| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Preferencje podatkowe tylko za misje

Aktualizacja: 19.05.2006

Zwolniona z podatku jest tylko część uposażenia żołnierza związana z odbywaniem służby wojskowej poza granicami kraju, np. na misjach wojskowych. Dotyczy to też okresu sprzed 1 stycznia 2003 r. »

Faktura zwalnia z podatku

Aktualizacja: 19.05.2006

Większość podatników, którzy kupią samochód, w ciągu 14 dni od zawarcia umowy musi wypełnić deklarację PCC-1 i uiścić podatek od czynności cywilnoprawnych. »

Kwartalne rozliczenia małych firm

Aktualizacja: 19.05.2006

Przedsiębiorcy zaliczani do tzw. małych podatników składają deklaracje VAT co miesiąc lub co kwartał. Rozliczanie kwartalne jest obowiązkowe, gdy podatnik jednocześnie stosuje metodę kasową. »

Jak ewidencjonować program komputerowy

Aktualizacja: 19.05.2006

Sposób ewidencjonowania w księgach rachunkowych programu komputerowego zależy od jego przeznaczenia oraz od tego, czy został zakupiony czy wytworzony we własnym zakresie. »

NSA o inwestycjach w wynajem

Aktualizacja: 18.05.2006

Z obowiązującej do 1 stycznia 1999 roku ulgi dotyczącej inwestycji w budynek z mieszkaniami na wynajem mogła skorzystać tylko firma, która kupiła niezabudowany grunt. »

Jak rozliczać umowy zlecenia

Aktualizacja: 18.05.2006

Przy osobistym wykonywaniu prac na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło określa się koszt uzyskania przychodu w wysokości 20 proc. uzyskanego przychodu. »

Urząd sam rozlicza nadpłatę podatku

Aktualizacja: 18.05.2006

Organ podatkowy nie może wydać w tym samym dniu decyzji o stwierdzeniu nadpłaty i o zaległości podatkowej. W takim przypadku powinien z urzędu zarachować powstałą nadpłatę na poczet zaległości. »

Opieka medyczna znów będzie kosztem podatkowym

Aktualizacja: 18.05.2006

Zgodnie z projektem zmian w Ordynacji podatkowej i innych ustawach, który ma zreformować system podatkowy, z art. 23 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zostanie uchylony pkt 60 dotyczący kosztów finansowania prywatnej opieki medycznej. »

Będzie więcej kontroli

Aktualizacja: 18.05.2006

Kwota, której przekroczenie zobowiązuje do przeprowadzenia audytu w jednostkach sektora finansów publicznych, ma wzrosnąć z 35 do 40 mln zł. Resort finansów rozszerza też krąg podmiotów objętych kontrolą. »

Zmiany w opodatkowaniu usług

Aktualizacja: 17.05.2006

Komisja Europejska zapowiedziała propozycje zmian przepisów dotyczących opodatkowania usług finansowych i ubezpieczeniowych. »

Jak księgować koszty działalności operacyjnej

Aktualizacja: 17.05.2006

Przy ustalaniu wyniku finansowego koszty powinny być ujmowanie w księgach współmiernie z przychodami. Oznacza to, że w danym okresie można uwzględnić jedynie te koszty, które dotyczą przychodów tego okresu. »

Będzie ulga za ratowanie życia

Aktualizacja: 17.05.2006

Złożone w Sejmie projekty przewidują, że honorowi krwiodawcy mogliby odliczyć od podstawy opodatkowania kwotę ekwiwalentu za oddaną krew. »

Jakie prawa ma mały podatnik

Aktualizacja: 17.05.2006

Podatnicy rozpoczynający w ciągu roku działalność opodatkowaną VAT korzystają z uprawnień małego podatnika. Oznacza to, że mają prawo składać deklaracje kwartalne oraz rozliczać podatek metodą kasową. »

Ulga tylko dla mieszkańców wsi

Aktualizacja: 17.05.2006

Zlbliżający się sezon letni to czas wypoczynku dla jednych, a okazja dorobienia dla innych. Część osób, które chcą dorobić, może mieć jednak kłopoty związane z rozliczeniami podatkowymi. »

Propozycja zmiany w CIT

Aktualizacja: 16.05.2006

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła swoje propozycje zmian do ustawy o CIT. Izba proponuje wprowadzenie innego momentu określenia przychodu oraz szczególne definicje przychodu do opodatkowania z tytułu składek ubezpieczeniowych. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Spółki z Górnej Półki

Blog o spółce z o.o. i S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK