| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Fiskus rzadko umarza zaległości podatkowe

Aktualizacja: 28.08.2006

Przepisy dają podatnikom możliwość wystąpienia o umorzenie zaległości podatkowych. Urzędnicy mają swobodę w uwzględnieniu wniosków podatników. W praktyce zaległości umarza się bardzo rzadko, mimo że często są do tego podstawy. »

Zmiany w ustawie o kontroli skarbowej

Aktualizacja: 28.08.2006

Po otrzymaniu protokołu kontroli skarbowej przedsiębiorca będzie miał dwa tygodnie na skorygowanie deklaracji podatkowej. »

Mniej zezwoleń i kar, więcej swobody w transakcjach dewizowych

Aktualizacja: 28.08.2006

Z kodeksu karnego skarbowego znikną kary za wysyłanie lub wywóz za granicę środków płatniczych bez zezwolenia. »

Urzędy skarbowe wykrywają uszczuplenia podatkowe

Aktualizacja: 25.08.2006

Od stycznia do czerwca 2006 roku urzędy skarbowe województwa zachodniopomorskiego przeprowadziły łącznie 1674 kontrole podatkowe. »

Definicja budownictwa społecznego

Aktualizacja: 25.08.2006

Na przedłużenie stosowania 7-proc. stawki VAT w budownictwie mieszkaniowym pozwoli definicja budownictwa społecznego, która zostanie zaproponowana przez rząd w październiku - poinformował wczoraj w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman. »

Na zorganizowanie loterii potrzebna zgoda fiskusa

Aktualizacja: 25.08.2006

Firmy, które chcą urządzić loterię promocyjną, muszą uzyskać zezwolenie ministra finansów. Powinny również powołać wewnętrzną komisję nadzoru nad prawidłowością przeprowadzenia loterii. »

Przekazanie udziałów jest opodatkowane

Aktualizacja: 25.08.2006

Nabycie od małżonka w formie darowizny udziałów w spółce jawnej nie jest równoznaczne z nabyciem części zakładu. Stanowi nabycie praw majątkowych, które nie jest objęte zwolnieniem z podatku od spadków i darowizn. »

Nowa definicja pomoże skorzystać z ulgi

Aktualizacja: 25.08.2006

Przepisy powinny jednoznacznie zwalniać z podatku dochodowego zarówno odszkodowania, jak i zadośćuczynienia. W tym celu należy dokonać zmian w ustawie o PIT - uważa rzecznik praw obywatelskich. »

Szybsze zwroty dla rolników

Aktualizacja: 25.08.2006

Samoobrona przygotowała projekt ustawy zakładający szybszą wypłatę zwrotu części akcyzy zawartej w paliwie rolniczym. Zmienić ma się także podstawa wypłaty. »

Zmiana opodatkowania sprzedaży nieruchomości

Aktualizacja: 25.08.2006

Coraz więcej osób zgłasza swoje obawy dotyczące planowanych zmian w opodatkowaniu sprzedaży nieruchomości. Od 2007 roku z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych będzie trzeba zapłacić 19-proc. podatek od osiągniętego dochodu. »

Urząd może odmówić wydania wiążącej interpretacji

Aktualizacja: 25.08.2006

Interpretację można uzyskać tylko wtedy, gdy wobec podatnika nie toczy się postępowanie, kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. »

Przedsiębiorcy będą zbierać faktury

Aktualizacja: 25.08.2006

Po likwidacji uproszczonych form opodatkowania część przedsiębiorców może zasilić szarą strefę - uważa Ministerstwo Gospodarki. Resort finansów jest odmiennego zdania. »

Lżej inwestorom i urzędom

Aktualizacja: 24.08.2006

Na pierwsze czytanie w Sejmie czeka rządowy projekt nowelizacji ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. »

Zmiany w prawie dewizowym

Aktualizacja: 24.08.2006

Pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w prawie dewizowym odbędzie się jutro na posiedzeniu Sejmu. Nowelizacja przewiduje także zmiany w kodeksie karnym skarbowym. Zniknie z niego wiele przepisów. »

Głosowania w piątek

Aktualizacja: 24.08.2006

Posłowie nie zgłosili poprawek do rządowego projektu nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej oraz do projektu nowej ustawy o podatku tonażowym. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Macuga

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »