| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Klauzula obejścia prawa zgodna z konstytucją

Aktualizacja: 16.06.2006

Przepis Ordynacji podatkowej dotyczący obchodzenia prawa jest zgodny z konstytucją - stwierdził wczoraj Trybunał Konstytucyjny. Rzecznik Praw Obywatelskich jednak ostrzega, że regulacja ta może być groźna dla podatników. »

Akcyza na sprowadzane do Polski używane samochody przed unijnym trybunałem

Aktualizacja: 16.06.2006

Za kilka miesięcy Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu zadecyduje, czy nakładanie podatku akcyzowego na używane samochody sprowadzane do Polski z innych państw UE jest zgodne z unijnym prawem. W czwartek odbyła się rozprawa w tej sprawie. »

Przekazując majątek rodzinie nie zapłacisz podatku

Aktualizacja: 16.06.2006

Od 2007 roku nieodpłatne przekazanie majątku między najbliższą rodziną nie będzie opodatkowane. »

Opublikowano VIII Dyrektywę

Aktualizacja: 16.06.2006

Opublikowano dyrektywę 2006/43/WE (była VIII Dyrektywa) Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 maja 2006 r., w sprawie ustawowych badań rocznych sprawozdań finansowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych. »

Mija termin zapłaty podatku

Aktualizacja: 16.06.2006

Dziś (ustawowy termin przypadał na 15 - dzień świąteczny) mija termin odprowadzenia podatku od nieruchomości i podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. »

Będą zmiany w podatku spadkowym

Aktualizacja: 14.06.2006

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, przedłożony przez ministra finansów. »

Nowa ustawa o opłacie skarbowej

Aktualizacja: 14.06.2006

Rząd przyjął projekt ustawy nowej ustawy o opłacie skarbowej, który przewiduje, że nakładanie opłaty skarbowej będzie ograniczone wyłącznie do dokumentów wydawanych przez organy administracji publicznej. »

Kiedy urząd skarbowy musi zwrócić pobrany podatek

Aktualizacja: 14.06.2006

Podatnicy od dokonywanych przez siebie czynności cywilnoprawnych powinni zapłacić należny podatek. Istnieją jednak sytuacje, kiedy urząd zwróci im wpłacone kwoty. »

Termin egzaminu na doradcę

Aktualizacja: 14.06.2006

Na 31 lipca został wyznaczony termin egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego. »

Od przyszłego roku nie będzie ryczałtu przy najmie

Aktualizacja: 14.06.2006

Od 2007 roku nie będzie możliwości opodatkowania najmu ryczałtem. Podatnicy zyskają natomiast możliwość uwzględniania 30 proc. ryczałtowych kosztów uzyskania przychodów przy najmie uzyskiwanym poza działalnością gospodarczą. »

Ograniczenie jest zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 14.06.2006

Trybunał Konstytucyjny uznał, że ograniczenie możliwości przekazywania 1 proc. podatku na cele organizacji pożytku publicznego, które dotyczy podatników płacących 19-proc. podatek liniowy jest zgodne z konstytucją. »

Nowa umowa z Anglią

Aktualizacja: 14.06.2006

Jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana nowa umowa z Wielką Brytanią w sprawie unikania podwójnego opodatkowania - zapowiedziała minister Zyta Gilowska. »

Długów podatkowych stale przybywa

Aktualizacja: 14.06.2006

Na każde 10 złotych ściągniętego podatku przypada złotówka zaległości podatkowej - wynika z ostatnich danych Ministerstwa Finansów. »

OECD krytykuje podwójne karanie

Aktualizacja: 13.06.2006

W raporcie o wymianie informacji podatkowej, opublikowanym przez OECD, organizacja skrytykowała państwa, które stosują zasadę podwójnej karalności. »

Odpowiedzialność za sprawozdanie

Aktualizacja: 13.06.2006

Za sprawozdanie finansowe jednostki i jego zgodność z danymi w ewidencji księgowej odpowiada kierownik jednostki - uznała Główna Komisja Orzekająca. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Anna Snochowska

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »