| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Egzaminy dla księgowych

Aktualizacja: 28.03.2006

W dniach 1, 3, 4 i 5 kwietnia kolejne osoby będą ubiegać się o certyfikat księgowy. W każdym z tych dni podejdzie do niego od 60 do 90 kandydatów. »

Zaniechanie poboru może być niepotrzebne

Aktualizacja: 27.03.2006

Platforma Obywatelska proponuje zmianę w Ordynacji podatkowej, która umożliwi zaniechanie poboru podatków od Polaków pracujących w Anglii. Tymczasem eksperci uważają, że taką możliwość minister finansów ma już dziś i zmiana nie jest konieczna. »

Nowoczesność na razie zbyt droga

Aktualizacja: 27.03.2006

Przedsiębiorcy mają trudności ze stosowaniem w praktyce przepisów dotyczących faktur elektronicznych. - Problem polega na tym, że są to rozwiązania zaawansowane technicznie, ale trudne do zastosowania dla wielu firm. Ponadto na rynku nie ma systemów technologicznych przeznaczonych specjalnie dla małych firm. Chodzi o to, że istniejące rozwiązania są zbyt drogie - powiedział Gazecie Prawnej Tomasz Kassel, starszy menedżer z zespołu VAT w PricewaterhouseCoopers. »

RPO. Dochody zagraniczne

Aktualizacja: 27.03.2006

Rzecznik praw obywatelskich zwrócił się do minister finansów Zyty Gilowskiej o zwolnienie z PIT osób pracujących w Wielkiej Brytanii do wysokości uwzględniającej koszty utrzymania za granicą. »

PIT/STYPENDIA

Aktualizacja: 24.03.2006

Od 5 kwietnia będzie obowiązywać ustawa z dnia 26 stycznia 2006 r. o zmianie ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. nr 46, poz. 328). Przywraca ona zwolnienie z podatku dla stypendiów naukowych i za wyniki w nauce. »

Rabaty zmniejszają przychody lub koszty

Aktualizacja: 24.03.2006

Rabaty powinny być odpowiednio uwzględnione zarówno w księgach sprzedawcy, jak i kupującego. Podstawą księgowania musi być faktura korygująca. »

VAT. Jakie załączniki trzeba złożyć

Aktualizacja: 24.03.2006

Wzór wniosku o zwrot VAT dostępny jest w urzędach skarbowych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Składając taki wniosek, należy pamiętać, aby został uzupełniony o odpowiednie załączniki. »

Kosztowny falstart urzędów skarbowych

Aktualizacja: 24.03.2006

To zła wiadomość dla Zyty Gilowskiej, wicepremiera i ministra finansów. Naczelny Sąd Administracyjny wydał pierwszy wyrok w sprawie kompetencji dużych urzędów skarbowych (obsługują wielkich podatników, np. banki i towarzystwa ubezpieczeniowe). »

MF szuka możliwości wprowadzenia ulg prorodzinnych

Aktualizacja: 23.03.2006

Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozmawiają na temat zmian w podatkach rodzinnych, ale nie chcą, aby zmiany były nadmiernym obciążeniem dla budżetu. »

PIT/PROJEKT ZMIAN

Aktualizacja: 23.03.2006

PiS analizuje przygotowany przez PO projekt nowelizacji ustawy o PIT zakładający m.in. wprowadzenie dwóch stawek podatku na poziomie 18 proc. i 32 proc. oraz ulg prorodzinnych. »

Budżet zadaniowy daje szansę na oszczędności

Aktualizacja: 23.03.2006

Ministerstwo Finansów zapowiada wprowadzenie budżetu zadaniowego. Dzięki temu nastąpią rewolucyjne zmiany. Pieniądze będą przeznaczane na realizację konkretnych zadań, które są ustalone w budżecie. Nie jest to jednak proste zadanie. »

Jak prawidłowo obliczyć kwotę zwrotu podatku

Aktualizacja: 23.03.2006

Najczęściej o zwrot VAT od materiałów budowlanych występują osoby, które odnawiały mieszkanie i korzystały z ulgi remontowej. Mogą odzyskać do 7135 zł. »

Nieściągalność musi być udowodniona

Aktualizacja: 23.03.2006

Wierzytelność nieściągalna może być zaliczona do kosztów, tylko jeśli wcześniej była zarachowana jako przychód i nie ma szans na jej odzyskanie. »

Strefy ekonomiczne

Aktualizacja: 23.03.2006

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie udzielania wsparcia nowej inwestycji z Funduszu Strefowego. »

Zakwestionowane kontrakty

Aktualizacja: 22.03.2006

Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie, czy ograniczenia dotyczące wyboru formy opodatkowania menedżerów są zgodne z konstytucją. Obecnie nie mogą oni opłacać podatku na zasadach przewidzianych dla przedsiębiorców. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Pałucki Trusiński Hermelin

Kompleksowa obsługa przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK