| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ogłoszono nowe wzory deklaracji

Aktualizacja: 16.11.2006

Zostało opublikowane rozporządzenie ministra finansów z dnia 6 listopada 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wzorów rocznego obliczenia podatku oraz zeznań podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. »

Pożyczka na biznes będzie opodatkowana

Aktualizacja: 16.11.2006

Zmiany w podatku od czynności cywilnoprawnych mogą być niekorzystne dla małych firm. Od nowego roku zniknie zwolnienie dla pożyczek na rozpoczęcie lub prowadzenie działalności. Nieopodatkowane będą pożyczki od najbliższej rodziny, ale trzeba je będzie zgłosić w urzędzie. »

Nie będzie podatku od majątku przekazywanego najbliższej rodzinie

Aktualizacja: 16.11.2006

Jest szansa na to, że członkowie najbliższej rodziny niezależnie od wartości przekazanego sobie majątku nie będą musieli płacić podatku od spadków i darowizn. »

Będą ulgi dla gospodarki mieszkaniowej

Aktualizacja: 16.11.2006

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych poparła senackie propozycje dotyczące m.in. rozszerzenia zakresu zwolnień z CIT dochodów uzyskiwanych przez podmioty prowadzące gospodarkę mieszkaniową. »

Już znamy półfinalistów

Aktualizacja: 15.11.2006

50 osób, które najlepiej rozwiązały zadnia rundy eliminacyjnej, weźmie udział w sesji finałowej konkursu Księgowy Roku organizowanej między 1 a 3 grudnia na Zamku w Książu. »

O wysokości stawki decyduje klasyfikacja

Aktualizacja: 15.11.2006

Usługi odśnieżania oraz naprawy dróg leśnych nie zostały zakwalifikowane jako związane z leśnictwem. Nie korzystają zatem z opodatkowania 3-proc. stawką VAT. »

Ustawy podatkowe w Sejmie

Aktualizacja: 15.11.2006

Dziś Komisja Finansów Publicznych ma przedstawić w Sejmie sprawozdania o stanowisku Senatu w sprawie nowelizacji ustaw podatkowych. »

Zmiany w podatkach lokalnych

Aktualizacja: 15.11.2006

Dziś odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. »

Zwrot kosztów dojazdu jest opodatkowany

Aktualizacja: 15.11.2006

Zwrot kosztów poniesionych przez pracowników z tytułu używania własnych samochodów na potrzeby zakładu pracy podlega opodatkowaniu. »

Zmiany w podatku rolnym i leśnym

Aktualizacja: 15.11.2006

Sejm zajmie się dziś nowelizacją ustawy o podatku rolnym oraz o podatku leśnym. »

Bez definicji stawka wzrośnie do 22 proc.

Aktualizacja: 15.11.2006

Do końca października Ministerstwo Finansów miało rozwiązać problem VAT w budownictwie mieszkaniowym. Definicji budownictwa społecznego jak nie było, tak nie ma. Nie wiadomo też, kto ma się zająć jej opracowaniem. »

Zameldowanie wystarczy, by nie zapłacić podatku

Aktualizacja: 15.11.2006

Od 2007 roku wystarczy 12-miesięczne zameldowanie w sprzedawanym mieszkaniu, aby nie płacić PIT. Więcej obowiązków będą miały biura meldunkowe i referaty wymieniające dowody osobiste. Dzięki nowej uldze także cudzoziemcy będą mogli uniknąć zapłaty podatku w Polsce. »

Nowe wymogi dla deklaracji

Aktualizacja: 15.11.2006

Minister finansów określił sposoby przesyłania i rodzaje podpisów deklaracji i podań składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. »

Interpretacja wiążąca, choć wydana przez ministra

Aktualizacja: 15.11.2006

Od 2007 roku podatnicy będą mogli składać wnioski o interpretacje dotyczące zdarzeń przyszłych. Mimo że interpretacje będzie wydawał minister finansów, nie zmieni się ich wiążący charakter. »

Każdy ma prawo do autokorekty

Aktualizacja: 14.11.2006

Podatnik, płatnik i inkasent mają prawo do zmiany złożonej deklaracji podatkowej. Jednak taka autokorekta może zostać zweryfikowana przez organ podatkowy. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Dr Irena Kamińska-Radomska

Trener etykiety biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »