| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Zmieniliśmy Gazetę Prawną

Aktualizacja: 28.02.2006

Właśnie pojawiła się na rynku w nowej, lepszej formie, idealnej dla największego w Polsce dziennika gospodarczego. Największego nie tylko ze względu na najlepsze wyniki sprzedaży detalicznej, ale również z powodu szerokiego zakresu, ilości oraz wysokiej jakości drukowanych informacji i porad. »

Podatki w Unii

Aktualizacja: 28.02.2006

Francja chce, aby Bruksela oddała krajom członkowskim UE prawo do suwerennego decydowania o niektórych podatkach, w tym VAT - pisze w poniedziałek brytyjski dziennik Financial Times. »

Niemiecki VAT

Aktualizacja: 28.02.2006

Rząd niemiecki uzgodnił kształt budżetu na 2006 rok. Jedną z najistotniejszych zmian będzie podwyższenie stawki VAT o 3 proc. z obecnych 16 proc. do 19 proc. »

Zwrot OC

Aktualizacja: 28.02.2006

Przepis nieobowiązującego rozporządzenia ministra finansów z 1997 r. pozwalający zakładowi ubezpieczeń na dochodzenie zwrotu odszkodowania, jeżeli szkoda została wyrządzona umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa, był zgodny z konstytucją i kodeksem cywilnym. »

Jest podatek od karty płatniczej dla pracownika

Aktualizacja: 28.02.2006

Od wartości limitu na karcie przyznanej pracownikowi przez pracodawcę trzeba zapłacić podatek dochodowy - twierdzi Ministerstwo Finansów. »

Sołtys doręczy decyzję

Aktualizacja: 28.02.2006

Sejm przyjął poprawkę do rządowej nowelizacji Ordynacji podatkowej przywracającą gminom prawo do doręczania pism podatkowych za pośrednictwem sołtysów. To bardzo ważne dla samorządów wiejskich i miejsko-wiejskich. »

Polisy nie zawsze z podatkiem

Aktualizacja: 27.02.2006

Polisy posagowe dla dzieci niepowiązane z funduszami inwestycyjnymi są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. »

Ile można odliczyć za internet

Aktualizacja: 27.02.2006

Podatnik korzystający z ulgi na internet może odliczyć nawet 760 zł, pod warunkiem udokumentowania poniesionych wydatków. Ulga internetowa od niedawna gości w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2005 roku. A to oznacza, że dopiero w tegorocznym zeznaniu podatnicy po raz pierwszy będą mogli z niej skorzystać. »

Krążące interpretacje

Aktualizacja: 27.02.2006

Gazeta Prawna dotarła do informacji, z których wynika, że wydawaniem interpretacji podatkowych od 1 stycznia 2007 r. nadal będą się zajmowały urzędy skarbowe, a nie Ministerstwo Finansów. »

Po remoncie można odzyskać VAT

Aktualizacja: 27.02.2006

Podatnik, który korzystał w poprzednich latach z ulgi remontowej, teraz może złożyć wniosek o zwrot VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych. »

Reforma podatkowa wpadła w poślizg

Aktualizacja: 27.02.2006

Maleją szanse na to, że w 2006 roku zostaną uchwalone zmiany w podatkach. Oznacza to nie tylko złamanie wyborczych obietnic. Przede wszystkim nie można liczyć na usprawnienie systemu podatkowego, tak mocno krytykowanego przez przedsiębiorców. »

Sejm przyjął nowelizację ustawy o kontroli skarbowej i Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 24.02.2006

Sejm przyjął nowelizację ustawy o kontroli skarbowej i Ordynacji podatkowej, która ma usprawnić działalność organów podatkowych, szczególnie podczas kontroli w dużych firmach.Za przyjęciem ustawy głosowało 398 posłów, przeciw było 3 posłów. Nikt nie wstrzymał się od głosu. »

Odlicz po rozwodzie

Aktualizacja: 24.02.2006

Ślub z osobą, która korzystała ze starych ulg mieszkaniowych, to dla podatnika korzystającego z ulgi odsetkowej koniec odliczania. I nie ma znaczenia, że małżonkowie mają rozdzielność majątkową. Tylko orzeczenie rozwodowe pozwala znów korzystać z ulgi. »

Pracodawcy chwalą definicję budownictwa

Aktualizacja: 24.02.2006

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) pozytywnie ocenia propozycję ministra transportu i budownictwa, aby definicją budownictwa społecznego były objęte prawie wszystkie mieszkania poza apartamentami i budynkami powyżej 350 metrów kwadratowych. »

Trybunał Konstytucyjny: nie ma 50-proc. PIT

Aktualizacja: 24.02.2006

Trybunał Konstytucyjny wyjaśnił, że nie obowiązuje 50-proc. stawka podatku dochodowego od osób fizycznych. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »