| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Więcej danych w sprawozdaniach

Więcej danych w sprawozdaniach

Fundusze emerytalne w sprawozdaniu finansowym będą prezentować informacje o różnicach kursowych w wyodrębnionych pozycjach - proponuje resort finansów.


ZMIANA PRAWA

Rozszerzony zostanie zakres informacji prezentowanych w rachunku zysków i strat tworzonych przez fundusze emerytalne. Takie rozwiązanie zaproponowało Ministerstwo Finansów w opublikowanym projekcie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad rachunkowości funduszy emerytalnych. W nowym wzorze rachunku zysków i strat zostały wyodrębnione dodatkowe pozycje dotyczące różnic kursowych. W uzasadnieniu projektu resort wyjaśnia, że ma to na celu dostarczenie odbiorcom sprawozdań finansowych wiarygodnych informacji na temat kwoty przychodów bądź kosztów związanych z wyceną środków trwałych pieniężnych, należności i zobowiązań w walutach obcych oraz tych o wysokości przychodów lub kosztów z tytułu różnic kursowych od tych składników.

Doprecyzowana zostanie również kwestia przeliczenia na środki pieniężne jednostek rozrachunkowych, o której mowa w par. 13 rozporządzenia. Zgodnie z nowymi przepisami przeliczanie będzie wykonywane nie wcześniej niż na trzy dni robocze przed wypłatą środków albo na pięć dni roboczych przed terminem dokonania wypłaty transferowanej. Nie będzie więc już pojawiających się w praktyce wątpliwości, że przy ustaleniu tego terminu powinny być brane pod uwagę dni robocze.

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK