| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Internauci najczęściej pytali o ulgę na dzieci

Internauci najczęściej pytali o ulgę na dzieci

Podczas czatu z udziałem Bogdana Świądera, eksperta Gazety Prawnej, internauci najczęściej pytali o rozliczaną po raz pierwszy w tym roku ulgę rodzinną. Osoby, które pracowały za granicą, pytały o rozliczenia dochodów uzyskanych poza Polską.

Ulga rodzinna w zeznaniu za 2007 rok jest odliczana po raz pierwszy. Z tego tytułu rodzice mogą odliczyć od podatku kwotę 1145,08 zł na każde dziecko. W rozliczeniu za 2007 rok istnieje możliwość odliczenia od dochodu kwoty wydatkowanej na użytkowanie sieci internet. W tym przypadku można odliczyć kwotę brutto wynikającą z faktury VAT wystawionej na imię i nazwisko podatnika. Należy tylko pamiętać, że limit odliczenia wynosi 760 zł. Nawet jeśli wydatkujemy więcej, odliczymy tylko 760 zł.

Kilka pytań dotyczyło rozliczeń dochodów uzyskiwanych przez Polaków za granicą. Tutaj o obowiązku złożenia zeznania rocznego w Polsce decyduje to, w jakim państwie Polak uzyskuje dochody i jaka metoda unikania podwójnego opodatkowania obowiązuje Polskę z danym państwem. Przy metodzie wyłączenia z progresją (np. dochody uzyskane w Anglii, Irlandii, Niemczech) nie istnieje obowiązek składania zeznania. Gdybyśmy jedynie uzyskali jednocześnie dochody w Polsce, należałoby złożyć zeznanie, ale dochody zagraniczne byłyby zwolnione z podatku i służyły do obliczenia stopy procentowej. Przy metodzie proporcjonalnego odliczenia (np. dochody z Holandii, Danii, USA) istnieje obowiązek złożenia zeznania rocznego i rozliczenia dochodów zagranicznych.

Ważne!

W przypadku posiadania dwójki dzieci ulga rodzinna do odliczenia wyniesie 2290,16 zł, przy trójce - 3435,24 zł itd.

Narzędzia księgowego

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Gontarek, HUKE Finanse

Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »