| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

PO złoży projekt obniżenia stawek PIT do 18 i 32 proc.

Aktualizacja: 13.02.2006

Platforma Obywatelska złoży w ciągu kilku najbliższych dni projekt ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zakładający obniżenie stawek PIT do 18 i 32 proc., z obecnych 19, 30 i 40 proc. - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej Jan Rokita (PO). »

ZUS: emeryci otrzymają PIT-y do końca lutego

Aktualizacja: 13.02.2006

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna wysyłanie rocznych rozliczeń podatkowych do emerytów, rencistów i innych świadczeniobiorców. Do 28 lutego tego roku formularze PIT za 2005 rok trafią do prawie 7,5 miliona osób - poinformował ZUS. »

Słowacja zmienia przepisy

Aktualizacja: 13.02.2006

Nie tylko Polska ma problemy z dostosowaniem przepisów do wymogów unijnych. Obecnie Słowacja pracuje nad przepisami dotyczącymi sporządzania sprawozdań finansowych zgodnie z międzynarodowymi standardami, które miały obowiązywać od 1 stycznia 2006 r. »

Nie wiadomo, kogo obciąży VAT

Aktualizacja: 13.02.2006

Sąd Najwyższy odmówił w piątek odpowiedzi na pytanie, kogo ma obciążać VAT od opłat za użytkowanie wieczyste w przypadku umów zawartych przed 1 maja 2004 r. »

Jaki towar w paczce, taka stawka podatku

Aktualizacja: 13.02.2006

Ministerstwo Finansów uważa, że sklepy internetowe powinny doliczać VAT do kosztów paczki wysyłanej klientom za pośrednictwem Poczty Polskiej. Stawka ma zależeć od stawki sprzedawanych towarów. Problem w tym, że usługi Poczty Polskiej są zwolnione z VAT. »

Rewolucja bez obniżki stawek

Aktualizacja: 13.02.2006

Nie będzie niższych stawek PIT, będzie za to waloryzacja progów obecnie obowiązującej skali podatkowej oraz kwoty wolnej od podatku. Nie ma co liczyć na zapowiadane przez PiS ulgi prorodzinne, bo na nie państwa dziś nie stać. »

Resort przyznaje się do błędu

Aktualizacja: 13.02.2006

Podatnicy, którzy mimo wytycznych ministra finansów nie zainstalowali jeszcze kas fiskalnych, mogą odetchnąć z ulgą. Ministerstwo zapowiedziało przedłużenie obowiązującego w ubiegłym roku zwolnienia z obowiązku posiadania kas przez podatników, którzy rozpoczęli działalność w 2005 roku. »

Ministerstwo rozważy zmianę przepisów

Aktualizacja: 13.02.2006

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozważa zmianę przepisów dotyczących ulgi podatkowej związanej z legalnym zatrudnieniem pomocy domowej. »

Służba celna - nie będzie zwolnień

Aktualizacja: 13.02.2006

Ministerstwo Finansów poinformowało izby celne, że nie są planowane zwolnienia w Służbie Celnej, a związki zawodowe celników niepotrzebnie wprowadzają atmosferę niepokoju. »

Bank musi informować fiskusa

Aktualizacja: 10.02.2006

Podatnicy znaleźli sposób na unikanie egzekucji podatkowej z rachunku bankowego. »

Dokumentowanie wykonania usług doradczych

Aktualizacja: 10.02.2006

Kiedy wydatki poniesione na nabycie specjalistycznych usług doradczych mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? Jakich wymogów należy przestrzegać w zakresie ich udokumentowania? »

Liczy się moment zapłaty

Aktualizacja: 09.02.2006

Odsetki od sprzedaży mającej charakter ratalny można zaliczyć do przychodów dopiero w momencie ich zapłaty - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie. »

Kto wynajmuje pokoje, nie prowadzi działalności

Aktualizacja: 09.02.2006

Osoba, która od czasu do czasu wynajmuje lokal we własnym domu, np. turystom, nie powinna być traktowana jak prowadząca działalność gospodarczą. Może więc korzystać z opodatkowania 8,5-procentowym ryczałtem. »

Kary tylko za ciągłe spóźnienia

Aktualizacja: 09.02.2006

Podatnik, który uporczywie nie wpłaca w terminie podatku, podlega karze grzywny. »

Czego nie zajmie poborca

Aktualizacja: 08.02.2006

Osoba niebędąca dłużnikiem, której rzeczy lub prawa zostały zajęte w postępowaniu egzekucyjnym, ma możliwość złożenia wniosku o wyłączenie ich spod egzekucji. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Pszczółkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »