| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Internauci najczęściej pytali o ulgę na dzieci

Internauci najczęściej pytali o ulgę na dzieci

Podczas czatu z udziałem Bogdana Świądera, eksperta Gazety Prawnej, internauci najczęściej pytali o rozliczaną po raz pierwszy w tym roku ulgę rodzinną. Osoby, które pracowały za granicą, pytały o rozliczenia dochodów uzyskanych poza Polską.

Ulga rodzinna w zeznaniu za 2007 rok jest odliczana po raz pierwszy. Z tego tytułu rodzice mogą odliczyć od podatku kwotę 1145,08 zł na każde dziecko. W rozliczeniu za 2007 rok istnieje możliwość odliczenia od dochodu kwoty wydatkowanej na użytkowanie sieci internet. W tym przypadku można odliczyć kwotę brutto wynikającą z faktury VAT wystawionej na imię i nazwisko podatnika. Należy tylko pamiętać, że limit odliczenia wynosi 760 zł. Nawet jeśli wydatkujemy więcej, odliczymy tylko 760 zł.

Kilka pytań dotyczyło rozliczeń dochodów uzyskiwanych przez Polaków za granicą. Tutaj o obowiązku złożenia zeznania rocznego w Polsce decyduje to, w jakim państwie Polak uzyskuje dochody i jaka metoda unikania podwójnego opodatkowania obowiązuje Polskę z danym państwem. Przy metodzie wyłączenia z progresją (np. dochody uzyskane w Anglii, Irlandii, Niemczech) nie istnieje obowiązek składania zeznania. Gdybyśmy jedynie uzyskali jednocześnie dochody w Polsce, należałoby złożyć zeznanie, ale dochody zagraniczne byłyby zwolnione z podatku i służyły do obliczenia stopy procentowej. Przy metodzie proporcjonalnego odliczenia (np. dochody z Holandii, Danii, USA) istnieje obowiązek złożenia zeznania rocznego i rozliczenia dochodów zagranicznych.

Ważne!

W przypadku posiadania dwójki dzieci ulga rodzinna do odliczenia wyniesie 2290,16 zł, przy trójce - 3435,24 zł itd.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "KM-LEX"

Kancelaria Prawna "KM-LEX" Roszczenia i usługi prawne Krzysztof Konopka. Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK