| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Definicja budownictwa społecznego

Aktualizacja: 25.08.2006

Na przedłużenie stosowania 7-proc. stawki VAT w budownictwie mieszkaniowym pozwoli definicja budownictwa społecznego, która zostanie zaproponowana przez rząd w październiku - poinformował wczoraj w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman. »

Na zorganizowanie loterii potrzebna zgoda fiskusa

Aktualizacja: 25.08.2006

Firmy, które chcą urządzić loterię promocyjną, muszą uzyskać zezwolenie ministra finansów. Powinny również powołać wewnętrzną komisję nadzoru nad prawidłowością przeprowadzenia loterii. »

Przekazanie udziałów jest opodatkowane

Aktualizacja: 25.08.2006

Nabycie od małżonka w formie darowizny udziałów w spółce jawnej nie jest równoznaczne z nabyciem części zakładu. Stanowi nabycie praw majątkowych, które nie jest objęte zwolnieniem z podatku od spadków i darowizn. »

Nowa definicja pomoże skorzystać z ulgi

Aktualizacja: 25.08.2006

Przepisy powinny jednoznacznie zwalniać z podatku dochodowego zarówno odszkodowania, jak i zadośćuczynienia. W tym celu należy dokonać zmian w ustawie o PIT - uważa rzecznik praw obywatelskich. »

Szybsze zwroty dla rolników

Aktualizacja: 25.08.2006

Samoobrona przygotowała projekt ustawy zakładający szybszą wypłatę zwrotu części akcyzy zawartej w paliwie rolniczym. Zmienić ma się także podstawa wypłaty. »

Zmiana opodatkowania sprzedaży nieruchomości

Aktualizacja: 25.08.2006

Coraz więcej osób zgłasza swoje obawy dotyczące planowanych zmian w opodatkowaniu sprzedaży nieruchomości. Od 2007 roku z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych będzie trzeba zapłacić 19-proc. podatek od osiągniętego dochodu. »

Urząd może odmówić wydania wiążącej interpretacji

Aktualizacja: 25.08.2006

Interpretację można uzyskać tylko wtedy, gdy wobec podatnika nie toczy się postępowanie, kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. »

Przedsiębiorcy będą zbierać faktury

Aktualizacja: 25.08.2006

Po likwidacji uproszczonych form opodatkowania część przedsiębiorców może zasilić szarą strefę - uważa Ministerstwo Gospodarki. Resort finansów jest odmiennego zdania. »

Lżej inwestorom i urzędom

Aktualizacja: 24.08.2006

Na pierwsze czytanie w Sejmie czeka rządowy projekt nowelizacji ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. »

Zmiany w prawie dewizowym

Aktualizacja: 24.08.2006

Pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w prawie dewizowym odbędzie się jutro na posiedzeniu Sejmu. Nowelizacja przewiduje także zmiany w kodeksie karnym skarbowym. Zniknie z niego wiele przepisów. »

Głosowania w piątek

Aktualizacja: 24.08.2006

Posłowie nie zgłosili poprawek do rządowego projektu nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej oraz do projektu nowej ustawy o podatku tonażowym. »

Podatek ekologiczny

Aktualizacja: 24.08.2006

Połączone sejmowe komisje Finansów Publicznych, Gospodarki oraz Rozwoju Przedsiębiorczości powołały wczoraj 16-osobową podkomisję, która ma zająć się rządowym projektem ustawy o podatku od samochodów. »

Od września kasy fiskalne dla nowych podatników

Aktualizacja: 24.08.2006

Od 1 września utracą zwolnienie i będą musiały zainstalować kasy kolejne grupy podatników. Do tej pory obowiązkowo muszą posiadać kasy fiskalne (bez względu na kwotę obrotów) podatnicy sprzedający gaz płynny, taksówkarze (przewozy osobowe i towarowe) oraz podatnicy, którzy świadczą usługi przewozów regularnych i nieregularnych pasażerskich w komunikacji samochodowej. »

Podatek rolny w komisji

Aktualizacja: 24.08.2006

Dziś połączone sejmowe komisje; Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Finansów Publicznych przystąpią do pracy nad poselskim projektem zmian w ustawie o podatku rolnym. »

Terminy składania deklaracji

Aktualizacja: 24.08.2006

25 sierpnia, czyli już jutro, mija termin składania deklaracji VAT-7, VAT-8, VAT-12, AKC-3. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK