| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Urząd może odmówić wydania wiążącej interpretacji

Aktualizacja: 25.08.2006

Interpretację można uzyskać tylko wtedy, gdy wobec podatnika nie toczy się postępowanie, kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. »

Przedsiębiorcy będą zbierać faktury

Aktualizacja: 25.08.2006

Po likwidacji uproszczonych form opodatkowania część przedsiębiorców może zasilić szarą strefę - uważa Ministerstwo Gospodarki. Resort finansów jest odmiennego zdania. »

Lżej inwestorom i urzędom

Aktualizacja: 24.08.2006

Na pierwsze czytanie w Sejmie czeka rządowy projekt nowelizacji ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. »

Zmiany w prawie dewizowym

Aktualizacja: 24.08.2006

Pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w prawie dewizowym odbędzie się jutro na posiedzeniu Sejmu. Nowelizacja przewiduje także zmiany w kodeksie karnym skarbowym. Zniknie z niego wiele przepisów. »

Głosowania w piątek

Aktualizacja: 24.08.2006

Posłowie nie zgłosili poprawek do rządowego projektu nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej oraz do projektu nowej ustawy o podatku tonażowym. »

Podatek ekologiczny

Aktualizacja: 24.08.2006

Połączone sejmowe komisje Finansów Publicznych, Gospodarki oraz Rozwoju Przedsiębiorczości powołały wczoraj 16-osobową podkomisję, która ma zająć się rządowym projektem ustawy o podatku od samochodów. »

Od września kasy fiskalne dla nowych podatników

Aktualizacja: 24.08.2006

Od 1 września utracą zwolnienie i będą musiały zainstalować kasy kolejne grupy podatników. Do tej pory obowiązkowo muszą posiadać kasy fiskalne (bez względu na kwotę obrotów) podatnicy sprzedający gaz płynny, taksówkarze (przewozy osobowe i towarowe) oraz podatnicy, którzy świadczą usługi przewozów regularnych i nieregularnych pasażerskich w komunikacji samochodowej. »

Podatek rolny w komisji

Aktualizacja: 24.08.2006

Dziś połączone sejmowe komisje; Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Finansów Publicznych przystąpią do pracy nad poselskim projektem zmian w ustawie o podatku rolnym. »

Terminy składania deklaracji

Aktualizacja: 24.08.2006

25 sierpnia, czyli już jutro, mija termin składania deklaracji VAT-7, VAT-8, VAT-12, AKC-3. »

Nowy adres nie chroni przed kontrolą

Aktualizacja: 24.08.2006

Podatnicy prowadzący działalność w niewielkich miejscowościach coraz częściej wynajmują lokale na siedzibę swoich firm w dużych miastach. Chodzi o to, żeby zmienić adres i rozliczać się w innym niż do tej pory urzędzie skarbowym. »

Czas pomyśleć o banderolach

Aktualizacja: 24.08.2006

Podmioty zobowiązane do oznaczania wyrobów znakami akcyzy powinny złożyć do Ministerstwa Finansów wstępne zapotrzebowanie na banderole na rok 2007. Termin mija 30 października. »

Albo odpis, albo zaliczenie do kosztów

Aktualizacja: 24.08.2006

Ocieplenie zewnętrznych ścian budynków można zakwalifikować jako ulepszenie. Wówczas wydatków tych nie zaliczy się jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów. »

Uprawnienia organów podatkowych

Aktualizacja: 23.08.2006

Kontrolowany podatnik musi zapewnić organom podatkowym nie tylko dostęp do swojej siedziby czy lokalu, w którym prowadzi działalność, ale także innych miejsc, w których znajdują się jego księgi. »

Nowy adres internetowy dla e-deklaracji

Aktualizacja: 23.08.2006

Nowelizacja Ordynacji podatkowej wprowadziła możliwość składania e-deklaracji. Aby z niej skorzystać, trzeba wejść na stronę e-poltax.mf.gov.pl. »

Niezrozumiałe zasady zdobywania uprawnień

Aktualizacja: 23.08.2006

Jedynie ukończenie uczelni mogącej nadawać stopnie doktora nauk ekonomicznych daje księgowym prawo do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych bez zdawania dodatkowego egzaminu. Problem w tym, że prawo nadawania takich stopni mają tylko 34 podmioty, w tym zaledwie 3 uczelnie prywatne. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Minka .pl

oferuje ekologiczne tapety ścienne drukowane w technologii lateksowej HP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »