| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zwolnienia dla inwestorów

Aktualizacja: 11.05.2006

Rząd holenderski skierował do parlamentu projekt ustawy, która ma wprowadzić udogodnienia podatkowe dla inwestorów. »

RPO wnosi o zmianę przepisów

Aktualizacja: 11.05.2006

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Ministra Finansów w sprawie VAT od przekazywanej na cele charytatywne niewykorzystanej przez przedsiębiorców żywności. »

Uporządkowanie finansów

Aktualizacja: 11.05.2006

Wysoki wzrost gospodarczy to okazja m.in. do uporządkowania finansów publicznych oraz obniżenia tzw. klina podatkowego - stwierdziła wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska podczas posiedzenia Komisji Finansów Publicznych. »

Ulga dla oszczędzających

Aktualizacja: 11.05.2006

Wprowadzenie nowej ulgi podatkowej dla oszczędzających na indywidualnych kontach emerytalnych przewiduje projekt, nad którym pracuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Na reformę trzeba jeszcze poczekać

Aktualizacja: 11.05.2006

Ministerstwo Finansów wstrzymało prace nad ujednoliceniem formularzy deklaracji w podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego. Podatki te, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nieprędko znajdą się w jednej ustawie. »

Na wyższe stanowisko tylko z certyfikatem ACCA

Aktualizacja: 11.05.2006

W ogłoszeniach o pracę skierowanych do księgowych i finansistów coraz częściej w rubryce "wymagania" pojawia się "posiadanie kwalifikacji ACCA". Certyfikat ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) jest szczególnie przydatny w firmach outsourcingowych, w działach księgowości i finansów koncernów i firm międzynarodowych. »

Program do sprawozdań

Aktualizacja: 10.05.2006

Sprawozdawczość w jednostkach samorządu terytorialnego za I kwartał 2006 roku będzie przekazywana przy pomocy obecnego programu BUDŻET ST II - poinformowały Regionalne Izby Obrachunkowe na podstawie danych z Ministerstwa Finansów. »

Jak ewidencjonować transakcje w walutach obcych

Aktualizacja: 10.05.2006

W przypadku powstania różnic kursowych odchylenia należy ewidencjonować odpowiednio na kontach "Przychody finansowe" lub "koszty finansowe". »

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy

Aktualizacja: 10.05.2006

W przypadku świadczenia wewnątrzwspólnotowych usług transportu towarów, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania zapłaty całości lub części należności, nie później jednak niż 30 dnia, licząc od dnia wykonania usług. »

Po ślubie odsetki trzeba odliczać wspólnie

Aktualizacja: 10.05.2006

Osoby korzystające z ulgi odsetkowej po ślubie muszą dokonywać odliczenia w ramach wspólnego limitu. Nie można rozliczyć odsetek za okres do ślubu indywidualnie, a po ślubie - łącznie - wyjaśniło Ministerstwo Finansów. »

Administrator nieruchomości nie zawsze jest podatnikiem

Aktualizacja: 10.05.2006

Nie w każdej sytuacji administrator nieruchomości stanowiącej własność jednostki samorządu terytorialnego może być podatnikiem podatku od nieruchomości - stwierdził białostocki WSA. »

Z podwyżkami nie trzeba się spieszyć

Aktualizacja: 10.05.2006

Przed wyborami zapowiadano reformę podatkową, której konsekwencją miało być zmniejszenie obciążeń podatkowych i uproszczenie systemu podatkowego. Po wyborach jednak zaskakiwani jesteśmy co raz to nowymi podwyżkami podatku akcyzowego. »

Podatek ściągną nawet z zagranicy

Aktualizacja: 10.05.2006

Żaden podatnik, który uzyskał dochody za granicą i nie złożył PIT-u w Polsce, będąc do tego zobowiązany, nie może spać spokojnie. »

KIG przeciwny podatkowi ekologicznemu

Aktualizacja: 09.05.2006

Krajowa Izba Gospodarcza uważa, że uchwalenie ustawy o podatku ekologicznym w kształcie proponowanym przez Ministerstwo Finansów będzie niekorzystne dla rynku motoryzacyjnego w Polsce, a zwłaszcza dla salonów sprzedaży nowych samochodów. »

Nie ma VAT od zarządzania funduszami

Aktualizacja: 09.05.2006

Zwolnione z VAT usługi zarządzania funduszami inwestycyjnymi obejmują usługi administracyjnego zarządzania i prowadzenia rachunkowości funduszy świadczone przez oddzielny podmiot. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Jobs Plus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK