| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ułatwienia w nadzorze podatkowym

Ułatwienia w nadzorze podatkowym

Do dokumentu przewozu alkoholu etylowego skażonego, do którego dodano środek skażający, należy dołączyć protokół skażenia oraz protokół z dodania środka skażającego.


NOWE PRAWO

Od 24 listopada obowiązuje rozporządzenie ministra finansów z 10 października 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz.U. nr 196, poz. 1416). Modyfikuje ono przepisy w zakresie zwolnienia od akcyzy alkoholu etylowego skażonego, używanego do produkcji rozcieńczalników i rozpuszczalników, środków zapobiegających zamarzaniu (płynów do spryskiwaczy samochodów), a także produktów ułatwiających rozpalanie ognia. Wprowadzane przepisy określają szczegółowe przypadki i warunki zwolnienia od akcyzy alkoholu etylowego skażonego używanego do produkcji tych produktów.

Konsekwencją zmian w rozporządzeniu w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego są zmiany wprowadzane rozporządzeniem z 10 października 2007 r., które zmienia rozporządzenie w sprawie wykonywania szczególnego nadzoru podatkowego (Dz.U. nr 196, poz. 1415). Wchodzi ono w życie tego samego dnia. Wprowadzane regulacje mają na celu ograniczenie nieprawidłowości związanych z wykorzystaniem m.in. rozcieńczalników i rozpuszczalników na bazie alkoholu etylowego na cele spożywcze. W celu zapewnienia skutecznego nadzoru przez naczelnika urzędu celnego właściwego dla odbiorcy przesyłki alkoholu etylowego skarżonego, do którego dodano środki skażające, do przesyłki tego alkoholu należy dołączyć zarówno protokół skażenia, jak i protokół z czynności dodania do alkoholu etylowego skażonego środka skażającego. Protokoły muszą być zgodne ze wzorami określonymi w załączniku do rozporządzenia.

MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Dudkiewicz

Doradca podatkowy, agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK