulacje dotyczące ustalania różnic kursowych. Według nowych przepisów (art. 9b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) podatnicy mogą ustalać różnice kursowe na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych lub przepisów ustawy o rachunkowości. »

Nielubiane pożyczki

Aktualizacja: 22.01.2007

Od 1 stycznia 2007 r. wprowadzono wiele zmian w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zmiany te dotyczą m.in. pożyczek. Dotychczas niektóre z nich były z podatku zwolnione. Teraz zwolnienia z ustawy wyeliminowano. »

Na zgłoszenie aktualizacyjne podatnik ma 15 dni

Aktualizacja: 22.01.2007

Po zakończeniu wewnątrzwspólnotowego nabycia czy dostawy podatnik VAT UE musi powiadomić o tym organ podatkowy. Ma na to 15 dni. »

Resort bezpłatnie przeszkoli audytorów

Aktualizacja: 22.01.2007

Resort finansów organizuje bezpłatne szkolenia dla osób, które chcą wziąć udział w egzaminie na Certyfikat Audytorów Systemów Informatycznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia. »

Termin składania deklaracji

Aktualizacja: 22.01.2007

25 stycznia mija termin składania deklaracji VAT-7,VAT-8,VAT-12, AKC-3. Do tego dnia należy również rozliczyć VAT przez podmioty zarejestrowane jako czynni podatnicy VAT oraz podatników niezarejestrowanych dokonujących wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. »

O planowanej kontroli fiskus będzie informował przedsiębiorcę

Aktualizacja: 22.01.2007

W 2007 roku przedsiębiorca, który prowadzi firmę od co najmniej 24 miesięcy, będzie informowany o planowanej kontroli fiskusa z wyprzedzeniem od 14 do 30 dni. »

Dopłata do zimowych ferii jest zwolniona z PIT

Aktualizacja: 22.01.2007

Podatnicy korzystający z dopłat do wypoczynku zimowego dzieci nie zapłacą podatku, jeśli środki pochodzą z funduszu socjalnego. W innych przypadkach limit zwolnienia wynosi 760 zł. »

Suma musi się zgadzać

Aktualizacja: 22.01.2007

Jeśli w informacji dodatkowej pokazywany jest podział pozycji, otrzymywana suma musi być zgodna z bilansem. »

Podatek transportowy: projekt już w czerwcu

Aktualizacja: 22.01.2007

Fiskus powetuje sobie straty po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie akcyzy na samochody. W czerwcu projekt ustawy o opodatkowaniu wszystkich pojazdów silnikowych. Od 1 stycznia 2008 r. ma wejść w życie roczny podatek od samochodów. »

Świadczenia dla rodziny bez podatku

Aktualizacja: 22.01.2007

Świadczenie przyznane przez sąd cywilny w trakcie postępowania rozwodowego jako zabezpieczenie pozwu o alimenty nie jest opodatkowane. »

Podatnik może stracić zwolnienie

Aktualizacja: 19.01.2007

Zbyt późne dostarczenie dowodów księgowych przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów może spowodować utratę zwolnienia z VAT. »

Lepiej sprzedać, niż darować

Aktualizacja: 19.01.2007

Przekazanie mieszkania najbliższej rodzinie w formie darowizny spowoduje, że obdarowany sprzedając je, zapłaci podatek. Lepiej więc sprzedać mieszkanie, a krewnemu podarować pieniądze. »

Większa ochrona dla kontrolerów

Aktualizacja: 19.01.2007

Poselski projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym ma umożliwić kontroli skarbowej tajną rejestrację samochodów używanych do tropienia przestępców. »

Cztery dni na wybór opodatkowania

Aktualizacja: 19.01.2007

Przedsiębiorcy mogą raz w roku zmienić sposób opodatkowania. Aby rozliczyć się korzystniej, trzeba złożyć oświadczenie w urzędzie. W tym roku jest więcej czasu, bo termin mija w poniedziałek. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Samsonowicz

Ekspert serwisu Comperia.pl, specjalizuje się w finansach osobistych i rynku kredytowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »