| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rząd przyjął autopoprawkę

Aktualizacja: 30.11.2006

Podczas wczorajszego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła autopoprawkę do projektu ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. »

Jeśli ugoda sądowa, to nie ma podatku

Aktualizacja: 30.11.2006

Przepis, który uniemożliwiał skorzystanie ze zwolnienia odszkodowania otrzymanego w wyniku ugody sądowej, naruszał konstytucję - uznał Trybunał Konstytucyjny. »

Warunki samozatrudnienia

Aktualizacja: 30.11.2006

Od przyszłego roku zgodnie ze znowelizowaną ustawą o PIT (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.) zmieni się definicja działalności gospodarczej. »

Od jutra niższa akcyza na samochody

Aktualizacja: 30.11.2006

Mniejszy podatek będzie dotyczył samochodów osobowych starszych niż dwa lata. Korzyści ze zmian odczują podatnicy, którzy sprowadzą zagraniczne auta po 1 grudnia 2006 r.. Branża motoryzacyjna obawia się napływu do Polski starych i wyeksploatowanych pojazdów. »

Czy jest podatek od każdego odszkodowania

Aktualizacja: 29.11.2006

Dziś Trybunał zajmie się skargą podatnika, który zapłacił podatek dochodowy od odszkodowania wypłaconego na podstawie ugody sądowej. Gdyby wynikało ono z wyroku, podatku by nie było. »

Można odzyskać akcyzę na kosmetyki

Aktualizacja: 29.11.2006

Urzędy celne odmawiają zwrotu akcyzy podatnikom sprzedającym wyroby akcyzowe kontrahentom z UE, którzy odebrali towar własnym środkiem transportu. »

Podatki: Lekka podwyżka zamiast obniżki

Aktualizacja: 29.11.2006

Wiemy już, jak będziemy się rozliczać z fiskusem w 2007 r. Prezydent podpisał nowelizacje kilku ustaw podatkowych. »

Wspólna podstawa CIT w Unii

Aktualizacja: 29.11.2006

Komisarz UE do spraw podatkowych Laszlo Kovacs podczas spotkania ECOFIN zapowiedział wprowadzenie w ciągu pięciu lat nowych, wspólnych zasad obliczania podstawy opodatkowania spółek prowadzących działalność transgraniczną. »

Resort nie będzie organizował egzaminów

Aktualizacja: 29.11.2006

Ministerstwo Finansów wycofało się z ograniczenia liczby jednostek zobowiązanych do tworzenia komórek audytu wewnętrznego. »

Rodziców może skontrolować urząd

Aktualizacja: 29.11.2006

Podatnicy korzystający z ulgi rodzinnej nie będą musieli dokumentować liczby wychowywanych dzieci. Jednak organ podatkowy może sprawdzić, czy przysługuje im ulga w zadeklarowanej wysokości. »

Podatnik określi, kiedy wykonano część usługi

Aktualizacja: 29.11.2006

Nowelizacja ustawy o VAT zmieni moment powstania obowiązku podatkowego. Konieczność zapłaty podatku powstanie już po częściowym wykonaniu usługi. Jeśli podatnik dobrze przygotuje umowę, nie będzie miał problemów z fiskusem »

Biegły zażąda dowodów

Aktualizacja: 28.11.2006

Ponieważ w sprawozdaniach finansowych pojawia się coraz więcej wartości szacunkowych, biegli rewidenci mogą żądać dokumentów uzasadniających te wartości. »

Spółka musi pobrać zaliczkę

Aktualizacja: 28.11.2006

Jeśli polska spółka płaci za zlecone firmie zagranicznej usługi doradcze lub prawne, musi od wypłacanych kwot pobrać zaliczkę na podatek dochodowy. Obowiązku tego nie mają spółki posiadające certyfikat rezydencji. »

Audyt wewnętrzny

Aktualizacja: 28.11.2006

Ministerstwo Finansów przedstawiło nowy projekt autopoprawki do rządowego projektu ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw z 24 listopada. »

Płatnik pobiera zaliczki od napiwków

Aktualizacja: 28.11.2006

Na kasynie jako płatniku ciąży obowiązek naliczania i odprowadzania zaliczek na podatek od napiwków zostawianych przez graczy dla pracowników kasyna. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Kopczyńska

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK