| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rabaty zmniejszają przychody lub koszty

Aktualizacja: 24.03.2006

Rabaty powinny być odpowiednio uwzględnione zarówno w księgach sprzedawcy, jak i kupującego. Podstawą księgowania musi być faktura korygująca. »

VAT. Jakie załączniki trzeba złożyć

Aktualizacja: 24.03.2006

Wzór wniosku o zwrot VAT dostępny jest w urzędach skarbowych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Składając taki wniosek, należy pamiętać, aby został uzupełniony o odpowiednie załączniki. »

Kosztowny falstart urzędów skarbowych

Aktualizacja: 24.03.2006

To zła wiadomość dla Zyty Gilowskiej, wicepremiera i ministra finansów. Naczelny Sąd Administracyjny wydał pierwszy wyrok w sprawie kompetencji dużych urzędów skarbowych (obsługują wielkich podatników, np. banki i towarzystwa ubezpieczeniowe). »

MF szuka możliwości wprowadzenia ulg prorodzinnych

Aktualizacja: 23.03.2006

Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozmawiają na temat zmian w podatkach rodzinnych, ale nie chcą, aby zmiany były nadmiernym obciążeniem dla budżetu. »

PIT/PROJEKT ZMIAN

Aktualizacja: 23.03.2006

PiS analizuje przygotowany przez PO projekt nowelizacji ustawy o PIT zakładający m.in. wprowadzenie dwóch stawek podatku na poziomie 18 proc. i 32 proc. oraz ulg prorodzinnych. »

Budżet zadaniowy daje szansę na oszczędności

Aktualizacja: 23.03.2006

Ministerstwo Finansów zapowiada wprowadzenie budżetu zadaniowego. Dzięki temu nastąpią rewolucyjne zmiany. Pieniądze będą przeznaczane na realizację konkretnych zadań, które są ustalone w budżecie. Nie jest to jednak proste zadanie. »

Jak prawidłowo obliczyć kwotę zwrotu podatku

Aktualizacja: 23.03.2006

Najczęściej o zwrot VAT od materiałów budowlanych występują osoby, które odnawiały mieszkanie i korzystały z ulgi remontowej. Mogą odzyskać do 7135 zł. »

Nieściągalność musi być udowodniona

Aktualizacja: 23.03.2006

Wierzytelność nieściągalna może być zaliczona do kosztów, tylko jeśli wcześniej była zarachowana jako przychód i nie ma szans na jej odzyskanie. »

Strefy ekonomiczne

Aktualizacja: 23.03.2006

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie udzielania wsparcia nowej inwestycji z Funduszu Strefowego. »

Zakwestionowane kontrakty

Aktualizacja: 22.03.2006

Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie, czy ograniczenia dotyczące wyboru formy opodatkowania menedżerów są zgodne z konstytucją. Obecnie nie mogą oni opłacać podatku na zasadach przewidzianych dla przedsiębiorców. »

Likwidacji nie należy księgować

Aktualizacja: 22.03.2006

Wartości likwidowanych towarów nie należy ewidencjonować w księdze przychodów i rozchodów. Fakt ich zniszczenia wpłynie na wysokość podatku poprzez zmniejszenie wartości remanentu końcowego. »

Przepisy trzeba pilnie poprawić

Aktualizacja: 22.03.2006

Pełnomocnicy podatników kwestionują przepisy określające podstawy skargi kasacyjnej. Wątpliwości ma również rzecznik praw obywatelskich. Możliwości zmian nie wyklucza sam NSA. »

Nowa ulga może zachęcać do nadużyć

Aktualizacja: 22.03.2006

Dziś Sejm ma zająć się rządowym projektem ustawy o spółdzielniach socjalnych. Eksperci krytykują propozycje zwolnienia podatkowego dla tych spółdzielni. »

Wniosek bez opłaty skarbowej

Aktualizacja: 22.03.2006

Osoby składające wniosek o zwrot VAT za zakupione materiały budowlane nie muszą wnosić opłaty skarbowej. Od początku roku podatnicy mogą składać wnioski o zwrot części VAT za kupowane materiały budowlane. »

Minister nie odstąpi od podatku

Aktualizacja: 22.03.2006

Minister finansów może zaniechać poboru podatku od Polaków pracujących w Anglii. Musi jednak istnieć ważny interes społeczny lub ważny interes podatników. Zdaniem MF przesłanki te nie występują. Z opinią tą nie zgadzają się eksperci. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Kadrowo – Płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »