| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Gmina każe płacić za wypis

Aktualizacja: 05.02.2007

Trwa spór o opłaty za wypis z ewidencji. Resort twierdzi, że gminy pobierają opłaty niesłusznie. »

Trudno odróżnić wydatki bieżące od reprezentacyjnych

Aktualizacja: 02.02.2007

Od 1 stycznia wydatki na reprezentację firmy nie mogą być kosztem uzyskania przychodu. Trudno zrozumieć, dlaczego np. wydatek na zakup ciastek dla zarządu jest kosztem podatkowym, a dla kontrahenta już nie. Zlikwidowano podział na reklamę publiczną i niepubliczną, wszystkie wydatki na reklamę można uznać za koszt. »

Jeśli zapłacimy podatek od darowizn, to uzyskamy zwolnienie z PIT

Aktualizacja: 02.02.2007

Od 1 stycznia dochód z nieodpłatnej renty nie jest opodatkowany podatkiem dochodowym, gdyż podlega on podatkowi od spadków i darowizn. Jednak i tego podatku można uniknąć. »

Kupcy z hali nie muszą wnosić opłaty targowej od stoisk

Aktualizacja: 02.02.2007

Sprzedaż dokonywana w hali, w której nie są organizowane imprezy w postaci targów, aukcji i wystaw, nie podlega opłacie targowej. »

Kontynuacja ulgi odsetkowej do 2027 roku

Aktualizacja: 02.02.2007

Podatnicy, którzy zaciągnęli kredyt lub wzięli pożyczkę na zakup mieszkania do końca 2006 roku, mogą kontynuować odliczenia odsetek do końca 2027 roku. »

Deklaracje przez internet

Aktualizacja: 02.02.2007

Opublikowano rozporządzenie ministra finansów z dnia 29 stycznia 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia rodzajów deklaracji, które mogą być składane za pomocą środków komunikacji elektronicznej, które zaczęło obowiązywać 1 lutego, czyli w dniu ogłoszenia. »

Nowe wymogi dla jednostek samorządowych

Aktualizacja: 02.02.2007

Jednostki przekazujące sprawozdanie o wydatkach strukturalnych elektronicznie muszą używać określonego nazewnictwa przesyłanych plików. »

Dowód zapłaty zastępuje fakturę

Aktualizacja: 02.02.2007

Dokumenty dotyczące usług bankowych, dowody zapłaty za usługi radiokomunikacji przywoławczej, a nawet bilety mogą być uznane za faktury. »

Dziedziczenie wkładu zwolnione z podatku

Aktualizacja: 02.02.2007

Od nabycia w drodze dziedziczenia wkładu mieszkaniowego związanego z lokatorskim prawem do lokalu członek rodziny nie zapłaci podatku. »

Zakaz reklamy zniekształca rynek

Aktualizacja: 01.02.2007

Doradcy podatkowi mają zakaz reklamowania swoich usług. Konkurują cenami usług z księgowymi, którzy mają do tego prawo. Rozwiązaniem byłoby rozdzielenie usług doradztwa od księgowych. »

Samochód po pół roku jest towarem używanym

Aktualizacja: 01.02.2007

Towarem używanym jest m.in. ten, którego okres używania przez podatnika wynosi co najmniej pół roku. Dotyczy to również samochodów. »

Trzeba oszacować wartość majątku

Aktualizacja: 01.02.2007

Jeżeli istnieją przesłanki wskazujące, że składnik majątku mógł utracić część swojej wartości, należy oszacować jego wartość odzyskiwalną. »

Zwrot podatku zawartego w cenie materiałów budowlanych

Aktualizacja: 01.02.2007

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Wprowadzone zmiany mają przede wszystkim ułatwić zwrot części VAT. »

Współpraca z audytorem najdłużej przez trzy lata

Aktualizacja: 01.02.2007

Jeden audytor może badać spółkę skarbu państwa nie więcej niż przez trzy kolejne lata obrotowe - wynika z nowego zarządzenia ministra skarbu państwa. »

Od dziś więcej deklaracji można składać przez internet

Aktualizacja: 01.02.2007

Można już składać kolejne deklaracje i informacje w sprawach podatkowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Blog Prawa Zamówień Publicznych

Opinie prawników specjalizujących się w prawie zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »