| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Związkowcy skarbówki popierają reformę

Związkowcy skarbówki popierają reformę

Związki zawodowe skarbówki popierają pomysł utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Ich zdaniem reforma jest konieczna, a jej kształt korzystny dla pracowników.

Rada Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ Solidarność przedstawiła swoje stanowisko w sprawie ustaw o Krajowej Administracji Skarbowej (datowane na 10 sierpnia 2007 r.). Urzędnicy skarbówki popierają reformę zaproponowaną przez Ministerstwo Finansów. Ich zdaniem, poparcie to jest przejawem przekonania, że reforma służb skarbowych jest konieczna, a wiele rozwiązań proponowanych w projekcie jest korzystnych dla pracowników, m.in. najniższe wynagrodzenie urzędników skarbowych nie niższe niż trzykrotność minimalnego wynagro- dzenia przewidzianego w przepisach o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, dodatkowy urlop wypoczynkowy po spełnieniu określonych warunków, dodatkowe urlopy zdrowotne dla pracowników, możliwość kontynuowania zatrudnienia przez osoby nieposiadające wyższego wykształcenia, lecz mające właściwe doświadczenie i kwalifikacje.

Poparcie jest także efektem przeprowadzonych w ostatnim czasie konsultacji społecznych, które prowadzone były w sposób umożliwiający bezpośrednią wymianę poglądów i skutkowały wprowadzeniem rozwiązań korzystniejszych dla pracowników niż proponowane wcześniej.

Pracownicy skarbówki zastrzegają jednak, że poparcie dla reformy może zostać wycofane w każdym przypadku: zmiany w zakresie określenia najniższej płacy zasadniczej w KAS, niewprowadzenia dla pracowników egzekucji administracyjnej rozwiązań zastępujących aktualne wynagrodzenia prowizyjne na warunkach co najmniej takich samych jak dotychczas, braku gwarancji zachowania poziomu aktualnych średnich wynagrodzeń dla wszystkich poszczególnych grup zawodowych w służbie skarbowej, wycofania się z proponowanych rozwiązań korzystnych dla pracowników, realizacji konsultacji społecznych dotyczących aktów wykonawczych do ustawy o KAS.

Ważne!

Krajowa Administracja Skarbowa ma zostać powołana z dniem 1 lipca 2008 r. z połączenia dzisiejszych pracowników administracji skarbowej i służby celnej

 

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Kędzia

Przemysław Kędzia, prezes Business Media Software Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK