| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zaniżenie czynszu nie oznacza, że świadczenie jest częściowo nieodpłatne

Aktualizacja: 14.07.2006

Wzrost cen najmu przy braku podwyżki czynszu za lokal wykorzystywany w działalności gospodarczej nie oznacza, że świadczenie jest częściowo nieodpłatne - stwierdził NSA. »

Nadal można składać wnioski o zwrot budowlanego VAT

Aktualizacja: 14.07.2006

Nie wszyscy inwestorzy, którzy do 30 czerwca nie złożyli wniosku o zwrot części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych, stracili szansę na odzyskanie pieniędzy od fiskusa. »

Terminy zapłaty podatku

Aktualizacja: 14.07.2006

17 lipca (termin ustawowy przypada 15, tj. w sobotę) mija termin odprowadzenia podatku od nieruchomości i podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. »

Od 16 sierpnia nowe przepisy

Aktualizacja: 14.07.2006

Ministerstwo Finansów przygotowało dwa nowe projekty rozporządzeń dotyczących opłaty skarbowej i podatku od czynności cywilnoprawnych. Mają zacząć obowiązywać od 16 sierpnia. »

Debata o zmianach VAT

Aktualizacja: 13.07.2006

Sejm wysłuchał wczoraj sprawozdania Komisji Finansów Publicznych, która opowiedziała się za przyjęciem rządowego projektu nowelizacji do ustawy o VAT przewidującego wprowadzenie kilku przepisów unijnego Rozporządzenia Rady UE. »

W sejmie o e-deklaracjach

Aktualizacja: 13.07.2006

Sejm przyjął wczoraj sprawozdanie sejmowej Komisji Finansów Publicznych z prac nad rządowym projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

Pominięcie zapisów księgowych

Aktualizacja: 13.07.2006

Księgi podatkowe prowadzone rzetelnie i w sposób niewadliwy stanowią dowód tego, co wynika z zawartych w nich zapisów. »

Przekąska nie obniża VAT

Aktualizacja: 13.07.2006

W części restauracji i pubów do zamówionego piwa dołączony jest poczęstunek, np. orzeszki, paluszki czy ciastka. Coraz częściej zdarza się, że klient otrzymując paragon z kasy fiskalnej, płaci nie tylko za piwo, ale także za przekąskę, której cena znacznie przekracza cenę alkoholu. »

Fiskus może wspierać inwestycje

Aktualizacja: 13.07.2006

Od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną na wspieranie nowych inwestycji. »

Będą nowe wzory deklaracji podatkowych

Aktualizacja: 13.07.2006

Ministerstwo Finansów przygotowało projekty nowych rozporządzeń dotyczących podatku od spadków i darowizn. Przewidują one wprowadzenie m.in. nowych deklaracji podatkowych. »

Odliczone wcześniej kwoty trzeba doliczyć

Aktualizacja: 13.07.2006

Podatnik korzystający z ulgi budowlanej w 1997 roku, który wycofał w 2006 roku wkład budowlany ze spółdzielni, musi w zeznaniu za 2006 rok doliczyć wcześniej odliczone kwoty. »

Skutki nieprowadzenia ksiąg

Aktualizacja: 12.07.2006

Dochód z działów specjalnych produkcji rolnej może być ustalany przy zastosowaniu norm szacunkowych, gdy podatnik nie prowadzi ksiąg. »

Księgowanie świadczeń

Aktualizacja: 12.07.2006

Świadczenia urlopowe nie podlegają składkom ZUS. Ewidencja księgowa będzie więc uwzględniała jedynie zaliczkę na podatek dochodowy. »

Konto to nie tylko koszty, ale także dochód

Aktualizacja: 12.07.2006

Przedsiębiorcy, którzy założyli w ramach prowadzonej firmy konto bankowe i ponoszą z tego tytułu opłaty, mogą zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów. »

Zaliczki na poczet kar można potrącić

Aktualizacja: 12.07.2006

Skupujący mleko od rolników będą mogli potrącać zaliczki na poczet kar z tytułu przekroczenia indywidualnej kwoty mlecznej - wynika z projektu zmian w ustawie o VAT. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Jagoda Szymańska

projektant wnętrz, INNE MEBLE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »