| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

19-proc. stawka także dla działów specjalnych

Aktualizacja: 16.01.2007

22 stycznia upływa termin składania oświadczeń o wyborze liniowej stawki podatku przez osoby uzyskujące dochody z działów specjalnych produkcji rolnej. »

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Aktualizacja: 16.01.2007

Podatnicy opłacający w 2006 roku ryczałt muszą rozliczyć się z fiskusem najpóźniej 31 stycznia 2007 r. Jeśli w PIT-28 wykażą nadpłatę, urząd zwróci ją na wskazane konto bankowe. »

Błąd trzeba wykazać

Aktualizacja: 16.01.2007

Błąd podstawowy wykazuje się w zestawieniu zmian w kapitale w pozycji zysk lub strata z lat ubiegłych. »

Alimenty od byłego męża trzeba wykazać w zeznaniu rocznym

Aktualizacja: 16.01.2007

Podatnik, który od byłego małżonka dostawał alimenty, musi je wykazać w zeznaniu rocznym za 2006 rok. Kwoty otrzymane z tego tytułu w ubiegłym roku nie były zwolnione z podatku. »

Rodzaj budynku ma wpływ na kwotę podatku

Aktualizacja: 16.01.2007

Dokumentacja budowlana ma decydujący wpływ na określenie, czy dom jest letniskowy czy mieszkalny. Określenie tego faktu decyduje o kwocie podatku. »

Badania nowego leku bez podatku

Aktualizacja: 16.01.2007

Badania kliniczne nowego leku są zwolnione z VAT. Wynika to z tego, że czynności te należą w PKWiU do grupowania o symbolu 85.14.18.-00.00 jako usługi w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego pozostałe, gdzie indziej niesklasyfikowane. »

Dochód podlega 19-proc. PIT

Aktualizacja: 15.01.2007

Jeżeli osoba fizyczna kupiła udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, a sprzedała akcje jej następcy prawnego, to dochód będzie opodatkowany 19-proc. PIT. »

Będzie decydowała kwalifikacja gruntu

Aktualizacja: 15.01.2007

Jeśli plan zagospodarowania przestrzennego utracił moc, a nie ma potrzeby zmiany przeznaczenia gruntu, to ma on znaczenie dla ustalenia zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych. »

Zwrot wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym

Aktualizacja: 15.01.2007

Sejm zdecydował, że półroczny termin na ubieganie się o zwrot VAT przestanie obowiązywać. Jeśli wniosek nie wzbudzi wątpliwości, fiskus wypłaci pieniądze bez wydawania decyzji. »

Księgowi są nadal pilnie poszukiwani

Aktualizacja: 15.01.2007

Na rynku wzrasta popyt na specjalistów od księgowości. Zanim jednak księgowy zostanie zatrudniony, warto sprawdzić jego umiejętności. »

Dziecko zarabia, PIT wypełnia rodzic

Aktualizacja: 15.01.2007

Dochody małoletnich dzieci rodzice doliczają do własnych i wykazują w PIT-36, ale tylko wtedy, gdy mogą dysponować tymi dochodami. »

Najlepszą polską księgową została Ewa Misiaszek

Aktualizacja: 15.01.2007

W sobotę wyłoniony został zwycięzca VIII edycji konkursu Księgowy Roku organizowanej pod patronatem Gazety Prawnej. Najlepsza okazała się Ewa Misiaszek z Katowic. Pokonała ponad sześć tysięcy osób i jako jedyna z trójki finalistów najlepiej rozwiązała sześć finałowych zadań. »

Fiskus częściej zakwestionuje cenę sprzedaży

Aktualizacja: 15.01.2007

Zmieniona od 1 stycznia 2007 r. definicja wartości rynkowej stanowiącej podstawę obliczenia podatku od czynności cywilnoprawnych może dać organom podatkowym większe możliwości kwestionowania wartości przedmiotu transakcji podanej przez podatnika. »

Amnestia podatkowa PO

Aktualizacja: 15.01.2007

Sejm skierował do pierwszego czytania poselski projekt ustawy o zaniechaniu poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych dochodów osiąganych przez osoby fizyczne autorstwa Platformy Obywatelskiej. »

Gminy dowolnie zaokrąglają podatek leśny

Aktualizacja: 15.01.2007

Gminy dowolnie zaokrąglają kwoty podatku leśnego. Naruszają w ten sposób przepisy Ordynacji podatkowej, które nakazują zaokrąglać je do pełnych złotych. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Słodzińska - Wawrzonek

Prawnik specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, prawie cywilnym i rodzinnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »