| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Nie wiadomo, kogo obciąży VAT

Aktualizacja: 13.02.2006

Sąd Najwyższy odmówił w piątek odpowiedzi na pytanie, kogo ma obciążać VAT od opłat za użytkowanie wieczyste w przypadku umów zawartych przed 1 maja 2004 r. »

Jaki towar w paczce, taka stawka podatku

Aktualizacja: 13.02.2006

Ministerstwo Finansów uważa, że sklepy internetowe powinny doliczać VAT do kosztów paczki wysyłanej klientom za pośrednictwem Poczty Polskiej. Stawka ma zależeć od stawki sprzedawanych towarów. Problem w tym, że usługi Poczty Polskiej są zwolnione z VAT. »

Rewolucja bez obniżki stawek

Aktualizacja: 13.02.2006

Nie będzie niższych stawek PIT, będzie za to waloryzacja progów obecnie obowiązującej skali podatkowej oraz kwoty wolnej od podatku. Nie ma co liczyć na zapowiadane przez PiS ulgi prorodzinne, bo na nie państwa dziś nie stać. »

Resort przyznaje się do błędu

Aktualizacja: 13.02.2006

Podatnicy, którzy mimo wytycznych ministra finansów nie zainstalowali jeszcze kas fiskalnych, mogą odetchnąć z ulgą. Ministerstwo zapowiedziało przedłużenie obowiązującego w ubiegłym roku zwolnienia z obowiązku posiadania kas przez podatników, którzy rozpoczęli działalność w 2005 roku. »

Ministerstwo rozważy zmianę przepisów

Aktualizacja: 13.02.2006

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozważa zmianę przepisów dotyczących ulgi podatkowej związanej z legalnym zatrudnieniem pomocy domowej. »

Służba celna - nie będzie zwolnień

Aktualizacja: 13.02.2006

Ministerstwo Finansów poinformowało izby celne, że nie są planowane zwolnienia w Służbie Celnej, a związki zawodowe celników niepotrzebnie wprowadzają atmosferę niepokoju. »

Bank musi informować fiskusa

Aktualizacja: 10.02.2006

Podatnicy znaleźli sposób na unikanie egzekucji podatkowej z rachunku bankowego. »

Dokumentowanie wykonania usług doradczych

Aktualizacja: 10.02.2006

Kiedy wydatki poniesione na nabycie specjalistycznych usług doradczych mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? Jakich wymogów należy przestrzegać w zakresie ich udokumentowania? »

Liczy się moment zapłaty

Aktualizacja: 09.02.2006

Odsetki od sprzedaży mającej charakter ratalny można zaliczyć do przychodów dopiero w momencie ich zapłaty - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie. »

Kto wynajmuje pokoje, nie prowadzi działalności

Aktualizacja: 09.02.2006

Osoba, która od czasu do czasu wynajmuje lokal we własnym domu, np. turystom, nie powinna być traktowana jak prowadząca działalność gospodarczą. Może więc korzystać z opodatkowania 8,5-procentowym ryczałtem. »

Kary tylko za ciągłe spóźnienia

Aktualizacja: 09.02.2006

Podatnik, który uporczywie nie wpłaca w terminie podatku, podlega karze grzywny. »

Czego nie zajmie poborca

Aktualizacja: 08.02.2006

Osoba niebędąca dłużnikiem, której rzeczy lub prawa zostały zajęte w postępowaniu egzekucyjnym, ma możliwość złożenia wniosku o wyłączenie ich spod egzekucji. »

Bez podatku 380 zł

Aktualizacja: 08.02.2006

Z podatku zwolniona jest kwota dofinansowania ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych nieprzekraczająca 380 zł. Od nadwyżki przekraczającej tę kwotę trzeba już zapłacić podatek. »

Słaby złoty zagrozi akcyzie na benzynę

Aktualizacja: 08.02.2006

Odebranie ministrowi finansów prawa do podwyższania akcyzy na benzynę od 2007 roku nie jest sprzeczne z prawem unijnym - ocenia Komitet Integracji Europejskiej. Ostrzega, że ewentualne duże osłabienie złotego przy sztywnej stawce akcyzy mogłoby jednak grozić naruszeniem Dyrektywy UE. »

Dużo zachęt, mało wpłat

Aktualizacja: 08.02.2006

Organizacje pożytku publicznego prześcigają się w zamieszczaniu na swoich stronach internetowych poradników i informacji przydatnych przy wypełnianiu PIT. Gdyby udało im się przekonać wszystkich podatników, na ich konto mogłoby wpłynąć nawet 200-300 mln zł. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Pancewicz

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »