| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Związkowcy skarbówki popierają reformę

Związkowcy skarbówki popierają reformę

Związki zawodowe skarbówki popierają pomysł utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Ich zdaniem reforma jest konieczna, a jej kształt korzystny dla pracowników.

Rada Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ Solidarność przedstawiła swoje stanowisko w sprawie ustaw o Krajowej Administracji Skarbowej (datowane na 10 sierpnia 2007 r.). Urzędnicy skarbówki popierają reformę zaproponowaną przez Ministerstwo Finansów. Ich zdaniem, poparcie to jest przejawem przekonania, że reforma służb skarbowych jest konieczna, a wiele rozwiązań proponowanych w projekcie jest korzystnych dla pracowników, m.in. najniższe wynagrodzenie urzędników skarbowych nie niższe niż trzykrotność minimalnego wynagro- dzenia przewidzianego w przepisach o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, dodatkowy urlop wypoczynkowy po spełnieniu określonych warunków, dodatkowe urlopy zdrowotne dla pracowników, możliwość kontynuowania zatrudnienia przez osoby nieposiadające wyższego wykształcenia, lecz mające właściwe doświadczenie i kwalifikacje.

Poparcie jest także efektem przeprowadzonych w ostatnim czasie konsultacji społecznych, które prowadzone były w sposób umożliwiający bezpośrednią wymianę poglądów i skutkowały wprowadzeniem rozwiązań korzystniejszych dla pracowników niż proponowane wcześniej.

Pracownicy skarbówki zastrzegają jednak, że poparcie dla reformy może zostać wycofane w każdym przypadku: zmiany w zakresie określenia najniższej płacy zasadniczej w KAS, niewprowadzenia dla pracowników egzekucji administracyjnej rozwiązań zastępujących aktualne wynagrodzenia prowizyjne na warunkach co najmniej takich samych jak dotychczas, braku gwarancji zachowania poziomu aktualnych średnich wynagrodzeń dla wszystkich poszczególnych grup zawodowych w służbie skarbowej, wycofania się z proponowanych rozwiązań korzystnych dla pracowników, realizacji konsultacji społecznych dotyczących aktów wykonawczych do ustawy o KAS.

Ważne!

Krajowa Administracja Skarbowa ma zostać powołana z dniem 1 lipca 2008 r. z połączenia dzisiejszych pracowników administracji skarbowej i służby celnej

 

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

DORADCA-UE.pl

portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK