| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Trudno oszacować potencjał ludzki i wiedzę w księgach rachunkowych

Aktualizacja: 09.11.2006

Polska ustawa o rachunkowości nie jest dostosowana do Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Nie jest w stanie mierzyć tego, co w każdej firmie najważniejsze - zasobów ludzkich i wiedzy. »

Ryczałt: niejasne przepisy

Aktualizacja: 09.11.2006

Nowe regulacje, choć mają obowiązywać od 2008 roku, już budzą kontrowersje. Nie wiadomo, kiedy podatnicy rozpoczynający działalność utracą prawo do stosowania ryczałtu. Są wątpliwości, czy zmiana rozliczeń będzie następować od następnego miesiąca czy roku. Senat powinien zaproponować doprecyzowanie niejasnych nowych regulacji »

Za popełnienie wykroczenia podatnikom grożą wysokie grzywny

Aktualizacja: 08.11.2006

Przewinienie, którego dopuści się podatnik, można zakwalifikować jako wykroczenie skarbowe. Grożą za nie wysokie grzywny sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych. »

Liczy się każde doświadczenie

Aktualizacja: 08.11.2006

O uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych mogą ubiegać się nie tylko księgowi zatrudnieni w firmach prywatnych, ale również pracujący w firmach państwowych. »

Spółdzielnia musi pobrać podatek

Aktualizacja: 08.11.2006

Dochód przeznaczony na powiększenie wkładów pieniężnych członków spółdzielni nie jest przychodem z kapitałów pieniężnych i podlega opodatkowaniu według skali. »

Ilu księgowych w Polsce

Aktualizacja: 08.11.2006

Na życzenie czytelników Gazety Prawnej sprawdziliśmy, ilu jest w Polsce księgowych z uprawnieniami. »

Nowe wzory wnisków

Aktualizacja: 08.11.2006

Od dziś obowiązują przepisy rozporządzenia ministra finansów z 18 października 2006 r. w sprawie postępowania przy korzystaniu pomocy obcego państwa w dochodzeniu określonych należności pieniężnych (Dz.U. nr 192, poz. 1419). »

Sprawdzonego podatnika może przywrócić Senat

Aktualizacja: 08.11.2006

Posłowie wykreślili przepisy o sprawdzonym podatniku z nowelizacji Ordynacji podatkowej. Ministerstwo Finansów nie broni przygotowanego przez siebie projektu. Przedsiębiorcy nie kryją zaskoczenia i liczą na zmianę przepisów w Senaci. »

Sprzedawca decyduje, co wpisać na paragonie

Aktualizacja: 08.11.2006

Nie wszystkie paragony muszą zawierać szczegółowe dane dotyczące sprzedawanych towarów. O tym, co umieścić na paragonie, powinien decydować sprzedawca. »

Urząd powinien rozliczyć nadpłatę

Aktualizacja: 08.11.2006

Jeśli po korekcie VAT pozostaje nadpłata, podatnik nie musi składać wniosku o jej stwierdzenie. Urząd powinien sam zaliczyć nadpłatę na poczet zaległości podatkowej, i to z chwilą jej powstania. »

Operatorzy nie chcą podatku od kabli

Aktualizacja: 07.11.2006

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej uważa, że operatorzy nie powinni płacić podatku od nieruchomości za podziemne instalacje techniczne. »

Metoda do wyboru

Aktualizacja: 07.11.2006

Ustalając różnice kursowe, podatnicy będą mogli stosować metodę wynikającą z ustawy o CIT albo metodę wynikającą z ustawy o rachunkowości. »

Podatnik może mieć pełnomocnika

Aktualizacja: 07.11.2006

W trakcie kontroli skarbowej lub postępowania podatkowego za podatnika może działać pełnomocnik. Czynności przez niego dokonane traktowane są tak, jakby dokonał ich podatnik. »

Więcej klientów, większa niezależność

Aktualizacja: 07.11.2006

Biegły rewident nie powinien otrzymywać zbyt dużej części przychodów od jednego klienta. Zróżnicowanie dochodów sprzyja niezależności audytorów badających sprawozdania. Obecny 50-proc. próg przychodu rocznego od jednego klienta powinien być zmniejszony. »

Pracodawcy krytykują zmiany

Aktualizacja: 07.11.2006

Wiążące interpretacje podatkowe mogą pozostać martwe, a zmiana przepisów o tzw. kontroli podatkowej na legitymację otworzy pole do nadużyć ze strony aparatu skarbowego - ostrzegają przedstawiciele pracodawców. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Jobs Plus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK