| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Tylko zgłoszenie w urzędzie chroni przed sankcją

Aktualizacja: 13.02.2007

Podatnik, który sam zgłosi w urzędzie skarbowym darowiznę sprzed lat, zapłaci podatek według starych zasad. Jeśli taka darowizna zostanie zgłoszona w trakcie kontroli, to trzeba będzie zapłacić 20-proc. podatek karny. Resort finansów jednak zapewnia, że nowych regulacji powinni obawiać się tylko nieuczciwi podatnicy. »

Urząd będzie porównywał wysokość akcyzy

Aktualizacja: 13.02.2007

Rozpatrując wniosek o nadpłatę akcyzy za auto sprowadzone z UE, organy podatkowe muszą rozstrzygnąć, czy była ona wyższa niż podatek od takiego pojazdu nabytego w kraju. »

Nastąpiła zmiana klasyfikacji

Aktualizacja: 13.02.2007

Niewykorzystane środki przekazuje się na wyodrębniony rachunek dochodów centralnego rachunku bieżącego budżetu państwa. »

Nowelizacja ustawy o VAT

Aktualizacja: 13.02.2007

Sejmowa podkomisja rozpocznie w środę prace nad nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług. Projekt ma na celu uproszczenie przepisów w zakresie VAT, a także zmniejszenie barier i ograniczeń formalnoprawnych wynikających z obecnych uregulowań. »

Można starać się o zwrot VAT

Aktualizacja: 13.02.2007

Ustanowienie użytkowania wieczystego przed 1 maja 2004 r. nie podlegało opodatkowaniu. Jeżeli gmina doliczyła VAT, to podatek ten był nienależny. Można więc starać się o jego odzyskanie. »

Sejm zajmie się zmianami w prawie dewizowym

Aktualizacja: 13.02.2007

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpatrzy dziś uchwałę Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy Prawo dewizowe oraz innych ustaw. »

W czwartek mija termin zapłaty podatku

Aktualizacja: 13.02.2007

15 lutego mija termin odprowadzenia podatku od nieruchomości przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. »

Limity znajdują się w nowelizacji

Aktualizacja: 13.02.2007

Aktualnych limitów dotyczących pracowniczych kosztów uzyskania przychodów nie należy szukać w zasadniczym tekście ustawy o PIT, lecz w ostatniej nowelizacji. »

Trzeba zatrudnić audytora

Aktualizacja: 13.02.2007

W komórce audytu wewnętrznego funkcjonującej w jednostkach publicznych, które nie są zobowiązane do ich posiadania, musi być zatrudniony audytor z uprawnieniami. »

Do 20 lutego trzeba złożyć oświadczenie

Aktualizacja: 13.02.2007

Żeby skorzystać z uproszczonej formy płacenia zaliczek, podatnik musi złożyć oświadczenie w urzędzie skarbowym najpóźniej 20 lutego. »

Unijny dostawca nie zapłaci podatku

Aktualizacja: 13.02.2007

Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, który czeka w Sejmie na drugie czytanie, przewiduje m.in. wprowadzenie regulacji dotyczących magazynów konsygnacyjnych. »

Wydatki na dojazdy są kosztem

Aktualizacja: 12.02.2007

Przedsiębiorcy mogą zaliczyć do kosztów wydatki na paliwo zużyte na przejazdy prywatnym samochodem z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania usług w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. »

Uproszczona amortyzacja mieszkań nieopłacalna

Aktualizacja: 12.02.2007

Podatnicy korzystający z uproszczonej amortyzacji nieruchomości tracą. Podstawą obliczania wartości mieszkania jest 988 zł za metr kwadratowy. Tymczasem ceny rynkowe metra są nawet dziesięciokrotnie wyższe. »

Zaliczki raz na kwartał

Aktualizacja: 12.02.2007

Zaliczki kwartalne wnoszone przez przedsiębiorców muszą być uiszczone do 20 dnia po kolejnym kwartale. »

Mija termin składania zgłoszeń

Aktualizacja: 12.02.2007

Dziś (12 lutego) mija termin na złożenie zgłoszenia INTRASTAT. System ten jest narzędziem do przekazywania przez przedsiębiorców informacji o dokonanych przywozach albo wywozach towarów do innych krajów Unii Europejskiej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Jarosz

Ekspert z zakresu marketingu i PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK