| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Przepisy o PIT i CIT dyskryminują obywateli Unii

Aktualizacja: 17.08.2006

Polscy urzędnicy nie powinni odmawiać obywatelom innych państw unijnych prawa do ulg i odliczeń podatkowych. »

Certyfikat księgowego

Aktualizacja: 16.08.2006

Do 28 sierpnia mogą składać dokumenty osoby, które chcą wziąć udział w najbliższym egzaminie na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. »

Bez podatku od pożyczki

Aktualizacja: 16.08.2006

Jeśli polska spółka udziela pożyczki spółce z siedzibą w UE, nie musi płacić podatku od czynności cywilnoprawnych. Umowę trzeba jednak podpisać poza granicami Polski. »

Za odpis orzeczenia będzie trzeba zapłacić

Aktualizacja: 16.08.2006

Podatnik, który chce złożyć skargę kasacyjną, musi wystąpić z wnioskiem o uzasadnienie wyroku. Za odpis orzeczenia z uzasadnieniem trzeba jednak zapłacić 100 zł tytułem opłaty kancelaryjnej. »

Notariusz nie wyda odpisu

Aktualizacja: 16.08.2006

Dzisiaj zaczynają obowiązywać przepisy rozporządzenia ministra finansów z dnia 26 lipca 2006 r. w sprawie sposobu zapłaty, poboru i zwrotu podatku od czynności cywilnoprawnych. »

Do urzędu skarbowego z nowym zeznaniem podatkowym

Aktualizacja: 16.08.2006

Od dziś obowiązuje nowy wzór zeznania podatkowego, które podatnicy będą składać w przypadku nabycia rzeczy w drodze spadku lub darowizny. »

Podatnicy popełniają dużo błędów

Aktualizacja: 16.08.2006

30 czerwca upłynął pierwszy termin na złożenie wniosków o zwrot VAT za materiały budowlane. Do urzędów trafiło od kilku do kilkudziesięciu tysięcy wniosków. Zdarza się jednak, że nawet 95 proc. złożonych dokumentów zawiera błędy. »

Fiskus weźmie podatek od niepełnosprawnych

Aktualizacja: 16.08.2006

Urzędnicy twierdzą, że od świadczeń dla niepełnosprawnych trzeba zapłacić podatek. Ministerstwo Finansów potwierdza niekorzystną interpretację wydaną przez urząd. Jeśli resort nie zmieni przepisów, organizacje pozarządowe nie będą pomagały potrzebującym. »

E-deklaracje są (nie)dostępne

Aktualizacja: 16.08.2006

Od dziś można przesyłać deklaracje podatkowe drogą elektroniczną w systemie e-POLTAX. Choć eksperci podkreślają, że sukcesem jest już samo uruchomienie w terminie systemu e-deklaracji, podatnicy - ufając wcześniejszym zapowiedziom - oczekiwali więcej. »

Paragon na płycie CD

Aktualizacja: 16.08.2006

Przechowywanie kopii dokumentów z kas fiskalnych w postaci elektronicznej ułatwiłoby pracę sprzedawcom i zmniejszyło koszty. Resort finansów przygotowuje już zmiany. Na razie paragony można przechowywać na płytach CD. »

Fiskus sprawdzi, czy podatnik oszukuje

Aktualizacja: 16.08.2006

Zgodnie z przepisami ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz. 535 z późn. zm.; dalej ustawa o VAT) można stracić zwolnienie podmiotowe VAT za karę. »

Decyduje data złożenia dyspozycji przelewu

Aktualizacja: 11.08.2006

Datą uiszczenia wpisu sądowego za pomocą przelewu internetowego jest dzień złożenia dyspozycji, a nie dzień jego realizacji. W chwili przyjęcia zlecenia na koncie muszą być jednak środki do jego realizacji. »

E-obowiązki odroczone

Aktualizacja: 11.08.2006

Notariusze, komornicy, sądy i podatnicy obsługiwani przez duże urzędy skarbowe nie będą musieli składać elektronicznych deklaracji podatkowych od 16 sierpnia. »

Opłaty za leczenie znów będą kosztem

Aktualizacja: 11.08.2006

Zgodnie z projektami zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, które znajdują się obecnie w Sejmie, zostaną uchylone przepisy dotyczące kosztów finansowania prywatnej opieki medycznej. »

Wpłaty na PFRON są opodatkowane

Aktualizacja: 11.08.2006

Składki na PFRON nie są obciążeniem koniecznym do prowadzenia działalności statutowej, dlatego dochód przeznaczony na tę wpłatę nie jest zwolniony z podatku »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Starowicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK