| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Dowód zapłaty zastępuje fakturę

Aktualizacja: 02.02.2007

Dokumenty dotyczące usług bankowych, dowody zapłaty za usługi radiokomunikacji przywoławczej, a nawet bilety mogą być uznane za faktury. »

Dziedziczenie wkładu zwolnione z podatku

Aktualizacja: 02.02.2007

Od nabycia w drodze dziedziczenia wkładu mieszkaniowego związanego z lokatorskim prawem do lokalu członek rodziny nie zapłaci podatku. »

Zakaz reklamy zniekształca rynek

Aktualizacja: 01.02.2007

Doradcy podatkowi mają zakaz reklamowania swoich usług. Konkurują cenami usług z księgowymi, którzy mają do tego prawo. Rozwiązaniem byłoby rozdzielenie usług doradztwa od księgowych. »

Samochód po pół roku jest towarem używanym

Aktualizacja: 01.02.2007

Towarem używanym jest m.in. ten, którego okres używania przez podatnika wynosi co najmniej pół roku. Dotyczy to również samochodów. »

Trzeba oszacować wartość majątku

Aktualizacja: 01.02.2007

Jeżeli istnieją przesłanki wskazujące, że składnik majątku mógł utracić część swojej wartości, należy oszacować jego wartość odzyskiwalną. »

Zwrot podatku zawartego w cenie materiałów budowlanych

Aktualizacja: 01.02.2007

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Wprowadzone zmiany mają przede wszystkim ułatwić zwrot części VAT. »

Współpraca z audytorem najdłużej przez trzy lata

Aktualizacja: 01.02.2007

Jeden audytor może badać spółkę skarbu państwa nie więcej niż przez trzy kolejne lata obrotowe - wynika z nowego zarządzenia ministra skarbu państwa. »

Od dziś więcej deklaracji można składać przez internet

Aktualizacja: 01.02.2007

Można już składać kolejne deklaracje i informacje w sprawach podatkowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. »

Egzamin na usługowe prowadzenie ksiąg

Aktualizacja: 01.02.2007

19, 20 i 21 lutego odbędzie się egzamin na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Egzamin odbędzie się w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego Kadr Celnych i Skarbowych w Otwocku. »

Będzie więcej swobody w obrocie dewizowym

Aktualizacja: 01.02.2007

Senacka komisja pozytywnie zaopiniowała nowelizację prawa dewizowego, która upraszcza przepisy oraz likwiduje część przestępstw skarbowych. »

Brak oświadczenia to nie zawsze zła wola

Aktualizacja: 31.01.2007

Nieadekwatna i niewspółmierna do winy jest utrata mandatu, jeśli stosowne oświadczenie majątkowe złożono, a tylko termin jego złożenia przekroczony został o kilka dni. Przecież powody tego mogą być różne. Absurdem wydaje się odbieranie mandatu za niezłożenie oświadczenia dotyczącego współmałżonka. (komentuje Andrzej Wąsik, starosta wrocławski) »

Podatek jest wyższy, gdy za sprzęt płaci samorząd

Aktualizacja: 31.01.2007

Na dostawy sprzętu komputerowego do szkół można stosować 0-proc. stawkę VAT. Gdy jednak zakupy finansuje samorząd, to stawka powinna wzrosnąć do 22 proc. - uważają niektóre urzędy skarbowe. »

Jak zdać egzamin na doradcę podatkowego

Aktualizacja: 31.01.2007

Komisja egzaminacyjna ds. doradztwa podatkowego zawsze publikuje około 2 tys. pytań. Kandydaci na doradców powinni znać na nie odpowiedź. »

Termin składania deklaracji

Aktualizacja: 31.01.2007

Dziś mija termin złożenia deklaracji dla podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka transportu (VAT-11). Czynność ta jest opodatkowana niezależnie od tego, czy podmiot dokonujący dostawy jest podatnikiem VAT. »

Firma powinna rzetelnie informować o problemach

Aktualizacja: 31.01.2007

W sprawozdaniu finansowym spółka powinna opisać potencjalne problemy z płynnością oraz sposób, w jaki zamierza je rozwiązać. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK