| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Podatki w Unii

Aktualizacja: 28.02.2006

Francja chce, aby Bruksela oddała krajom członkowskim UE prawo do suwerennego decydowania o niektórych podatkach, w tym VAT - pisze w poniedziałek brytyjski dziennik Financial Times. »

Niemiecki VAT

Aktualizacja: 28.02.2006

Rząd niemiecki uzgodnił kształt budżetu na 2006 rok. Jedną z najistotniejszych zmian będzie podwyższenie stawki VAT o 3 proc. z obecnych 16 proc. do 19 proc. »

Zwrot OC

Aktualizacja: 28.02.2006

Przepis nieobowiązującego rozporządzenia ministra finansów z 1997 r. pozwalający zakładowi ubezpieczeń na dochodzenie zwrotu odszkodowania, jeżeli szkoda została wyrządzona umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa, był zgodny z konstytucją i kodeksem cywilnym. »

Jest podatek od karty płatniczej dla pracownika

Aktualizacja: 28.02.2006

Od wartości limitu na karcie przyznanej pracownikowi przez pracodawcę trzeba zapłacić podatek dochodowy - twierdzi Ministerstwo Finansów. »

Sołtys doręczy decyzję

Aktualizacja: 28.02.2006

Sejm przyjął poprawkę do rządowej nowelizacji Ordynacji podatkowej przywracającą gminom prawo do doręczania pism podatkowych za pośrednictwem sołtysów. To bardzo ważne dla samorządów wiejskich i miejsko-wiejskich. »

Polisy nie zawsze z podatkiem

Aktualizacja: 27.02.2006

Polisy posagowe dla dzieci niepowiązane z funduszami inwestycyjnymi są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. »

Ile można odliczyć za internet

Aktualizacja: 27.02.2006

Podatnik korzystający z ulgi na internet może odliczyć nawet 760 zł, pod warunkiem udokumentowania poniesionych wydatków. Ulga internetowa od niedawna gości w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2005 roku. A to oznacza, że dopiero w tegorocznym zeznaniu podatnicy po raz pierwszy będą mogli z niej skorzystać. »

Krążące interpretacje

Aktualizacja: 27.02.2006

Gazeta Prawna dotarła do informacji, z których wynika, że wydawaniem interpretacji podatkowych od 1 stycznia 2007 r. nadal będą się zajmowały urzędy skarbowe, a nie Ministerstwo Finansów. »

Po remoncie można odzyskać VAT

Aktualizacja: 27.02.2006

Podatnik, który korzystał w poprzednich latach z ulgi remontowej, teraz może złożyć wniosek o zwrot VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych. »

Reforma podatkowa wpadła w poślizg

Aktualizacja: 27.02.2006

Maleją szanse na to, że w 2006 roku zostaną uchwalone zmiany w podatkach. Oznacza to nie tylko złamanie wyborczych obietnic. Przede wszystkim nie można liczyć na usprawnienie systemu podatkowego, tak mocno krytykowanego przez przedsiębiorców. »

Sejm przyjął nowelizację ustawy o kontroli skarbowej i Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 24.02.2006

Sejm przyjął nowelizację ustawy o kontroli skarbowej i Ordynacji podatkowej, która ma usprawnić działalność organów podatkowych, szczególnie podczas kontroli w dużych firmach.Za przyjęciem ustawy głosowało 398 posłów, przeciw było 3 posłów. Nikt nie wstrzymał się od głosu. »

Odlicz po rozwodzie

Aktualizacja: 24.02.2006

Ślub z osobą, która korzystała ze starych ulg mieszkaniowych, to dla podatnika korzystającego z ulgi odsetkowej koniec odliczania. I nie ma znaczenia, że małżonkowie mają rozdzielność majątkową. Tylko orzeczenie rozwodowe pozwala znów korzystać z ulgi. »

Pracodawcy chwalą definicję budownictwa

Aktualizacja: 24.02.2006

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) pozytywnie ocenia propozycję ministra transportu i budownictwa, aby definicją budownictwa społecznego były objęte prawie wszystkie mieszkania poza apartamentami i budynkami powyżej 350 metrów kwadratowych. »

Trybunał Konstytucyjny: nie ma 50-proc. PIT

Aktualizacja: 24.02.2006

Trybunał Konstytucyjny wyjaśnił, że nie obowiązuje 50-proc. stawka podatku dochodowego od osób fizycznych. »

Kogo zwolnić z kas

Aktualizacja: 24.02.2006

Nie ma powodów, żeby na parkingach czy w toaletach publicznych stosować kasy fiskalne. O obowiązku posiadania kasy powinny decydować: wysokość obrotów, obowiązek płacenia VAT lub usługi, które świadczy firma - uważają eksperci. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Dybka

Aplikant adwokacki, specjalista w dziedzinie prawa nieruchomości, prawa budowlanego oraz podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »