| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Łatwe unikanie podatku

Aktualizacja: 24.10.2006

Miało być przyspieszenie. Podatkami Sejm miał zająć się wiosną. Zaczął późną jesienią. Miała być lepsza jakość. Niestety, nie będzie. Zmieniane właśnie przepisy dotyczące opodatkowania sprzedaży nieruchomości to najlepszy dowód. »

Ułatwienia dla rolników

Aktualizacja: 24.10.2006

W ustawie o VAT przewidziano uproszczone procedury rozliczania rolników ryczałtowych. »

Łatwiej będzie można uniknąć podatku

Aktualizacja: 24.10.2006

Od przyszłego roku od dochodu ze sprzedaży nieruchomości zapłacimy 19-proc. PIT. Obowiązujące obecnie zwolnienia znikną, ale w ich miejsce będą wprowadzone nowe. Ustawodawca pozostawił luki w przepisach, które pozwolą uniknąć płacenia podatku. »

Sejm. Nowa ulga rodzinna od przyszłego roku

Aktualizacja: 24.10.2006

Rodzice będą mogli odliczyć od podatku 120 zł na każde wychowywane dziecko. Taki kształt ulgi rodzinnej zaproponowany przez Prawo i Sprawiedliwość pozytywnie zaopiniowała sejmowa Komisja Finansów Publicznych. »

Jest sposób na tańsze polisy OC dla doradców

Aktualizacja: 24.10.2006

Samorządy zawodowe mogą wynegocjować znacznie lepsze warunki zakupu polis odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu można mieć polisy z limitem wyższym niż minimalny. »

Trzeba ograniczyć nieuzasadnione opłaty

Aktualizacja: 23.10.2006

Warto rozważyć zniesienie opłaty skarbowej za złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu - uważają eksperci. »

Wpływy z podatków w OECD

Aktualizacja: 23.10.2006

Zgodnie z danymi, które zostały opublikowane 11 października 2006 r. w raporcie OECD,mimo obniżania stawek podatkowych w niektórych państwach należących do Organizacji, w wielu z nich rosną wpływy podatkowe. »

Gminy nie powinny same ustalać stawek

Aktualizacja: 23.10.2006

Stawki podatków i opłat lokalnych podwyższane są corocznie o wskaźnik wzrostu cen. Minister finansów twierdzi, że gminy nie muszą ustalać stawek w oparciu o jego obwieszczenie. Podjęta na skróty uchwała może być uznana przez sąd za niezgodną z prawem. »

Będą zmiany w Ordynacji

Aktualizacja: 23.10.2006

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpatrzy we wtorek rządowy projekt zmiany Ordynacji podatkowej. »

Decyduje limit przychodów

Aktualizacja: 23.10.2006

Korzystając ze zwolnienia z VAT podatnik musi uwzględniać limit dotyczący sprzedaży, ustalony na dany rok. »

Nie zapłacimy za podania

Aktualizacja: 20.10.2006

Nie będzie opłaty skarbowej od podań i załączników, a także od weksli oraz dokumentów zawierających oświadczenie woli poręczyciela. »

Drobne pożyczki będą nieopodatkowane

Aktualizacja: 20.10.2006

Nie będzie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, gdy łączna kwota pożyczek otrzymanych w trzech kolejnych latach od jednej osoby nie przekroczy 5 tys. zł, a od kilku osób - 25 tys. zł. »

Milionerzy podzielą się majątkiem z fiskusem

Aktualizacja: 20.10.2006

Najbogatsi zapłacą podatek od nieodpłatnego nabycia majątku. Podatek od spadków i darowizn zapłacą też zięć, synowa i teściowie. »

Jak walczyć o zwrot akcyzy

Aktualizacja: 20.10.2006

Ustalanie cen katalogowych aut przywożonych z Unii Europejskiej nie zablokuje zwrotu akcyzy. Wartość sprowadzonego samochodu będzie musiał wykazać podatnik. Gdy urząd celny wyda decyzję odmowną, będzie można się od niej odwołać do izby celnej. Przedstawiamy raport Gazety Prawnej oraz Accreo Taxand. »

Sprawozdania komitetów wyborczych

Aktualizacja: 20.10.2006

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sprawozdań finansowych komitetów wyborczych o źródłach pozyskania funduszy oraz poniesionych wydatkach na cele wyborcze związane z wyborami wójtów, burmistrzów i prezydentów miast »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »