| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Swobodniej w prawie dewizowym

Aktualizacja: 09.03.2007

Sejm przyjął ustawę zmieniającą prawo dewizowe i kodeks karny skarbowy. Posłowie odrzucili przepis przejściowy wprowadzony przez Senat, zgodnie z którym do spraw wszczętych przed dniem wejścia w życie nowelizacji i niezakończonych decyzją ostateczną zastosowanie miały mieć nowe przepisy. »

Sprzedaż działki nie zawsze jest opodatkowana VAT

Aktualizacja: 09.03.2007

Jeśli podatnik posiada dwie działki i sprzedaje je z przyczyn losowych, nie można mówić o częstotliwości wykonywania danej czynności. Nie może więc być mowy o zapłacie VAT. »

Tajne rejestracje wywiadu skarbowego

Aktualizacja: 09.03.2007

Sejm rozpatrzył poprawki Senatu do nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Ustawa obejmuje kontrolę skarbową trybem tajnej rejestracji samochodów używanych do celów operacyjno-rozpoznawczych. »

Rzecznik chce bronić podatników

Aktualizacja: 09.03.2007

Rzecznik występuje w sprawach podatkowych, gdy otrzyma skargę, albo gdy w mediach pojawiają się doniesienia o nieprawidłowościach. Nie obawia się też korespondencji z ministrem finansów. »

NFZ ujawni nowe informacje

Aktualizacja: 09.03.2007

Możliwe będzie uzyskanie nowych informacji dzięki kolejnym pozycjom, jakie pojawią się w planie finansowym NFZ i sprawozdaniu z jego wykonania. »

Policja nie dostanie zaświadczenia

Aktualizacja: 09.03.2007

Gminy na wniosek policji mogą udzielać informacji dotyczących podatników. Nie wydadzą jednak zaświadczenia. »

Bez VAT dla kolejnych grup zawodowych

Aktualizacja: 09.03.2007

Wbrew zapowiedziom zmiana definicji działalności gospodarczej zawarta w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o VAT nie spowoduje automatycznego objęcia podatkiem nowych grup zawodowych. »

Odliczenia do zwrotu

Aktualizacja: 08.03.2007

Rozliczając się z ubiegłorocznych dochodów, niektóre osoby będą musiały doliczyć kwoty uprzednio odliczone od podatku. »

Ulgi dla produkcji, a nie sprzedaży biopaliw

Aktualizacja: 08.03.2007

Ministerstwo Finansów deklaruje wsparcie dla produkcji, ale nie sprzedaży biopaliw w kraju. Wicepremier Zyta Gilowska obiecała wczoraj m.in. ulgi w podatku dochodowym dla producentów biopaliw. »

Uprawnienia zawodowe może otrzymać nie tylko główny księgowy

Aktualizacja: 08.03.2007

Praktyką w księgowości jest dokonywanie w ramach obowiązków zawodowych m.in. wyceny aktywów i pasywów - wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów. »

Banki chcą opłaty za darowany 1 proc.

Aktualizacja: 08.03.2007

Bank zażądał od pana Jana prowizji od wpłaty 1 proc. podatku na konto częstochowskiej organizacji pożytku publicznego. Dlaczego? Bo organizacja nie poprosiła banku o zwolnienie z opłaty. Ani ta, ani inne »

Firmy będą niepotrzebnie korygować deklaracje

Aktualizacja: 08.03.2007

Przewidywana w projekcie nowelizacji ustawy o VAT zmiana terminów odliczenia podatku może skutkować koniecznością niepotrzebnego korygowania deklaracji. »

Płatności wnosi się w urzędzie miasta

Aktualizacja: 08.03.2007

Organem właściwym w sprawie opłat skarbowych od pełnomocnictwa i prokur procesowych przed Naczelnym Sądem Administracyjnym jest prezydent Warszawy. »

Zmiany przygotowywane w ustawie o rachunkowości

Aktualizacja: 08.03.2007

Ministerstwo Finansów przygotowuje nowelizację ustawy o rachunkowości. Przy tej okazji powinno też zaproponować wprowadzenie ułatwień dla niewielkich firm. »

Fiskus zyska na zwrocie akcyzy za używane auta

Aktualizacja: 08.03.2007

Fiskus może nie tylko ograniczyć wysokość zwracanej importerom używanych samochodów akcyzy, ale także tak weryfikować wnioski, żeby podatnicy musieli do podatku dopłacać. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Gawrońska-Juzefowicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK