| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rodzaj budynku ma wpływ na kwotę podatku

Aktualizacja: 16.01.2007

Dokumentacja budowlana ma decydujący wpływ na określenie, czy dom jest letniskowy czy mieszkalny. Określenie tego faktu decyduje o kwocie podatku. »

Badania nowego leku bez podatku

Aktualizacja: 16.01.2007

Badania kliniczne nowego leku są zwolnione z VAT. Wynika to z tego, że czynności te należą w PKWiU do grupowania o symbolu 85.14.18.-00.00 jako usługi w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego pozostałe, gdzie indziej niesklasyfikowane. »

Dochód podlega 19-proc. PIT

Aktualizacja: 15.01.2007

Jeżeli osoba fizyczna kupiła udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, a sprzedała akcje jej następcy prawnego, to dochód będzie opodatkowany 19-proc. PIT. »

Będzie decydowała kwalifikacja gruntu

Aktualizacja: 15.01.2007

Jeśli plan zagospodarowania przestrzennego utracił moc, a nie ma potrzeby zmiany przeznaczenia gruntu, to ma on znaczenie dla ustalenia zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych. »

Zwrot wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym

Aktualizacja: 15.01.2007

Sejm zdecydował, że półroczny termin na ubieganie się o zwrot VAT przestanie obowiązywać. Jeśli wniosek nie wzbudzi wątpliwości, fiskus wypłaci pieniądze bez wydawania decyzji. »

Księgowi są nadal pilnie poszukiwani

Aktualizacja: 15.01.2007

Na rynku wzrasta popyt na specjalistów od księgowości. Zanim jednak księgowy zostanie zatrudniony, warto sprawdzić jego umiejętności. »

Dziecko zarabia, PIT wypełnia rodzic

Aktualizacja: 15.01.2007

Dochody małoletnich dzieci rodzice doliczają do własnych i wykazują w PIT-36, ale tylko wtedy, gdy mogą dysponować tymi dochodami. »

Najlepszą polską księgową została Ewa Misiaszek

Aktualizacja: 15.01.2007

W sobotę wyłoniony został zwycięzca VIII edycji konkursu Księgowy Roku organizowanej pod patronatem Gazety Prawnej. Najlepsza okazała się Ewa Misiaszek z Katowic. Pokonała ponad sześć tysięcy osób i jako jedyna z trójki finalistów najlepiej rozwiązała sześć finałowych zadań. »

Fiskus częściej zakwestionuje cenę sprzedaży

Aktualizacja: 15.01.2007

Zmieniona od 1 stycznia 2007 r. definicja wartości rynkowej stanowiącej podstawę obliczenia podatku od czynności cywilnoprawnych może dać organom podatkowym większe możliwości kwestionowania wartości przedmiotu transakcji podanej przez podatnika. »

Amnestia podatkowa PO

Aktualizacja: 15.01.2007

Sejm skierował do pierwszego czytania poselski projekt ustawy o zaniechaniu poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych dochodów osiąganych przez osoby fizyczne autorstwa Platformy Obywatelskiej. »

Gminy dowolnie zaokrąglają podatek leśny

Aktualizacja: 15.01.2007

Gminy dowolnie zaokrąglają kwoty podatku leśnego. Naruszają w ten sposób przepisy Ordynacji podatkowej, które nakazują zaokrąglać je do pełnych złotych. »

Wyższe stawki na tytoń

Aktualizacja: 15.01.2007

Od dziś obowiązują wyższe stawki akcyzy dla wyrobów tytoniowych. Stawki akcyzy dla papierosów wynoszą 80,87 zł za każde 1000 sztuk i 33,70 proc. maksymalnej ceny detalicznej, a dla cygar i cygaretek – 149 zł za każde 1000 sztuk. Dla tytoniu do palenia ciętego do ręcznego sporządzania papierosów – 56,80 zł za każdy 1 kilogram i 23,67 proc. maksymalnej ceny detalicznej. »

Rodzina nie zapłaci podatku od spadku

Aktualizacja: 12.01.2007

Podatnik może uniknąć zapłaty podatku od domu i mieszkania otrzymanego w spadku lub darowiźnie. Jeśli w ciągu miesiąca zawiadomi urząd skarbowy, podatku nie zapłaci wcale. Jeśli zapomni, może skorzystać z ulgi mieszkaniowej. Wtedy jednak zwolniona z podatku będzie tylko wartość 110 mkw. domu lub mieszkania. »

Kontrola ewidencji księgowych

Aktualizacja: 12.01.2007

Tylko księgom podatkowym prowadzonym rzetelnie przepisy przyznają szczególną moc dowodową. Jeśli są w nich błędy, mogą zostać uznane za zwykły dowód w sprawie. »

Rozliczenie podatku rolnego

Aktualizacja: 12.01.2007

Firmy mają 4 dni na złożenie deklaracji. Do 15 stycznia mogą składać deklaracje na podatek rolny na dany rok podatkowy. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK