| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Nowa ustawa o opłacie skarbowej

Aktualizacja: 14.06.2006

Rząd przyjął projekt ustawy nowej ustawy o opłacie skarbowej, który przewiduje, że nakładanie opłaty skarbowej będzie ograniczone wyłącznie do dokumentów wydawanych przez organy administracji publicznej. »

Kiedy urząd skarbowy musi zwrócić pobrany podatek

Aktualizacja: 14.06.2006

Podatnicy od dokonywanych przez siebie czynności cywilnoprawnych powinni zapłacić należny podatek. Istnieją jednak sytuacje, kiedy urząd zwróci im wpłacone kwoty. »

Termin egzaminu na doradcę

Aktualizacja: 14.06.2006

Na 31 lipca został wyznaczony termin egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego. »

Od przyszłego roku nie będzie ryczałtu przy najmie

Aktualizacja: 14.06.2006

Od 2007 roku nie będzie możliwości opodatkowania najmu ryczałtem. Podatnicy zyskają natomiast możliwość uwzględniania 30 proc. ryczałtowych kosztów uzyskania przychodów przy najmie uzyskiwanym poza działalnością gospodarczą. »

Ograniczenie jest zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 14.06.2006

Trybunał Konstytucyjny uznał, że ograniczenie możliwości przekazywania 1 proc. podatku na cele organizacji pożytku publicznego, które dotyczy podatników płacących 19-proc. podatek liniowy jest zgodne z konstytucją. »

Nowa umowa z Anglią

Aktualizacja: 14.06.2006

Jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana nowa umowa z Wielką Brytanią w sprawie unikania podwójnego opodatkowania - zapowiedziała minister Zyta Gilowska. »

Długów podatkowych stale przybywa

Aktualizacja: 14.06.2006

Na każde 10 złotych ściągniętego podatku przypada złotówka zaległości podatkowej - wynika z ostatnich danych Ministerstwa Finansów. »

OECD krytykuje podwójne karanie

Aktualizacja: 13.06.2006

W raporcie o wymianie informacji podatkowej, opublikowanym przez OECD, organizacja skrytykowała państwa, które stosują zasadę podwójnej karalności. »

Odpowiedzialność za sprawozdanie

Aktualizacja: 13.06.2006

Za sprawozdanie finansowe jednostki i jego zgodność z danymi w ewidencji księgowej odpowiada kierownik jednostki - uznała Główna Komisja Orzekająca. »

Wyższy PIT od zlecenia

Aktualizacja: 13.06.2006

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o PIT przewiduje od 2009 roku likwidację 20-proc. zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodów dla umów zlecenia i o dzieło oraz 50-proc. dla umów autorskich. »

Cudzoziemiec nie może unikać podatku

Aktualizacja: 13.06.2006

Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania mają na celu zapobieganie konieczności dwukrotnego płacenia podatku. Celem tych umów nie jest natomiast ułatwianie podatnikom unikania opodatkowania. »

Konto dla dużych firm

Aktualizacja: 13.06.2006

Oferta banków jest coraz bogatsza. Jednak wiele osób nadal narzeka na wysokość opłat za usługi bankowe. Dotyczy to zwłaszcza osób fizycznych, które prowadzą działalność w małym zakresie. Dla nich opłaty za tzw. konta firmowe są za wysokie, tak jak dla podatniczki, która jako emerytowana nauczycielka udziela korepetycji. »

Rząd zapewnia, że rozszerzy 1 proc.

Aktualizacja: 12.06.2006

Bez względu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego rząd nie wycofa się z propozycji rozszerzenia możliwości przekazania 1 proc. podatku o przedsiębiorców rozliczających się 19 proc. liniową stawką PIT - zapewnił w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman. »

Zalety budżetu zadaniowego

Aktualizacja: 12.06.2006

Przy planowaniu budżetu zadaniowego ważne jest rozeznanie, na co wydajemy środki publiczne i na co chcemy je wydawać. »

Gwarancje podatkowe dla euro 2012

Aktualizacja: 12.06.2006

Wiceminister finansów Jarosław Neneman potwierdził w Sejmie, że rząd gwarantuje między innymi zwolnienia celne i podatkowe w zakresie importu i eksportu przez uczestników i organizatorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 niezbędnych do udziału w turnieju i jego przeprowadzenia. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Szkolenia 24 h

internetowy serwis szkoleń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »