| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Egzamin audytora wewnętrznego

Aktualizacja: 27.07.2006

Podano rachunek bankowy, na który należy wnieść opłatę za udział w egzaminie na audytora wewnętrznego. Opłatę w wysokości 290 zł trzeba wpłacać na rachunek: »

Jeśli resort nic nie zrobi, stawki wzrosną

Aktualizacja: 27.07.2006

Eksperci alarmują, że wzrost VAT w budownictwie mieszkaniowym jeszcze pogłębi kryzys na rynku. Podwyżka podatku będzie kolejnym impulsem do podniesienia i tak już szalejących cen mieszkań. Zmiany dotkną także inwestorów budujących tzw. systemem gospodarczym. »

Pożyczki na niskie kwoty bez podatku

Aktualizacja: 27.07.2006

Nie trzeba płacić podatku od pożyczki udzielonej najbliższej rodzinie, jeśli jej kwota nie przekracza 9637 zł. Od takiego długu nie zapłacimy również w przyszłym roku. »

PIT. Opodatkowanie pracy sezonowej za granicą

Aktualizacja: 26.07.2006

Dochody uzyskane w Hiszpanii nie zostaną opodatkowane w Polsce, gdy będą jedynymi dochodami uzyskanymi w danym roku przez polskiego podatnika. Będą opodatkowane tylko w Hiszpanii. »

Kiedy od lasu jest opłata

Aktualizacja: 26.07.2006

Zwolnione z podatku są lasy, które mają mniej niż 40 lat, lasy znajdujące się w rejestrze zabytków i użytki ekologiczne. »

Nie zapłacimy za auta...

Aktualizacja: 26.07.2006

Podatnicy nie będą płacili podatku od samochodów o dopuszczalnej masie równej 3,5 tony - zakłada projekt zmian przygotowany przez resort finansów. »

...oraz za psa i niektóre grunty

Aktualizacja: 26.07.2006

Od 1 stycznia 2007 roku zniknąć ma podatek od psów. W jego miejsce wprowadzona zostanie opłata porządkowa. Zmienią się też zasady opodatkowania nieruchomości. »

Zwrot VAT ma być łatwiejszy

Aktualizacja: 26.07.2006

Jest szansa, że podatnicy będą mogli szybciej otrzymać zwrot VAT za materiały budowlane. Nie będą czekać na komunikaty GUS, aby obliczyć zwrot, a fiskus zwróci pieniądze bez wydawania decyzji. »

Pożyczka dla firmy bez podatku

Aktualizacja: 25.07.2006

Jeśli podatnik zaciągnie pożyczkę na rozpoczęcie lub prowadzenie działalności gospodarczej, będzie zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych. »

Kłopoty z zawieszeniem działalności sezonowej

Aktualizacja: 25.07.2006

Problemy z zawieszeniem działalności gospodarczej prowadzonej sezonowo powracają co roku. Przestaje nawet dziwić fakt, że podatnicy decydujący się na ten rodzaj działalności w ogóle rezygnują z dopełnienia niezbędnych formalności i wolą świadczyć usługi na czarno »

Aktualizacja systemu dla sprawozdań

Aktualizacja: 25.07.2006

Dostępna jest już aktualizacja systemu BeSTi@ umożliwiająca sporządzenie sprawozdań za II kwartał 2006 r. zgodnie z nowym rozporządzeniem w sprawie sprawozdawczości budżetowej - poinformowały regionalne izby obrachunkowe. »

Usługowe prowadzenie ksiąg

Aktualizacja: 25.07.2006

Dziś wchodzi w życie zmienione rozporządzenie ministra finansów w sprawie uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (Dz.U. nr 122, poz. 846). Według nowych przepisów, certyfikat księgowy może zostać wydany osobom fizycznym, »

Wydatki powinny być limitowane

Aktualizacja: 25.07.2006

Stan finansów publicznych w Polsce można poprawić, wprowadzając kilkuletnie limity dotyczące wydatków i deficytu budżetowego - uważają eksperci. »

Nie wszystkim można oszacować dochód

Aktualizacja: 24.07.2006

Szacowanie występuje w przypadku braku ksiąg podatkowych, do których prowadzenia zobowiązują przepisy. Gdy nie istnieje obowiązek prowadzenia ksiąg, nie można szacować podstawy opodatkowania. »

Nie trzeba likwidować ulgi odsetkowej

Aktualizacja: 24.07.2006

Likwidacja ulgi odsetkowej, którą zaproponowało w projekcie zmian do ustawy o PIT Ministerstwo Finansów, zaskoczyła wszystkich. Resort finansów uzasadnia to koniecznością dostosowania przepisów do prawa unijnego w związku z zarzutem wobec Polski dotyczącym naruszenia Traktatu Wspólnot Europejskich (TWE). »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK