| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

RPP obniżyła stopy procentowe

Aktualizacja: 01.03.2006

Od dziś stopa lombardowa wynosi 5,50 proc., co oznacza, że stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych będzie wynosić 11,00 proc. zamiast dotychczasowych 11,50 proc. kwoty zaległości w stosunku rocznym. »

Kłopotliwe usługi z raju podatkowego

Aktualizacja: 01.03.2006

Regulacje dotyczące rozliczania VAT od usług świadczonych przez doradców z krajów uznawanych za tzw. raje podatkowe są krytykowane. »

Coraz lepsza obsługa firm

Aktualizacja: 01.03.2006

Jednolity Rozmówca Podatkowy ma zapewnić wyższy poziom obsługi podatników. Dziś rusza kolejny etap tego programu. Ministerstwo wytypowało następny tzw. wyspecjalizowany urząd skarbowy, w którym prowadzony będzie kolejny etap programu Jednolity Rozmówca Podatkowy. Firmy, które płacą największe podatki i mają kluczowe znaczenie dla gospodarki, mogą liczyć na coraz lepszą obsługę. »

Księga zamiast ryczałtu

Aktualizacja: 01.03.2006

Zapowiedzi Ministerstwa Finansów dotyczące likwidacji karty podatkowej i ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przeraziły drobnych przedsiębiorców. To obecnie najkorzystniejsze formy opodatkowania, chętnie wybierane przez małe firmy, rzemieślników, drobny handel. »

Zmieniliśmy Gazetę Prawną

Aktualizacja: 28.02.2006

Właśnie pojawiła się na rynku w nowej, lepszej formie, idealnej dla największego w Polsce dziennika gospodarczego. Największego nie tylko ze względu na najlepsze wyniki sprzedaży detalicznej, ale również z powodu szerokiego zakresu, ilości oraz wysokiej jakości drukowanych informacji i porad. »

Podatki w Unii

Aktualizacja: 28.02.2006

Francja chce, aby Bruksela oddała krajom członkowskim UE prawo do suwerennego decydowania o niektórych podatkach, w tym VAT - pisze w poniedziałek brytyjski dziennik Financial Times. »

Niemiecki VAT

Aktualizacja: 28.02.2006

Rząd niemiecki uzgodnił kształt budżetu na 2006 rok. Jedną z najistotniejszych zmian będzie podwyższenie stawki VAT o 3 proc. z obecnych 16 proc. do 19 proc. »

Zwrot OC

Aktualizacja: 28.02.2006

Przepis nieobowiązującego rozporządzenia ministra finansów z 1997 r. pozwalający zakładowi ubezpieczeń na dochodzenie zwrotu odszkodowania, jeżeli szkoda została wyrządzona umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa, był zgodny z konstytucją i kodeksem cywilnym. »

Jest podatek od karty płatniczej dla pracownika

Aktualizacja: 28.02.2006

Od wartości limitu na karcie przyznanej pracownikowi przez pracodawcę trzeba zapłacić podatek dochodowy - twierdzi Ministerstwo Finansów. »

Sołtys doręczy decyzję

Aktualizacja: 28.02.2006

Sejm przyjął poprawkę do rządowej nowelizacji Ordynacji podatkowej przywracającą gminom prawo do doręczania pism podatkowych za pośrednictwem sołtysów. To bardzo ważne dla samorządów wiejskich i miejsko-wiejskich. »

Polisy nie zawsze z podatkiem

Aktualizacja: 27.02.2006

Polisy posagowe dla dzieci niepowiązane z funduszami inwestycyjnymi są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. »

Ile można odliczyć za internet

Aktualizacja: 27.02.2006

Podatnik korzystający z ulgi na internet może odliczyć nawet 760 zł, pod warunkiem udokumentowania poniesionych wydatków. Ulga internetowa od niedawna gości w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2005 roku. A to oznacza, że dopiero w tegorocznym zeznaniu podatnicy po raz pierwszy będą mogli z niej skorzystać. »

Krążące interpretacje

Aktualizacja: 27.02.2006

Gazeta Prawna dotarła do informacji, z których wynika, że wydawaniem interpretacji podatkowych od 1 stycznia 2007 r. nadal będą się zajmowały urzędy skarbowe, a nie Ministerstwo Finansów. »

Po remoncie można odzyskać VAT

Aktualizacja: 27.02.2006

Podatnik, który korzystał w poprzednich latach z ulgi remontowej, teraz może złożyć wniosek o zwrot VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych. »

Reforma podatkowa wpadła w poślizg

Aktualizacja: 27.02.2006

Maleją szanse na to, że w 2006 roku zostaną uchwalone zmiany w podatkach. Oznacza to nie tylko złamanie wyborczych obietnic. Przede wszystkim nie można liczyć na usprawnienie systemu podatkowego, tak mocno krytykowanego przez przedsiębiorców. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Pszczółkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »