| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Dochód z linków w sieci trzeba wpisać w PIT

Aktualizacja: 09.08.2006

Zamieszczanie płatnych linków na stronach internetowych okazuje się bardzo opłacalne. Nawet niezbyt popularna strona internetowa przynosi swojemu właścicielowi przychody rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie. Problem jednak w tym, że z tak uzyskanych dochodów trzeba rozliczyć się z fikusem, a o tym nie wszyscy pamiętają. »

Mija termin składania zgłoszeń

Aktualizacja: 09.08.2006

10 czerwca, czyli już jutro, mija termin składania zgłoszeń INTRASTAT. Jednym ze sposobów ich dokonywania jest użycie systemu teleinformatycznego CELINA. »

Resort finansów: twórcy nie stracą płacąc VAT

Aktualizacja: 08.08.2006

Rząd chce od 1 stycznia 2007 r. obciążyć VAT naukowców, artystów, dziennikarzy, menedżerów na kontraktach, a nawet sprzątaczki na umowach-zleceniach. Zapewnia jednak, że podatnicy nie poniosą z tego powodu dodatkowych kosztów. »

Zmiany w ustawie o PIT nie pozbawiły podatników prawa do ulgi na wynajem

Aktualizacja: 08.08.2006

Wynajęcie członkowi najbliższej rodziny mieszkania w budynku z lokalami na wynajem nie powoduje utraty prawa do ulgi, i to także wtedy, gdy prawo do odliczenia nabyto przed końcem 1996 roku. »

Przez zły przepis firmy zamrażają miliony

Aktualizacja: 08.08.2006

Ministerstwo Finansów zapowiada, że w przygotowanym projekcie nowej ustawy o podatku akcyzowym odstąpi od wymogu "nienaruszenia w sposób istotny przepisów prawa celnego lub przepisów podatkowych w okresie ostatnich 3 lat" »

Nie można przekroczyć limitu, żeby korzystać ze zwolnienia z VAT

Aktualizacja: 08.08.2006

Można skorzystać ze zwolnienia z VAT, jeśli obrót nie przekracza w 2005 roku 39 200 zł i podatnik nie zrezygnował z tej możliwości w poprzednich latach. »

Strata w spółdzielni jest pokrywana z funduszu zasobowego

Aktualizacja: 08.08.2006

Strata w spółdzielni w pierwszej kolejności pokrywana jest z funduszu zasobowego. Zdarzenie to musi jednak zostać odzwierciedlone w ewidencji księgowej. »

Podatek nie tylko od lokat

Aktualizacja: 08.08.2006

Opodatkowane są nie tylko zyski z lokat. Bank pobiera podatek również od odsetek z pieniędzy na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. »

VAT na usługi tłumaczy

Aktualizacja: 07.08.2006

Podstawą opodatkowania VAT usług wykonywanych dla sądów przez tłumaczy przysięgłych jest kwota należna od sądu pomniejszona o należny podatek. »

Ministerstwo o opłacie skarbowej

Aktualizacja: 07.08.2006

W związku z planem likwidacji od 1 stycznia 2007 roku znaków opłaty skarbowej Ministerstwo Finansów wyjaśniło w piśmie do Gazety Prawnej, że opłatę taką będzie można uiszczać gotówką w kasie organu podatkowego lub bezgotówkowo na jego rachunek bankowy. »

Polska za cłami antydumpingowymi

Aktualizacja: 07.08.2006

Polska opowiada się na forum Unii Europejskiej za wprowadzeniem stałych stawek ceł antydumpingowych na import obuwia z Chin i Wietnamu w ciągu następnych 5 lat - poinformowało Ministerstwo Gospodarki. »

Opodatkowanie wpłat na PFRON

Aktualizacja: 07.08.2006

Składki na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nie są obciążeniem koniecznym do prowadzenia działalności statutowej. »

Akcyzowe ulgi dla rolników

Aktualizacja: 07.08.2006

Rolnicy produkujący biopaliwa w swoich składach podatkowych nie będą musieli składać zabezpieczenia akcyzowego. »

Zmiana opodatkowania odsetek i dywidend

Aktualizacja: 07.08.2006

Nowa umowa polsko-brytyjska zmienia m.in. zasady opodatkowania wypłacanych odsetek, dywidend i należności licencyjnych. »

Samorządy rzadko naruszają prawo

Aktualizacja: 07.08.2006

Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przekazała do Sejmu i Senatu sprawozdanie z działalności regionalnych izb obrachunkowych (RIO) i wykonania budżetu przez jednostki samorządu terytorialnego w 2005 roku. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »