| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zmiany w ustawie o PIT nie pozbawiły podatników prawa do ulgi na wynajem

Aktualizacja: 08.08.2006

Wynajęcie członkowi najbliższej rodziny mieszkania w budynku z lokalami na wynajem nie powoduje utraty prawa do ulgi, i to także wtedy, gdy prawo do odliczenia nabyto przed końcem 1996 roku. »

Przez zły przepis firmy zamrażają miliony

Aktualizacja: 08.08.2006

Ministerstwo Finansów zapowiada, że w przygotowanym projekcie nowej ustawy o podatku akcyzowym odstąpi od wymogu "nienaruszenia w sposób istotny przepisów prawa celnego lub przepisów podatkowych w okresie ostatnich 3 lat" »

Nie można przekroczyć limitu, żeby korzystać ze zwolnienia z VAT

Aktualizacja: 08.08.2006

Można skorzystać ze zwolnienia z VAT, jeśli obrót nie przekracza w 2005 roku 39 200 zł i podatnik nie zrezygnował z tej możliwości w poprzednich latach. »

Strata w spółdzielni jest pokrywana z funduszu zasobowego

Aktualizacja: 08.08.2006

Strata w spółdzielni w pierwszej kolejności pokrywana jest z funduszu zasobowego. Zdarzenie to musi jednak zostać odzwierciedlone w ewidencji księgowej. »

Podatek nie tylko od lokat

Aktualizacja: 08.08.2006

Opodatkowane są nie tylko zyski z lokat. Bank pobiera podatek również od odsetek z pieniędzy na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. »

VAT na usługi tłumaczy

Aktualizacja: 07.08.2006

Podstawą opodatkowania VAT usług wykonywanych dla sądów przez tłumaczy przysięgłych jest kwota należna od sądu pomniejszona o należny podatek. »

Ministerstwo o opłacie skarbowej

Aktualizacja: 07.08.2006

W związku z planem likwidacji od 1 stycznia 2007 roku znaków opłaty skarbowej Ministerstwo Finansów wyjaśniło w piśmie do Gazety Prawnej, że opłatę taką będzie można uiszczać gotówką w kasie organu podatkowego lub bezgotówkowo na jego rachunek bankowy. »

Polska za cłami antydumpingowymi

Aktualizacja: 07.08.2006

Polska opowiada się na forum Unii Europejskiej za wprowadzeniem stałych stawek ceł antydumpingowych na import obuwia z Chin i Wietnamu w ciągu następnych 5 lat - poinformowało Ministerstwo Gospodarki. »

Opodatkowanie wpłat na PFRON

Aktualizacja: 07.08.2006

Składki na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nie są obciążeniem koniecznym do prowadzenia działalności statutowej. »

Akcyzowe ulgi dla rolników

Aktualizacja: 07.08.2006

Rolnicy produkujący biopaliwa w swoich składach podatkowych nie będą musieli składać zabezpieczenia akcyzowego. »

Zmiana opodatkowania odsetek i dywidend

Aktualizacja: 07.08.2006

Nowa umowa polsko-brytyjska zmienia m.in. zasady opodatkowania wypłacanych odsetek, dywidend i należności licencyjnych. »

Samorządy rzadko naruszają prawo

Aktualizacja: 07.08.2006

Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przekazała do Sejmu i Senatu sprawozdanie z działalności regionalnych izb obrachunkowych (RIO) i wykonania budżetu przez jednostki samorządu terytorialnego w 2005 roku. »

Termin składania deklaracji

Aktualizacja: 07.08.2006

Dziś mija termin składania deklaracji i odprowadzenia podatku od dochodów z dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych (CIT-6) oraz termin składania deklaracji i odprowadzanie zryczałtowanego podatku dochodowego od należności wypłaconych zagranicznej osobie prawnej (CIT-10). »

Urzędy coraz lepiej obsługują podatników

Aktualizacja: 04.08.2006

Do niedawna wizyta w urzędzie skarbowym kojarzyła się ze stresem i złym traktowaniem. Podatnikom wydawało się, że nie mają żadnych praw. »

Unia stawia zarzuty w sprawie VAT

Aktualizacja: 04.08.2006

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie w sprawie przepisów o VAT, obowiązujących w Niemczech, Grecji, Irlandii i we Włoszech. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK