| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Za nieuczciwy handel grożą dotkliwe kary

Aktualizacja: 07.09.2006

Sprzedaż alkoholu lub papierosów bez znaków akcyzy lub oznaczonych nieprawidłowo może się skończyć postępowaniem karnym skarbowym i dotkliwymi sankcjami. »

Ulga na dobroczynność jednak pozostanie

Aktualizacja: 07.09.2006

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się za pozostawieniem ulgi podatkowej dla firm wspierających działalność pożytku publicznego. »

Pracodawcy chcą ulgi

Aktualizacja: 06.09.2006

Konfederacja Pracodawców Polskich apeluje do premiera o wycofanie z rządowego projektu zmian ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przepisu likwidującego 10-proc. ulgę na darowizny. »

Nowe przepisy w sieci

Aktualizacja: 06.09.2006

O planowanych zmianach w przepisach księgowi mogą dowiedzieć się ze stron internetowych. Większość z nich prowadzona jest jednak w języku angielskim, a to duże utrudnienie. »

Rozliczanie pracy za granicą

Aktualizacja: 06.09.2006

Rząd nie poparł poselskiego projektu nowelizacji ustawy o PIT. Kwestia zmniejszenia obciążeń dla pracujących za granicą została już bowiem zawarta w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o PIT, przyjętym przez Radę Ministrów 6 czerwca br. »

Można nie płacić podatku

Aktualizacja: 06.09.2006

Zwrot kosztów poniesionych przez pracownika może być opodatkowany w ramach przychodów uzyskiwanych ze stosunku pracy. Zapłaty podatku można jednak uniknąć. »

Senat o podatku tonażowym

Aktualizacja: 06.09.2006

Dziś senacka Komisja Gospodarki Narodowej zajmie się uchwalonymi przez Sejm ustawami; o podatku tonażowym oraz nowelizacją ustawy o kontroli skarbowej. »

Pracowników urzędów można ponaglić

Aktualizacja: 06.09.2006

Jeżeli urząd skarbowy z nieuzasadnionych powodów przeciąga postępowanie, podatnik może go ponaglić. »

Poprawianie zwrotu VAT

Aktualizacja: 06.09.2006

Na dziś zaplanowano w Sejmie pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. »

Będą niższe pensje

Aktualizacja: 06.09.2006

Rząd może wycofać się z zapowiadanej obniżki składek na ubezpieczenie społeczne w 2007 roku. Waloryzacja skali podatku dochodowego nie zrekompensuje wzrostu składki zdrowotnej do 9 proc. Bez obniżki składek 98 proc. podatników dostanie już w styczniu niższe pensje netto »

Fiskus umorzy podatek, jeśli o nim wie

Aktualizacja: 06.09.2006

Jeśli fiskus wie o zdarzeniu gospodarczym, z którym wiążą się należności podatkowe, nie oznacza to, że umorzy je automatycznie. Należności te muszą być znane. »

Posłowie są przeciwni propozycjom rządu

Aktualizacja: 06.09.2006

Niektóre propozycje rządu dotyczące m.in. likwidacji ulgi dla przedsiębiorców wspierających działalność pożytku publicznego oraz zniesienie uproszczonych wpłat zaliczek budzą kontrowersje posłów. »

Nadciąga podatkowa burza

Aktualizacja: 05.09.2006

Już pierwszego dnia prac nad podatkami posłowie z komisji finansów publicznych ostro starli się w sprawie rządowych planów likwidacji ulgi za darowizny. »

Odszkodowania dla rolników do opodatkowania

Aktualizacja: 05.09.2006

Odszkodowania wypłacane rolnikom za zniszczenie gruntu z powodu budowy rurociągu naftowego podlegają podatkowi dochodowemu od osób fizycznych - tłumaczy minister finansów. »

Fiskus nie będzie szacował dochodu

Aktualizacja: 05.09.2006

Osobie wykonującej wolny zawód, która nie zadeklarowała dochodu, fiskus go nie oszacuje. Dochód taki potraktuje natomiast np. jako przychód ze źródeł nieujawnionych. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Celichowscy Służewska-Woźnicka Spółka Partnerska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK